Skocz do zawartości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówiłem, z tą skrajną stroną nie ma rozmowy, bo jak się nie zgadzają z poglądami, czyimiś działaniami to zaczynają grzebać w życiorysach, żeby człowieka zniszczyć. Ich znane i lubiane metody. Homo Satiens i niezależna to tylko potwierdzają. Też o tym po części pisałem: https://forum.satkurier.pl/topic/9506-nc-cp-o-tv-republika/?view=findpost&p=1071228

Żeby to jeszcze sami mieli krystaliczne życiorysy, ale gdzie tam. Widzimy kto jest wodzirejem sejmowym w sprawie TK, a kto będzie szefem Orlenu. Wstydu, a nawet zwykłej przyzwoitości za grosz. Lepiej patrzeć na innych. A niezależna jest rzeczywiście niezależna - od rozumu, bo już od pewnej partii, a zwłaszcza prezesa to się jakoś uniezależnić nigdy nie potrafiła, wręcz nie mogła.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (zawsze ci sami) zapewne nie słyszeli  (pewnie słyszeli ale do tego typu osób niewygodne  fakty nie docieraja) o złotych melonach, o traktowaniu Owsiaka jak świetą krowę (braki formalne wskazane przez NIK np. brak własciwego zabezpieczenia, brak pozwolenia na tak wielką imprezę . Owsiak ma pozwolenie na imprezę o niskim poziomie ryzyka PWoodstok na 110 tys. a ile jest?) , nie słyszeli o przegranym procesie z pewnym blogerem o przekręty...w końcu nie przyjmują do wiadomosci, ze WOŚP orgabizowana jest ogromnym kosztem instytucji państwowych i samorzadowych. Bez tego wsparcia owsiak mógłby w krzakach postawić klocka.

Cwaniacy broniacy cwaniaczka, który ma 5% statutowy odpał i na biedę nie narzeka... to żenada.

Edytowane przez bat
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuj ludzi i nie nazywaj cwaniaczkami ludzi którzy angażują się w cos dla nich pozytywnego.... Ja uczestnicze jak wielu innych ludzi w WOŚP bo chce to robic i mam z tego radość, nie podzielasz tej radości to nie obrazaj przynajmniej. Jesli nawet Owsiakowie cos z tego mają to dobrze bo gdyby calkowicie za darmo to robili to by tez bylo podejrzane... Tak samo niektórzy ludzie mają za złe księżom, że maja dobre samochody, jeśli dobrze wykonują swoją posługe niech mają dobre auta, bo przecież to wierni się na to składaja... Państwo, czyli my ze swoich podatków wspomagamy organizacje nie tylko WOŚP ale i Caritasu i innych organizacji pozarządowych i chwała za to samorządom bo one reprezentuja nas, obywateli... Sam jestem niewierzący a daleko mi do krytykowania np. Caritasu nawet gdyby ludzie tam mieli z tego jakikolwiek % :-) Do tego tez zrzucam sie na ich akcje charytatywne... A prawdziwy prawicowiec zawsze pochwali wszystkie akcje gdzie obywatel sam za cos płaci i daje a nie czeka aż "państwo" coś zapewni bo to domena lewicy :-) A co do przegranej Owsiaka i prawomocnego wyroku

http://m.onet.pl/wiadomosci/wroclaw,57s5t

Edytowane przez Prestige
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie wadzi Owsiak i WOŚP. Wadzi mi tylko nietransparentny sposób podejścia do kwestii. Znamy tylko pozytywy, o ciemniejszej stronie publiczne tabu. Jeśli uczestniczysz w akcjach to wiesz ile zasługi w sukcesie WOŚP mają ibstytucje i słuzby państwowe. Splendor spływa na Owsiaka...a to bez krytyki działa deprawujaco... pisałem o kontroli NIK. Papierki z tej kontroli owsiakowi ludzie powiesili w sławojce....bo to pupilki.

