Skocz do zawartości

Opticum HD X310


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od kilkunastu godzin na czestotliwosciach 11911MHZ i 12264MHz nie mam kilku programów.  Brakuje mi kanałów TVP2, Cinemax2 Fox, Foxcomedy, AXN HD, Universal, History, Eurosport Hd, FightBox, TLC, LIFETIME oraz Viasat History. 

"Kanał Zakodowany" - głównie dotyczy to kanałów HD

Edytowane przez kemot06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co kemot06. O co może chodzić?

 

Jeśli chodzi o tuner Opicum X310 to przeskanowałem  kanały - "Szybkie skanowanie" i problem zniknął. :) Polecam. :)

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przystankowym, a nie emotką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobny problem co u poprzedników - x310 od jakiegoś tygodnia ma problemy z odbiorem TVP 2 HD, Polsat HD, TTV HD i jeszcze kilku innych. Informacja "kanał zakodowany", gdzie sygnał jest OK. Przeskanowałem kanały i nadal to samo...? Druga spawa - nie posiadam możliwości aktualizacji w menu. Proszę doradzić jak ustawić listę programów nc+, gdyż kanały mam tak porozrzucane, że masakra... Czekam na sugestie.

 

Pozdr.

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia - proszę zapoznać się z regulaminem, posty wstawione niedbale lecą do kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest już wskazany wyżej - parę dni temu Cyfrowy Polsat zmienił wartości PID PMT części kanałów. Najlepiej skasować wszystko i uruchomić funkcję Szybkie skanowanie w menu, wybierając odpowiedniego operatora (jeśli nie zadziała za pierwszym tazem należy spróbować kilka razy - proces powinien trwać ok. 10 minut). Brak TTV HD nie jest z tym związany - nakłada się jakiś inny problem, ale najpierw uporządkuj listę, reszta może się naprawi, a jak nie, to się pomyśli co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobny problem co u poprzedników - x310 od jakiegoś tygodnia ma problemy z odbiorem TVP 2 HD, Polsat HD, TTV HD i jeszcze kilku innych. Informacja "kanał zakodowany", gdzie sygnał jest OK. Przeskanowałem kanały i nadal to samo...? Druga spawa - nie posiadam możliwości aktualizacji w menu. Proszę doradzić jak ustawić listę programów nc+, gdyż kanały mam tak porozrzucane, że masakra... Czekam na sugestie.

 

Pozdr.

Przed przeskanowaniem też miałem problem z dołączeniem TTV HD i PULS HD do swojej listy. Ale po "szybkim skanowaniu" później już ten problem zniknął. Jak nie które kanały jeszcze nie działały to  dodałem je ręcznie. Przeszukując spis wszystkich kanałów... i dodałem do swojej listy ulubionych :)

 

Pozdrawiam :)   

Edytowane przez kemot06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam dziwny problem z tym tunerem. Żeby przeszły uprawnienia na nowy miesiąc (Smart HD+), muszę wyłączyć całkowicie tuner, wyjąć kartę na chwilę i ponownie załączyć tuner. Mam wyłączone głębokie czuwanie. Czy to może być przyczyną?

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie.
Od jakiegos czasu mam problem z tym dekoderem. Otóż nie wyszukuje mi przez fastscan nowej listy z nc+.

Tzn. wyszukuje, ale starą listę (zero zmian - nie mówię o tych najnowszych z 30.06.2017, ale też o wcześniejszych - nie zmieniło mi TV6 na TV6HD, czy Super Polsatu, itd.). Musze dodawać kanały samemu, co mnie trochę wkurza.
Wszystko robię poprawnie (Menu-Instalacja-Ustawienia fabryczne-usuń wszystkie kanały, a później wyszukiwanie - wybieram z listy nc+ HD).
Ma ktoś podobne problemy? Może muszę wgrać nowszy soft? Jeśli ktoś ma taki to proszę o PW.
A może jest jakiś inny sposób, żeby pobierało najnowszą listę kanałów nc+?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
 

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego zmieniły się ustawienia TP dla NC+ a ostatni soft jest z 3.02.2016 , więc nowszych poprawek nie ma , albo ręczne układanie listy STBEditor_V1.6_7x0HD dla Opticum Globo X310 HD  lub użyć do tego pilota

 

 

Niestety ale support opticum umarł dawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Posiadam leśnego dziada, do którego podłączone są 3 tunery. 2x Globo X310 oraz Ferguson Ariva. Od jakiegoś czasu na jednym X310 bardzo często pojawia się komunikat "brak uprawnień", a czasami "slaby sygnał". Doraźnie pomaga wyłączenie tunera lub wyciągnięcie/włożenie karty, ale problem nawraca. Myślałem, że to "problem licznika", ale jeżeli pracują naraz tylko 2 tunery to i tak na wspomnianym X310 pojawia się kanał zakodowany.
Czy macie Panowie pojecie, co może być przyczyną? Może nowszy soft?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Lista do AX310 (zewn.zasilacz) stan na 17.12.2017 - https://goo.gl/C5qnn3 (scx)

Lista do X310 - http://tvnakarte.eu/index.php/pobieranie/category/4-listy-kanalow-do-tunerow(txt)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...