Skocz do zawartości

42°East - Türksat 2A/3A


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A u nas tez jest śmieszna cenzura na Piwko,na kanałach z Ukrainy leje się całą dobę,i co kluby piłkarskie mają lepsze.Przez taką cenzurę alkoholu nikt w Polskie kluby nigdy nie zainwestuje.Bo mu się z reklam nie wróci.Kobieta pokaże swoje walory przed 23 i też jest tragedia.A co młodzi na dyskotekach biorą to rodziców nie interesuje.Pilnują tam gdzie nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak grupa wpływowych ludzi którym faktycznie odbija zaczyna decydować co jest dla nas zdrowe, dobre i moralne.

Widziałem już programy z rozmazanymi ramionami brakuje mi tylko maskowania pocałunków, kąpielówek, cenzurowanie sportów kontaktowych typu boks, K1, karate, zamazywania postaci sportowców.

Już niedługo naszym oczom ukaże się cały rozmydlony obraz na którym będzie czytelne tylko logo stacji, a o tym co się dzieje na ekranie domyślimy się słuchając tylko ścieżki dźwiękowej o ile nie będzie w niej za dużo [beeep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja satelitarna ciągle ma przede mną wiele zagadek. Z mapki pokrycia sygnałem wynika, że transponder o częstotliwości 11.862 (m.in. Cartoon Network) można u mnie oglądać dopiero na antenie 150 cm. Ja mam Triax 110 i konwerter quad GI i sygnału jest na styk, czasami nawet przy dobrej pogodzie odbiór był mocno zakłócony lub nie było go wcale. Niekiedy trzeba było osiadającą mgłę zgarnąć z konwertera by odbiór się pojawił. Dziś byłem mocno zdziwiony bo odbiór był a konwerter wyglądał tak jak na zdjęciu.

8e4b28103e1427b7med.jpg

Cud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg suchy nie pochłania tak bardzo fal elektromagnetycznych jak śnieg mokry. Sprawdź teraz, czy konwerter da się łatwo odśnieżyć z puchu. Jeśli tak, to OK. Jeśli nie bo jest już zamarznięty i mimo tego sygnał nadal nie jest osłabiony, to znaczy, że mamy cud :shock: U mnie nie raz podobnie był zasypany, raz sygnału nie było wcale, a raz normalnie wszystko działało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki śnieg był na konwerterze od wczoraj a w ciągu dzisiejszego dnia temperatura wynosiła -1°C. Teraz jest -5°C. Wyszedłem go odgarnąć. Z konwertera zszedł dość gładko, na płaskowniku pozostała cienka chropowata warstwa lodu. Mimo wszystko jest to dziwne, że mgiełka osadzająca się na konwerterze uniemożliwia odbiór a taka warstwa śniegu nie. Po zgarnięciu śniegu zniknęło lekkie pikselizowanie. Odbiór jest prawidłowy ale jak zawsze na skraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w kółko powtarzany jest materiał, który trwa ok. 10 minut. Ciekawe, czemu ma służyć ten test 3D w SD? Czyżby wkrótce Turcy mieli zamiar przeprowadzić jakąś transmisję w formacie przestrzennym, czy też są to wewnętrzne testy operatora satelitów Turksat? A może zwykła promocja 3D, która ma pokazać widzom całkowicie odmienne aspekty tego rodzaju przekazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, ale z odbiorem jest jakoś ciężko, przynajmniej na wschodzie Polski to normalnie bieda z nędzą :/ W innych częściach Polski, np. na południu może być już bardzo dobrze - sygnał przyzwoity na antenie 80.

U mnie najsłabsze jeszcze, które praktycznie wcale nie wskakują to: 11054H (CNBC-e, E2), 11028H (Kazakhstan), 11973H (Fox Turkey), 11862H (Cartoon Network).

 

d1916.jpg

Ramówka Idman: http://www.aztv.az/prog.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał tematyczny Natural Life Channel rozpoczął już nadawanie.

