Skocz do zawartości

Dzisiejsze karty DVB firmy Technisat i innych


Tonny5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu płyty głównej i zdałem sobie sprawę że powinna ona mieć odpowiednią ilość złączy jeśli w przyszłości chciałbym znów korzystać z mojej karty SkyStar 2 lub nowszej którą bym kupił gdyby okazało się że ta co mam nie działa. Ostatnim razem bowiem miałem problemy z uruchomieniem ProgDVB. Nie wiem na jakie złącza są dziś karty DVB. Pamiętam jednak i wydaje mi się że kilka lat temu wszedłem na strony firmy technisat i były tam dostępne różne modele kart w tym wydaje mi się najnowsze w wersji dla PCI Express. Dzisiaj znowu wszedłem na strony technisat i ku mojemu zdziwieniu znalazłem na ich stronie w sekcji "telewizja na komputerze" tylko dwa modele o nazwie skystar2. dodatkowo nie mogłem znaleźć żadnych sterowników dla skystar2. Czyżby firma technisat zaprzestała produkcję kart dvb do kompuera i zaprzestała ich wsparcia ? Na jakie złącza są dzisiejsze karty dvb ? Jakie firmy polecacie ?

Edytowane przez Tonny5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniało się na rynku. TechniSat raczej się wycofał, nie wiem czy pokazane na stronie modele w ogóle jeszcze są produkowane, nie są one nowe. Zresztą wiele innych "starych" producentów poznikało. TechnoTrend w zasadzie nic nowego nie wypuszcza, TwinHan w ogóle nie istnieje (przejął go AzureWave i zaprzestał produkcji kart DVB).

 

Aktualnie głównym producentem kart DVB jest TBS, który ma całą gamę modeli w zasadzie do dowolnego zastosowania - wewnętrzne (PCI lub PCI Express) lub zewnętrzne (USB), zwykłego i semi-profesjonalnego (dla DX) i z różnymi ilościami głowic (aktualnie nawet do 8). TBS jednak nie jest najtańszy.

 

Poza tym bogatą ofertę mają też: DVBSky, TeVii - te marki są umiarkowanie łatwo dostępne w Polsce (podobnie jak TBS) oraz DigitalDevices.

 

Chyba najlepiej zaopatrzyć się aktualnie w kartę na PCI Express, jeśli tylko nie potrzebujesz jej przenosić. PCI to przestarzałe złącze coraz rzadziej spotykane we współczesnych płytach głównych, nie pojawiają się też nowe karty, podtrzymywana jest tylko produkcja tego, co już wyszło kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego oglądania karty Technisata były ok (choć HD2 piszczał na częstotliwościach S2 jak dobrze pamiętam i do tego zaraz po gwarancji padł i to nie tylko mi jak czytałem po necie), ale biorąc pod uwagę ich szersze wykorzystanie to może i dobrze, że zrezygnowali z tego rynku:)

 

PS. A na W10 przy prawie każdym podglądzie kanału na crazycat.dev po skanowaniu mam BSODa, tak więc raczej wrócę do 7, system stabilniejszy i nie wyskakiwał z BSODami przy byle konfliktach sterownika. Tak więc jakoś nie rozpaczam, że już na stronie nie są dostępne "najnowsze" sterowniki bo to i tak te same, które mam na płycie, czyli w przypadku mojej karty z 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniało się na rynku. TechniSat raczej się wycofał, nie wiem czy pokazane na stronie modele w ogóle jeszcze są produkowane, nie są one nowe. Zresztą wiele innych "starych" producentów poznikało. TechnoTrend w zasadzie nic nowego nie wypuszcza, TwinHan w ogóle nie istnieje (przejął go AzureWave i zaprzestał produkcji kart DVB).

 

Aktualnie głównym producentem kart DVB jest TBS, który ma całą gamę modeli w zasadzie do dowolnego zastosowania - wewnętrzne (PCI lub PCI Express) lub zewnętrzne (USB), zwykłego i semi-profesjonalnego (dla DX) i z różnymi ilościami głowic (aktualnie nawet do :cool:. TBS jednak nie jest najtańszy.

 

Poza tym bogatą ofertę mają też: DVBSky, TeVii - te marki są umiarkowanie łatwo dostępne w Polsce (podobnie jak TBS) oraz DigitalDevices.

 

Chyba najlepiej zaopatrzyć się aktualnie w kartę na PCI Express, jeśli tylko nie potrzebujesz jej przenosić. PCI to przestarzałe złącze coraz rzadziej spotykane we współczesnych płytach głównych, nie pojawiają się też nowe karty, podtrzymywana jest tylko produkcja tego, co już wyszło kiedyś.

 

Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się jeszcze zapytać czy nowe karty wychodzą na złącze PCI-Express x1 czy na złącze PCI - Express x16 ? Przeglądając płyty główne na stronie sklepu arest zauważyłem że większość z nich  posiada złącze PCI za to nie posiada złącza PCI-Express x4. Domyślam się bo nie jest to chyba napisane, że ta karta firmy TBS jest na złącze PCI Express x1. Dobrze myślę? I jeszcze jedno: jak szybki trzeba mieć procesor i kartę graficzną aby móc korzystać z kart nowej generacji które domyślam się (może źle) pracują w jakości HD.