Słyszałeś o wspaniałym Platnim.....do czasu jak go przewietrzono i prześwietlono. A taki był fajny gość...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ustawa o dostępie do informacji publicznych i każdy zainteresowany może wystąpić o wgląd do ksiąg rachunkowych Fundacji. Ponadto sprawozdania finansowe wraz z informacją dodatkową o wydatkach są ogólnie dostępne. Jak ktoś ma wątpliwości niech sobie poszuka i dopyta, w razie problemów jest droga sądowa.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój serdeczny przyjaciel i zarazem osoba od lat zajmująca się TV satelitarną, czyli z naszej bajki ;) ma przy okazji dodatkową piękną pasję: latanie na moto-paralotni :)

Wystawił na aukcję WOŚP przelot w roli pasażera moto-paralotnią z nim, jako pilotem: http://aukcje.wosp.org.pl/latanie-po-niebie-voucher-przelot-motoparalotnia-i2643801

Jeśli ktoś jest z Małopolski lub może dojechać i chciałby w ten sposób się zaangażować, to zapraszam ;) Z jednej strony pomoc, z drugiej przy okazji myślę ciekawa przygoda, bo w przeciwieństwie do latania samolotem, gdzie wszystko jest za szybą - tu lata się niemal jak ptak ;) No i nie trzeba się aż tyle namachać, co ptaki ;)

 

Co do samego WOŚP - jest wolność, nikt nikogo do niczego nie zmusza, są różne sposoby pomocy potrzebującym, to tylko jeden z nich. Niech sobie każdy wybierze co woli (albo nic, jak ktoś nie chce) i już ;) Jurek Owsiak przebił się w latach .90 bo był pierwszym z takim pomysłem na tak wielką skalę, a do tego postacią już wtedy rozpoznawalną (T.P.Ch.R.). Teraz jest też np. Szlachetna Paczka ks. Jacka Stryczka, poza tym od wielu lat mamy prężnie działający Caritas i wiele, wiele drobnych organizacji, często bardzo wyspecjalizowanych z ważnymi celami. Nie uważam za chwalebne deprecjonowanie działań jakiejkolwiek organizacji charytatywnej, jeśli jej funkcjonowanie przynosi wymierne, widoczne i namacalne efekty.

 

W mojej rodzinnej małej miejscowości WOŚP zakupił sprzęt warty nieco ponad 430 tys. zł dla 4 placówek. W wykazie sprzętu jest 540 miejscowości, można zobaczyć co gdzie kupiono, po identyfikatorze można określić kiedy to mogło mniej-więcej nastąpić i za ile: http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet Czy to dużo, czy mało - nie wnikam. Jeśli ten sprzęt ratuje życie albo pomaga w pracy lekarzy, to dobrze, że się pojawił i już, bo przy indolencji wszystkich władz od '89 roku (w tym i PO i PiS), to by tych urządzeń po prostu nie było. Jeśli ktoś wierzy w takie pomaganie, ma do tego prawo i proszę to uszanować (i przypominam, że wątek nie jest o Jurku Owsiaku).

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kwota zebrana podczas finału to 72 696 501, 53 zł.

 

Dużo więcej niż w poprzednich finałach. Tweet posła Pięty zadziałał odwrotnie niż miał.

Czytałem dzisiaj w jednym z dzienników że PiS wychwalał WOŚP.

Miał ich krytykować jednak to działało odwrotnie niż by się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jurek Owsiak kolejny raz wygrał proces z Piotrem Wielguckim (Matka Kurka). Tym razem chodzi o oskarżenia blogera jakoby Owsiak przywłaszczył bilety z akcji WOŚP. Bloger ma przeprosić Owsiaka i zapłacić mu 10 000 zł. http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/matka-kurka-musi-przeprosic-jerzego-owsiaka-i-zaplacic-mu-10-tys-zl-za-zarzut-przywlaszczenia-biletow-z-akcji-wosp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jurek Owsiak kolejny raz wygrał proces z Piotrem Wielguckim (Matka Kurka). Tym razem chodzi o oskarżenia blogera jakoby Owsiak przywłaszczył bilety z akcji WOŚP. Bloger ma przeprosić Owsiaka i zapłacić mu 10 000 zł. http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/matka-kurka-musi-przeprosic-jerzego-owsiaka-i-zaplacic-mu-10-tys-zl-za-zarzut-przywlaszczenia-biletow-z-akcji-wosp

Taka kwota już powinna zaboleć. Może następnym razem kilka razy się zastanowi zanim coś napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...