Skocz do zawartości

Zdjęcie

42°East - Türksat 2A/3A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#1 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 luty 2007 - 23:14

Na pewno na forum znajdą się Użytkownicy którzy oglądają kanały na tym właśnie satelicie. Satelita bardzo odległa, nadająca dużo ciekawych przekazów i nieznana na razie dla mnie (z powodu barier architektonicznych).
Jakie ciekawe kanały można odbierać na tej pozycji sat? Na jakie problemy natykacie się odbierając kanały z 42.0°E. Piszcie wszystko co wiecie na temat tejże pozycji satelitarnej. :roll:
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#2 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14402 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 luty 2007 - 09:57

Ciekawa jest oferta sportowa z tej pozycji satelitarnej. Przykładowo na kanale TeleSport (niekodowany) dziś poleci jedno spotkanie Serie A na żywo (Torino vs. Reggina) o 15:00, a o 18:00 retransmisja Torino vs. Reggina.
Dodatkowo pozycja ta cieszy się także dużym zainteresowaniem kibiców, ponieważ Turcy upodobali sobie stosowanie systemu kodowania BISS, który jest totalnie nieskuteczny.
Problemem jest tu tylko słaby sygnał (zwłaszcza przekazów ze starego Türksata 1C)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#3 danielpes5

danielpes5

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 11 luty 2007 - 16:31

z tr.11966 H sr:12500 fec:3/4 można odbierać niekodowany Animal Planet,Discovery Channel Turkey,MTV Turkiye oraz Discovery HD i Kanal D HD

z innych ciekawych programów z Turksata można takze wymienić kanał Fenerbhce TV(11804 V,sr:24444 fec:5/6)

SMS DIGITAL-Full Pakiet

Vu+ Solo SE v2- DVB-C dual 

Samsung UE49MU6470  4K UHD

#4 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6403 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 luty 2007 - 19:46

Z tym transponderem 11,966 to kiepsko, to jest wiązka wschodnia, czyli dla mnie nie osiągalna.

#5 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14402 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 luty 2007 - 01:54

Animal Planet dziś już odpadł - zakodowany w NDS Videoguard. Na dniach zaszyfrowana zostanie reszta :/

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#6 danielpes5

danielpes5

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 luty 2007 - 11:22

MTV pozostanie raczej niekodowane.Discovery jest okresowo kodowane w BISS tylko nie wiem czy akurat na tym transponderze

SMS DIGITAL-Full Pakiet

Vu+ Solo SE v2- DVB-C dual 

Samsung UE49MU6470  4K UHD

#7 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14402 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 luty 2007 - 05:59

Discovery w BISS zostało już całkiem wyłączone - została ta wersja niekodowana - ona wejdzie w skład paczki Dogan TV i zakodowana w Videoguard.

Ale już MTV faktycznie ma być niekodowany - konkurencja w Turcji na rynku kanałów TV jest dość duża, więc Viacom póki co nie może sobie pozwolić na szyfrowanie ;)

#8 mprw

mprw

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Od: 03 maj 2007
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 wrzesień 2007 - 19:35

Na 11970 H 17900-5/6 (wiązka wschodnia) nadaje niekodowany Cartoon Network Central Europe. Jest tam tylko 1 ścieżka dźwięku (eng) – bajki lecą po angielsku, ale reklamy po polsku. To chyba jakiś dosył do C+ albo do czegoś innego?

#9 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 wrzesień 2007 - 09:59

To paczka D-Smart pobiera skądś ten kanał. Wcale bym się nie zdziwił, jak przekaz biorą z transpondera GlobeCast
(10.949 V) satelity HotBird - 13E.
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#10 mprw

mprw

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 wrzesień 2007 - 12:16

Ale to chyba nie idzie dla Turków, bez ichniejszej ścieżki dźwiękowej i z polskimi reklamami?

#11 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 wrzesień 2007 - 12:32

Na to wygląda, że idzie :P Ale dziwi mnie, że na wersji Europe CN są nadawane polskie reklamy. Najszybciej pobierają przekaz z HotBirda.

Być może na razie kanał jest nadawany po angielsku z polskimi reklamami. Ale za kilka miesięcy może zostanie stworzony Cartoon Network Türk.

Kiedyś pamiętam jak odkodowano CN dla UPC Direkt z transpondera Astry 19.2E. Przekazowi towarzyszyły dwie ścieżki językowe: angielska i węgierska. A reklamy były polskie.

#12 pavl6

pavl6

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5241 postów
  • Od: 22 lis 2007
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 listopad 2007 - 21:37

Dalej CN jest odkodowany?
bo data ostatniego postu odległa

#13 james_b

james_b

• Przyjaciele
  • 6660 postów
  • Od: 01 sty 2007
  • LokalizacjaRzgów/Łódź

Napisano 25 listopad 2007 - 21:45

tak już kodowany, zakodowali dzień później od napisania postu przez @RafiX
Dołączona grafika
Jeszcze wrócę, jak nie w tej postaci to w innej :D Nic w przyrodzie nie ginie ;)

#14 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14402 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 lipiec 2008 - 11:24

Türksat 3A rozpoczął pracę na 42E - zapraszam do testowania, bo sygnał jest niezwykle silny. Przełączono dotychczas słabą wiązkę wschodnią (polaryzacja H) Türksata 1C (zakres 10,95 - 11,7 GHz) i do tej pory przy złej pogodzie jak dziś o odbiorze mogłem zapomnieć, a teraz sygnał jest tak silny, jak polaryzacja V z Türksata 2A (Eurasiasata 1) - pełna moc - rewelacja! Dotyczy to zarówno paczki MCPC D-Smart, jak i kanałów SCPC :jupi:

#15 mprw

mprw

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 lipiec 2008 - 14:12

Nie miałem jeszcze czasu dokładniej się temu przyjrzeć, ale rzuciłem okiem na kilka transponderów i pokazało się 80-90% sygnału (antena 1,2m). No to "trochę" się poprawiło, bo wcześniej było zero absolutne. Ciekawe tylko czy zostanie tak na dłużej, czy jedynie takie sobie testy robią i niedługo wszystko wróci do stanu poprzedniego?

