Skocz do zawartości

Opticum Sloth Combo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opticum Sloth Combo

 

 

 

XW8NtUH.jpg

 

 

aqlDLbM.jpg

 

N1vorkO.jpg

 

floFbd8.jpg

 

Satelitarny odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w czytnik kart (CA), który pracuje z różnymi kartami Conax, (TNK, Smart HD+ lub MTV unlimited), Seca MediaGuard (dawna Cyfra+), Viaccess (erotyka).

Nowy procesor Sunplus 1506A. DDR 2Gb, Flash 16Mb. W pamięci można zapisać do 8000 kanałów, dostępnych jest 8 list kanałów ulubionych. Brak gniazda CI/CI+!

Bardzo przydatna funkcja Fast Scanktóra programuje automatycznie kanały nc+ lub dla oferty Smart HD+
Odbiornik współpracuje z zewnętrznymi dyskami podłączonymi do portu USB (także 2,5" zasilanymi tylko z USB).

Opticum HD Sloth Combo posiada klasyczny cyfrowy wyświetlacz typu LED. Z tyłu wejście i wyjście LNB, złącze HDMI, wyjście optyczne cyfrowej fonii, jedno złącze TV Scart, 2 x USB (przód i tył), złącze LAN do podłączenia internetu, złącze RS-232. Brak wyłącznika sieciowego! 

Podstawowe parametry odbiornika:

- Standard systemu MPEG2/MPEG4 DVB-S / DVB-S2 + DVB-T/T2 (H.264) HD
- Obsługa rozdzielczości 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i
- Podłączenie do internetu (wejście LAN)
- Obsługa serwisów internetowych (YouTube, pogoda,  Google Maps, gry)
- Szybkie skanowanie kanałów pod nc+ i Smart HD+ (max 1 min.!!)
- Złącze HDMI v.1.3
- 4-segmentowy wyświetlacz LED
- Elektroniczny Przewodnik po Programach na 7dni  (EPG)
- Obsługa napisów ekranowych OSD VBI
- Złącze Digital Audio S/PDIF - optyczne
- Kontrola konwertera DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2; oraz USALS
- Obsługa konwerterów UniCable
- Pamięć: 100 satelitów, 4000 transponderów, 8000 kanałów
- Dwa złącza USB 2.0 dla zewnętrznych dysków i wymiany oprogramowania (przód i tył) 
- DNLA (DMP, DMR, DMS)
- Time Shift
- Nagrywanie video
- Programowalny pilot RCU/ pilot można zaprogramować wraz z TV!

Dostępny na aukcjach oraz na stronie Hollex:

Klikaj TU!

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Posiada ktoś ten sprzęcik? Potrzebuje informacji jak to się sprawuje,jak w razie uszkodzenia z serwisem.Chciałbym go kupić tylko nie wiem czy warto? Obecnie posiadam fergusona 153 combo i nie jestem za bardzo zadowolony,a nie chce kupować czegoś identycznego lub gorszego:-) Będę wdzięczny za wszelkie info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam

Posiadam ten odbiornik od kilku dni w wersji Combo głowice odbiornika są bardzo czułe DVB-T ściąga nawet na kawałku druta(70km od nadajnika) nagrywanie jest niezależne można nagrywać  kanały jednocześnie oglądając inny z tego samego transpondera lub inny z DVB-T

Niestety odbiornik obsługuje tylko CA Conax administratorzy sklepu Hollex.pl powinni poprawić opis produktu gdyż wprowadzacie w błąd klientów.

