Skocz do zawartości

Szkło kontaktowe


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;-)) zauważyłem, że program "Szkło kontaktowe" ma zupełnie nową, inną oprawę swojej czołówki. Nie ma już w niej też w ogóle wizerunku zmarłego Grzegorza Miecugowa.

Nie wiem, od kiedy obowiązuje ta nowa oprawa czołówki "Szkła kontaktowego", gdyż ja ten program oglądam sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Kabareciarz Mariusz Kałamaga po czwartkowym debiucie dołączy na stałe do grona komentatorów „Szkła kontaktowego”, nadawanego w TVN24. W tej roli nie występuje od ponad dwóch tygodni Krzysztof Daukszewicz.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mariusz-kalamaga-szklo-kontaktowe-zwolniony-krzysztof-daukszewicz-piotr-jacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Krzysztof Daukszewicz poinformował, że podjął decyzję, iż nie wróci już do roli komentatora w „Szkle kontaktowym” TVN24. - Doceniam rękę wyciągniętą do mnie przez TVN, dziękuję Tomkowi Sianeckiemu i moim Kolegom za wsparcie, ale uważam że po tym, co przeżyłem ja i moja rodzina w ciągu ostatnich tygodni, nic już nie będzie takie samo - napisał satyryk w oświadczeniu.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krzysztof-daukszewicz-zwolniony-szklo-kontaktowe-koniec-piotr-jacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Robert Górski zrezygnował ze współpracy jako komentator ze "Szkłem kontaktowym" w TVN24, to jego gest solidarności z Krzysztofem Daukszewiczm. - Stacja niszczy niewinnego człowieka i dlatego nie chcę tego wspierać swoją obecnością - podkreślił Górski.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/robert-gorski-odchodzi-z-tvn24-szklo-kontaktowe-zwolniony-krzysztof-daukszewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypie się "Szkło kontaktowe" - po tym jak Daukszewicz oznajmił że nie wraca do programu, odejście zapowiedział Górski, a teraz też Andrus.

Oświadczenie Daukszewicza (opublikowane na jego świeżo założonym koncie na FB) jest dość mocne, o Jaconiu napisał tak: "mam także nieodparte wrażenie, że z ofiary zamienił się dość szybko w kata, i że ma to gdzieś. Jeśli tak ma przebiegać nauka tolerancji, to ja w czymś takim nie zamierzam uczestniczyć".

Wygląda na to, że TVN ugasił temat tylko na zewnątrz, a w samym zespole coś zdecydowanie musiało nie grać i końcowo może się okazać, że to już będzie koniec "Szkła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno jest moim zdaniem zrozumieć zachowanie osób LGBT i ich popierajacych. Niby chcą być traktowani jak wszyscy normalni ludzie,a gdy tak się staje,obrażają się i oczekują specjalnego traktowania.Życie z nimi to jak z bardzo kapryśnymi dziećmi,które nigdy nie wiedzą czego wciąż chcą. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia zachowania osób LGBT, a ogólnie podejścia do życia wielu osób w tym kraju.

Przekonanie o własnym mesjanizmie i zapotrzebowanie na ciagłe przeprosiny i kajanie się strony, która zawiniła zawsze miało się u nas aż za dobrze, a ostatnio jeszcze zostało rozbuchane przez panującą sytuację polityczną.

Jedni celują w Niemców, drudzy "tylko" w rzekomo transfobicznego satyryka. I tak to się toczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zefir napisał(a):

Bardzo trudno jest moim zdaniem zrozumieć zachowanie osób LGBT i ich popierajacych. Niby chcą być traktowani jak wszyscy normalni ludzie,a gdy tak się staje,obrażają się i oczekują specjalnego traktowania.Życie z nimi to jak z bardzo kapryśnymi dziećmi,które nigdy nie wiedzą czego wciąż chcą. 

Piszesz o całości czy tylko o niektórych? Bo też bym tego nie generalizował. I tu zaznaczenie - głupi żart nie jest normalnym zachowaniem.

 

Natomiast mam wrażenie, że tam mógł być nieco większy zgrzyt, skoro po prawie miesiącu się takie rzeczy dzieją. Przy czym nie jest też pewne, czy Daukszewicz mówi całą prawdę, jeśli chodzi o to, że Jacoń miał mu jakieś kazania kolejne prawić.
Nie mówiłbym jednak o końcu "Szkła", bo ten program ma nadal bardzo dobrą widownię, pomimo tego że jest tak samo przewidywalny jak "W tyle wizji" w TVP Info. Możliwe, że teraz ekipa będzie nieco odmłodzona, jeśli odchodzą z niej Daukszewicz i Andurs. Bo Górskiego, z całą do niego sympatią za szeroki dorobek artystyczny, nie kojarzę ze "Szkła", bo się tam rzadko jednak pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu inne zdanie, bo nie sądzę, żeby większość osób LGBT tak się zachowywała.