FTA: DVB–S (60°E—30°W)  #  DVB–T  #  DAB+

Panasonic 50VT30  #  Laminas OFC-1200  #  relook RE-TAC38  #  Kenwood DNX7250DAB

#16 Wanderer

Wanderer

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2297 postów
  • Od: 25 sie 2006
  • LokalizacjaN = 52°10' E = 21°20'

Napisano 26 lipiec 2008 - 10:58

Ja dzisiaj również przekręciłem jedną parabolę na tego satelitę zobaczę, co w ogóle na 120 w okolicach W-wy można złapać.

Żniniewicz pm 200 cm./ Żniniewicz pm 180 cm./ Laminas pm 120cm./ Mabo off 120cm./ Mabo off 110 cm.

•  
  • Cyfrowy Polsat - Familijny Max HD + FilmHD + SportHD + CinemaxHD - Multiroom 
  • Skylink cz - Digital 
  • Skylink sk - Digital + HBO + HBO GO
  • Skylink Live TV

#17 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 29 lipiec 2008 - 14:29

Po przeniesieniu kanałów na Türksata 3A odbiór znacznie się poprawił :jupi: W końcu północnocypryjska BRT odbiera bez problemu. Od dawna próbowałem ją złapać, ale do tej pory na antenie 80 cm nie było w ogóle szansy (w najlepszym razie sygnał był na poziomie 1-2%...).
Poza tym ładnie odbierają też kanały z wiązki wschodniej (East), sygnał nie jest bardzo mocny, ale odbiór raczej bezproblemowy, bez względu na pogodę.

Wg. mnie to świetny sposób na zbyt małą antenę - zmienić satelitę :lol2:

#18 mprw

mprw

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 październik 2008 - 22:23

Ostatnie zmiany z 27. 10. generalnie okazały sie korzystne. Ogólnie poprawił się sygnał na wielu kanałach ze słabej wiązki wschodniej. Na przykład paczka NTV (NTV Türkiye, NTV Spor, e2, CNBC) ma teraz u mnie regularnie 90% sygnału — wcześniej było maksymalnie 50-60% (na antenie 1,2 m). Dotyczy to też takich stacji jak Kanal 1, Kanal 7, atv, Fox i jeszcze paru innych. Pogorszyło się na Star TV — było ~90%, a jest ~50%. No i niestety całkowicie zanikło MTV.
Ciekawie się robi, jeśli chodzi o kodowanie meczów. Ostatnio kanal 24 tak jakby zaprzestał kodwania ligi niemieckiej. Nie wiem czy to tylko przy okazji w/w zmian, czy też zostanie tak już na dłużej (jak w poprzednim sezonie była liga włoska). No i może jednak wrócą do niedawnych tradycji puszczania Ligi Mistrzów FTA na Star TV i CNN Turk.

FTA: DVB–S (60°E—30°W)  #  DVB–T  #  DAB+

Panasonic 50VT30  #  Laminas OFC-1200  #  relook RE-TAC38  #  Kenwood DNX7250DAB

#19 ultimoromantico

ultimoromantico

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 99 postów
  • Od: 03 lip 2008
  • LokalizacjaWołomin/Duczki

Napisano 31 październik 2008 - 23:07

Rzeczywiście wygląda to bardzo dobrze. Wcześniej mogłem tylko pomarzyć, że na antenie 90 cm złapię NTV i NTV Spor, a teraz sygnał jest świetny :brawo:
La Roma non si discute, si ama!

#20 johny200

johny200

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 114 postów
  • Od: 08 gru 2007
  • LokalizacjaOsTrÓw WlKp

Napisano 01 listopad 2008 - 15:21

Witam, właśnie się przestawiłem na tą pozycje, i muszę powiedzieć że przy antenie 60 cm Polsatowskiej mam nawet po 80 % jakości ale tylko na wybranych transporterach. Muszę na dniach podmienić na 90cm, ale mam pytanie czy może mi ktoś coś więcej powiedzieć o kanałach TNT, Max TV ? bo leci tam fajna muza i seriale z angielską ścieżką dzwiękową z napisami. Pozdro
Anteny - Corab 90 , Polsat 60,Dekoder - Globo Opticum 7000CX, Samsung DBS305G, NBox HDTV
Obrotnica - Opticum DM2200,Konwerter 5x Inverto LTD,62*E - 45*W
Diseqc 4/1 Viper,Tv - Philips LCD 26 HD Ready
Tv Cyfrowa Promax, Pakiet Max 59zł TechniSat DIGIT MF4-Conax
Acer Aspire 3680 1,7Mhz,4GB,15cali, VIsta Home Premium