Edytowane przez Mr. Orbita
Odbiorniki sprzedawane przez Hollex mają czytniki uniwersalne, nie ma żadnego wprowadzania w błąd, wszystko w opisie się zgadza. Hollex nie odpowiada za odbiorniki sprzedawane w innych sklepach.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już w posiadaniu (na chwile), kupowany na aukcji, czytnik uniwersalny posiadam, karta stykami w duł. Szczerze obraz o wiele lepszy niż na wifipremiumbox heh  :mrgreen:

Szybki ,nie zamula się i bez resetów. Instrukcja nie po polsku wiec nie wiem jak zaprogramować pilota do tv..hmm, szybkie przełączanie oraz włączanie dekodera. Pilot w sam raz z dobrymi przyciskami i szybkie reagowanie dekodera na pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś zakupiłem nowy dekoder Opticum SLOTH Combo (niestety przez internet) z kartą Smart HD+

Problem polega na tym że po wyłaczeniu i włączeniu dekodera nie czyta karty, trzeba ją dosłownie na chwilę wyjąc i włożyć.

Drugi problem to taki że nie zapamiętuje ulubionych kanałów, po właczeniu dekodera wszystkie listy są puste.

Proszę o radę, powrót do ustawień fabrycznych już robiłem i nie działa.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 11.04.16 pojawi (ma się pojawić) się poprawkowy soft wraz z ulubiona listą która zapamięta pozycje kanałów, jeśli coś ci nie działa poprawnie tu czytnik to skorzystaj z gwarancji i tylko dekoder wymień. Niestety jeśli  problem leży po stronie karty to nić już nie można zrobić. Jeśli ktoś z znajomych ma kartę smarta lub po byłej cyfrze+ cameleona ale np  ofertę nc+ sprawdź czy nadal jest problem, tylko poprawnie wsuwaj kartę :-)

Edytowane przez jeneka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dziś zakupiłem nowy dekoder Opticum SLOTH Combo (niestety przez internet) z kartą Smart HD+

Problem polega na tym że po wyłaczeniu i włączeniu dekodera nie czyta karty, trzeba ją dosłownie na chwilę wyjąc i włożyć.

Drugi problem to taki że nie zapamiętuje ulubionych kanałów, po właczeniu dekodera wszystkie listy są puste.

Proszę o radę, powrót do ustawień fabrycznych już robiłem i nie działa.

 

 

hej, udało się rozwiązać ten problem ? u mnie to samo po wyłączeniu dekoder nie widzi karty, trzeba wyciągnąć i włożyć z powrotem i wszystko zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mii
 
Opticum Sloth Combo DVB-S2 DVB-TT2.
versja: 2.1.31 z dnia 06.04.2016.
 

 

 

- brak edycji IPTV
- brak Stalker

- ułożenie grup fav ,możliwe tylko w tunerze
- kanały trzymają kolejność

- jak na razie nie udało  się przypasować edytora , dzięki któremu można by było
ułożyć grupy FAV, w których po wgraniu do tunera , byłyby kanały

To chyba coś źle robisz z listą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś wadliwe macie??...u znajomego smart hd działa żadnych problemów z kartami itp...ma nieoficjalny soft, karta po cyfrze też smiga.

 

Tuner wrócił z serwisu, wymieniono kartę i wgrano najnowsze oprogramowanie 2.1.35, jednak problemy dalej występują:

- po wyłaczeniu i włączeniu dekodera nie czyta karty, trzeba ją dosłownie na chwilę wyjąc i włożyć

- dodatkowo czasami obraz zwalnia na niektórych programach, nie wiem jak to nazwać ale widać, że obraz przesuwa się nienaturalnie wolno

 

macie jakieś pomysły ? czy pozostaje kolejna odsyłka do serwisu, czy czekać na nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na karcie od ojca to samo, trzeba wyciągać na chwilę żeby obraz się odkodował. Ustawione mam 720p_50 zmieniłem tak jak pisałeś na 1080i_25 oraz 1080i_30 i nie ma poprawy, a wręcz odwrotnie zwolnienie obrazu zwłaszcza jak się dużo dzieje, się nasiliło. Wydaje mi się, że z tunerem jest coś nie tak, ale nie mam pojęcia co. Muszę skontaktować się z producentem jeszcze raz.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich podobno działało, ale i tak mają przygotować jakiś poprawiony soft, ale kiedy będzie nie wiadomo. Ja mam oryginalne oprogramowanie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...