Edytowane przez Tonny5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze sprawdzić sprzęt Hauppauge - np. z serii HVR-5XXX - sam posiadam HVR-4000 - bardzo starą kartę, ale posiadała już formaty o których w Polsce nikt nie słyszał (w czasie wszędzie panującego analogu była DVB-T i DVB-S2 z MPEG4) i nikt nie widział, dobre oprogramowania typu DVBViewer + dobry monitor - obraz i możliwości mam znacznie lepsze niż na TV z tego samego źródła sygnału - niestety TV mają znacznie gorsze matryce od starych Iiyam (możliwość kalibracji, możliwość oglądania i słuchania wszystkich kanałów z transpondera jednocześnie każdy ze swoim dźwiękiem osobno jak się ma kilka kart dźwiękowych + nagrywanie itd. - zabawa jakiej żaden TV obecnie nie ma szans dać - w tej samej klasie cenowej) - kartę można wyrwać za kilkaset zł -  inwestycja na lata - mam swoją ok 9 lat - kilka komputerów przeżyła, upgrade sterowników również jest cacy ze strony producenta - częste aktualizacje nawet jeszcze do mojego modelu.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii procesora, to w zasadzie niemal cokolwiek, najwyżej gdybyś chciał zasmakować Ultra HD z kodekiem HEVC - wtedy już polecałbym... najlepsze co tylko się da kupić i mieści się w limicie finansowym, bo póki co karty graficzne w większości nie są w stanie pociągnąć dekodowania HEVC/UHD sprzętowo i to spada na procesor, więc im więcej dołożysz do pieca, tym płynniej to będzie chodziło.

 

Co do karty graficznej - polecam ogólnie produkty nVidii - w świecie DVB jest tak, że system CUDA od nVidii za sprawą dość solidnej dokumentacji jest wspierany w kodekach, w związku z czym łatwo przy tej karcie zrzucić dekodowanie niemal wszystkiego na kartę, a to sprawia, że przy oglądaniu TV procesor ma luz i możesz sobie pracować w tle itp. - oglądanie nie obciąża PC niemal w ogóle, tymczasem przy rozwiązaniach AMD niestety nie jest to aż tak mocno dopracowane w kodekach - piszę z doświaczenia, AMD dopiero zaczęła ogarniać sterowniki dla Radeonów pod kątem DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, generalnie nie używam produktów AMD. Trzymam się od lat nVidii, gdyż w 2007 roku wprowadzili opracowaną przez siebie architekturę CUDA, którą dość szybko wykorzystali twórcy dekoderów wideo udostępniając wsparcie sprzętowe dekodowania wideo MPEG-2/MPEG-4. AMD w tamtym czasie nie oferowało nic podobnego równie skutecznego i szeroko wspieranego, przez co straciłem kontakt z ich sprzętem i nie wiem jakie mają obecnie możliwości w tej kwestii. Trzymam się nVidii bo mam sprawdzone patenty na działanie.

 

Ale te patenty tyczą się tylko MPEG-2/MPEG-4. Nie wiem jak ze wsparciem sprzętowym HEVC, ale chyba jest dostępne w najnowszych produktach, m.in. GeForce GTX 960, z AMD nie mam żadnych informacji. Bez wsparcia sprzętowego dekodowania HEVC przez graficzną wszystko poleci na CPU, który musi być smokiem, żeby to uciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Win7 64 idealnie sprawuje się kodek systemowy: w renderowaniu domyślnym używa sprzętowego trybu Nvidia /jeśli karta graficzna to obsługuje/ i działa stabilniej niż lav, najlepiej mieć system bez żadnych kodeków, a do odtwarzania filmów używać MPC HC home cinema z kodekami lav w trybie programowym i w trakcie nagrywania nie powinno się nic gryźć.

 

P.S. karta 5980 i 6928 TBS są godne polecenia za skromne pieniążki, skystara zakop w ogródku :)

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...karta 5980 i 6928 TBS są godne polecenia za skromne pieniążki, skystara zakop w ogródku :)

 

Czemu tak przeszkadza Ci ten link: SkyStar i np. TU albo TU

 

Zajmujesz się handlem?

 

Używam SkyStara od lat i wszystko "hula" działają kanały SD i HD więc czego szukać więcej? Polecam wersję na USB - można śmiało TV oglądać na laptopie za naprawdę śmieszne pieniążki, a nie płacić np. link >>>579zł  - LOOOL :P

Edytowane przez PermBan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie muszę się tłumaczyć z moich "zajęć": rozmawiaj merytorycznie i nie atakuj adwersarza, bo sobie na to nie pozwolę.

 

Skystarów w tym HD również używałem od lat i stwierdzenie, że wszystko "hula" to duże nieporozumienie /3 sztuki padły po beznadziejnej w stosunku do tbs eksploatacji/: o wielu innych problemach w tym beznadziejnych sterownikach, fatalnej trwałości, zwiechach, etc... wystarczy poczytać na forach.

 

TBS również ma wersje usb, tyle, że o niebo lepiej "hulające"

 

Gdybyś potrafił używać internetu, to znalazłbyś o niebo tańsze źródła, ponadto gama produktów jest tak szeroka, że jeśli ktoś np nie używa CAM kupi tańszą wersję bez czytnika.

 

Mnie interesuje jakość /takie onegdaj znane słowo/, nie cena: pooglądać sobie "tanio" na lapie to nie to samo, co rejestrować bezbłędnie przekaz, zresztą to odwieczny problem "świadomego konsumenta": liczy się cena, więc Biedronki pękają w szwach, gdy temat postu będzie "Jaką tanią kartę kupić" to do niego nie zajrzę...

 

Ja nie polecam czegoś czego dziś za żadne skarby nie podpiąłbym do komputera, zwłaszcza gdy się wie, jak potrafią "hulać" inne urządzenia, a TBS jest chyba jedyną firmą produkującą coraz to nowe modele i liderem w technologiach DVB-S.

 

Skystar był dobry lata temu do zabawy, dziś technologia poszła sporo do przodu i tyle na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...