Natomiast wracając do konkretnego przypadku, i prosiłbym, abyśmy się tego trzymali, żeby nie było off-topicu: pierwszą reakcję Piotra Jaconia rozumiałem, bo faktycznie to go mogło zaboleć. Zresztą uważam, że nie powinno się publicznie robić takich głupich żartów, jaki palnął Krzysztof Daukszewicz. Natomiast tu jest kwestia też tego, czy ta sprawa mogłaby się zakończyć inaczej, bo teraz to dochodzimy do obrzucania się dużymi słowami o krzyżowaniu. I czy też nie mamy trochę sytuacji, że Jacoń staje się "człowiekiem jednej sprawy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby takie jak pan Jacoń z którymi należy delikatnie postępować.Żart nie był na miejscu,ale jeżeli już tak się stało,to najlepiej puszczać to płazem i jak najszybciej zapomnieć o zaistniałej sytuacji. Pan Jacoń  z pewnymi rzeczami powinien się pogodzić i obrosnąc grubszą skórą.Tym bardziej,że ludzie potrafią nie tylko w taki sposób dokuczać innym i nie tylko w takich sprawach. Takie jest życie,że najlepiej liczyć na siebie i nie wchodzić w dalszą dyskusję,która i tak prowadzi do nikąd. Jest takie piękne powiedzenie,,mądry głupszemu ustępuje" U mnie to zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sytuacja jest mocno rozdmuchana przez obydwie strony. Zarówno Daukszewicz nie chciał intencjonalnie obrazić Jaconia, jak i Jacoń jeśli to informacje są prawdziwe niepotrzebne robi z tego aż taką aferę. Rozumiem że dotknęło go to osobiście, ale skoro przeprosiny (jak opisywały media i jak publicznie przyznaje Daukszewicz) były powinien je przyjąć. Inaczej mamy sytuację w której słusznie wspomina Daukszewicz hejt został wylany na Daukszawicza i to także nie jest właściwe.

Odejścia w geście solidarności dwóch osób świadczą jednak o tym że to Daukszewicz tutaj prezentuje zbliżony do prawdy punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zefir napisał(a):

Pan Jacoń  z pewnymi rzeczami powinien się pogodzić i obrosnąc grubszą skórą.Tym bardziej,że ludzie potrafią nie tylko w taki sposób dokuczać innym i nie tylko w takich sprawach.

To akurat nie jest żadne usprawiedliwienie, bo jego ten "żart" dotknął osobiście. Poza tym co to znaczy "pogodzić się z pewnymi rzeczami"? Z tym, że będą padać niewybredne żarty publicznie? Są jednak jakieś granice.

 

Zaś z tymi przeprosinami to w ogóle jest ciekawa kwestia, bo wersja, która się pojawiła tuż po tym zdarzeniu, była taka, że Daukszewicz od razu to zrobił po wyjściu ze studia, ale Jacoń wtedy ich nie przyjął nie tyle dlatego, że nie chciał, ale dlatego, że wolał to obgadać na spokojnie, a nie w sytuacji, gdy był "podpięty" i za 2 minuty zaczynał program. Potem miała się odbyć druga, dłuższa rozmowa. Generalnie tutaj by się właśnie zdanie Jaconia co do ostatnich wypowiedzi przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bardzo ciekawa i w pewien sposób niejednoznaczna. Oczywistym jest, że Daukszewicz walnął wielką głupotę za którą powinien przepraszać ale.. redaktor Jacoń ze swoimi prywatnymi sprawami sam wyszedł do mediów i opinii publicznej. Chciał być z tą sprawa na świeczniku, rozpocząć walkę z nietolerancją itp. Ok, jego wybór. Jednak gdy Daukszewicz mówi, że Jacoń tak średnio był zainteresowany przeprosinami a zadzwonił aby pozyskać materiał na kolejny wpis w mediach społecznościowych to zaczyna wyglądać to słabo i tyle. Niestety ale trochę to wygląda tak: jak ty obraziłeś mnie to źle ale jak ciebie za to obrażają w sieci to dobrze, nic z tym nie zrobię. Słabo.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, STARS.TV napisał(a):

redaktor Jacoń ze swoimi prywatnymi sprawami sam wyszedł do mediów i opinii publicznej.

Powiem tak: dopóki to ma pewien cel społeczny, bo pamiętajmy że powstał cykl dokumentów, to nie jest to moim zdaniem złe, ba - może nawet przynieść korzyści społeczne, gdyż pokazuje się, że ludzie transpłciowi też mają prawo do szacunku. Gorzej, jeśli się zaczyna robić z tego coś, co nazwałem właśnie brnięciem w jedną sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...