Głównym celem tego programu jest ochrona przyrody i wsparcie rolnictwa.

Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami zajmujących się aspektami środowiska: ONZ, UNEP, UNESCO, UE, Greenpeace, World Wildlife Fund.

Audycje o problemach dotyczących zagrożenia przyrody, w tym takie sprawy jak: globalne ocieplenie, handel ludźmi i zabijanie zwierząt na futra, pożary lasów, erozja gleby. kłusownictwo, energia atomowa, radioaktywne odpady.

Parametry techniczne:

12525 MHz - pol.V - SR 30000 - FEC 5/6 - DVB-S/QPSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj udało mi się po raz pierwszy złapać 2 nowe, bardzo ciekawe, kanały z wiązki wschodniej. I to na moim Fergusonie! :smile: Są to EL-TR (z Kirgistanu!) i Kazakhstan Kokszetau, który już nadaje tu od jakiegoś czasu. Niestety sygnał jest na granicy odbioru i obraz dość często się zacina. Ale niebo dzisiaj całkowicie zachmurzone, może przy lepszej pogodzie da się normalnie odbierać? :)

 

04183712.JPG 04183608.JPG

 

Wygląda na to, że Kazakhstan Kokszetau to kanał lokalny z miasta Kokczetaw (czyli po kazasku właśnie Көкшетау), albo może raczej lokalna wersja kanału dla tego miasta. Bo na Lyngsacie przy niektórych innych wersjach kanału "Kazakhstan" jest podane "(18-19)". Czyli tak jakby tylko w tych godzinach był program lokalny. Pytanie według jakiego to czasu, bo chyba nie środkowoeuropejskiego (wtedy w Kazachstanie byłoby to około północy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na satelicie 42E nadają dwa kanały tureckie, które tak samo się nazywają i tak samo identyfikują w odbiornikach ;)

Jest to Kanal T: poniżej parametry:

- tp. 12,544 GHz, pol. H, SR: 24000, FEC: 5/6, ID: Kanal T

- tp. 12,685 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 5/6, ID: Kanal T

 

KoS podaje, że to jest jeden i ten sam kanał, ale lyngsat już obie stacje rozróżnia. Dla przekazu z tp. 12,685 podaje tą stronę domową: http://www.kanalt.com.tr Dla kanału z tp. 12,544 pokazuje taką: http://www.kibriskanalt.com (nie działa).

 

moto0476.jpg - tp. 12,544

moto0479.jpg - tp. 12,685

 

Ciekawa sprawa. Czy to jednak tylko przypadek, czy może nadawcy mają coś ze sobą wspólnego? Tą drugą możliwość wykluczam ale nie do końca, gdyby chociaż strona internetowa działała, można byłoby coś więcej wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

NTV Spor powinieneś odbierać ale z Idman Azerbaycan może być ciężko. Spróbować możesz ale według mnie 110 cm to absolutne minimum by odbierać wszystkie kanały z 42E w centralnej części Polski. Sprawdziłem to osobiście w północnej części Mazowsza. Proponuję byś zakupił najnowszy numer Sat Kuriera. Tam w wykazie przy słabszych częstotliwościach są gwiazdki i o tych programach raczej zapomnij. Pozostałe powinny działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Niestety nawet NTV Spor nie udało mi się złapać. Być może to wina dość leciwego już konwertera Skymax. Już od dłuższego czasu myślę o wymianie konwertera i zakupie większej czaszy więc może teraz nadszedł czas. Kanał Idman Azerbaycan nie koduje sygnału podczas transmisji ligi angielskiej, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie antena 1,2 m prawdopodobnie wystarcza na calego Turksata. Najsłabsze transpondery — Fox, Kanal 7, TGRT, Show TV, BRT, Star TV — przy normalnej pogodzie mają zazwyczaj po kilka, kilkanaście procent sygnału więcej niż potrzeba do oglądania (chyba że to nie są najsłabsze transpondery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...