Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

@swordfish, by mieć to co człowieka interesuje najlepiej mieć dostęp do kanałów od wszystkich operatorów :)

Nawet jak dany operator ma wszystko to cena takiego pakietu jest z kosmosu.

Opłata za Canal+ w kablówkach to nieporozumienie ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann jak masz telefon w Plusie to masz zniżkę 10 zł na usługi TV w Polsat.

Pakiet Rodzinny HD wraz z Cinemax HD i paczka Eleven kosztuje ciebie wtedy 20 zł a nie 30 zł.

W Rodzinnym HD masz Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

Możesz wziąć także sam Rodzinny HD + Cinemax HD za 10 zł zamiast 20 zł.

 

Jak masz TV z wbudowanym tunerem satelitarnym to bierzesz moduł Polsatu CI+ i masz Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

Jak nie masz takiego TV to dekoder z Polsatu.

 

Nie jestem zwolennikiem posiadania usług od jednego tylko dostawcy.

Wolę sam dobierać sobie usługi - może parę złotych drożej ale mam to co mnie interesuje i do tego na własnym sprzęcie.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zuzia napisał:

Ten wzrost sprzedaży nie jest dany na zawsze. Wielu klientów zawarło umowy z UPC, kiedy jeszcze, aż tak rażąco nie odstawało od oferty konkurencji.

To prawda, ale jest jeszcze jedna sprawa z UPC: oni kupują mniejsze sieci i w ten sposób również zdobywają klientów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zuzia napisał:

Największym konkurentem dla UPC na rynku kablówek  jest Vectra. Słyszałam, że u nich też podobno jest wzrost sprzedaży (jeśli się mylę niech ktoś wrzuci link do jakiegoś sprawozdania).

Ten wzrost sprzedaży UPC to też nie jest wielki. Jak na tak wielki zasięg to wzrost maleńki:

 

https://www.telko.in/upc-kontynuuje-wzrost-wskaznik

 

Np. między 2 i 3 kwartałem 2019 wzrost liczby klientów to tylko 0,2 % czyli bardzo mizernie...

Edytowane przez Darth Vader
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że rośnie liczba użytkowników, którzy nie potrzebują tradycyjnej kablówki. Oni chcą tylko dostęp do internetu, który może zapewnić lokalny operator za ok. 50 zł/miesiąc. Szybkość 1GB/s ich nie interesuje. Wystarczy czasem 100MB/s lub mniej.

 

Porównując UPC z CP/Plus widać coraz większą przepaść. CP postawiła na rozwój dostępu mobilnego (IPLA, CP GO) oraz na "kablówkę" przenośną (patrz dekoder Evobox Strem z możliwością podłączenia do dowolnego dostawcy internetowego). I jeszcze ten Evobox  jest niewielkich rozmiarów, łatwiej go przenieść do innej lokalizacji. Nagrywarki nie ma, aby trzymać nagrania na wieczność jak to jest w UPC, ale mamy TimeShift (możliwość przesunięcia dowolnego kanału o 3 godziny do tyłu) i CatchUp (możliwość obejrzenia wybranej pozycji z ostatnich 7 dni). Można narzekać na jakość techniczną, że na tych kanałach w CP widać artefakty, ale przynajmniej widać trend w jakim idą. 

 

Dlatego życzę UPC, aby ich przejęło Play lub T-Mobile i niech wchodzą ze swoimi dekoderami Play Now lub Magenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niekorzyść UPC przemawia też fakt że złom Horizon aby chociaż trochę poprawnie działać wymaga trybu działania innego niż ECO a to wiąże się z tym że nawet w trybie czuwania łyka 17-18 W prądu. To w skali miesiąca pewnie około 10 zł. A ceny prądu będą szły w górę...

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przykładem, że olewają stałych abonentów - chciałem przedłużyć umowę i nowa oferta zaledwie 2 zł taniej. Gość z działu utrzymania, nawet nie starał się mnie przekonać. Morał z tego, że przechodzę na chwilę obecną, na czas nie określony ! W klatce mam jeszcze MM, Jambox, Orange i lokalnych operatorów. Szczerze czekam na Vectre - nawet żeby 2 lata przetestować, idę w ciemno bo UPC to przeżytek. Kanały HD jest ich dużo to fakt, ale jakość dźwięku na większości wręcz fatalna!!! Pozdrawiam

Edytowane przez fivel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 12:16, swordfish napisał:

Dodajmy, że rośnie liczba użytkowników, którzy nie potrzebują tradycyjnej kablówki. Oni chcą tylko dostęp do internetu, który może zapewnić lokalny operator za ok. 50 zł/miesiąc. Szybkość 1GB/s ich nie interesuje. Wystarczy czasem 100MB/s lub mniej.

Porównując UPC z CP/Plus widać coraz większą przepaść. CP postawiła na rozwój dostępu mobilnego (IPLA, CP GO) oraz na "kablówkę" przenośną (patrz dekoder Evobox Strem z możliwością podłączenia do dowolnego dostawcy internetowego).

Wyjaśnij jakikolwiek sens brania usługi DTV od jednego dostawcy oraz internetu stacjonarnego od drugiego dostawcy (jeśli ktoś potrzebuje dwóch usług : TV + Internet jednocześnie). Bo wtedy suma sumarum będzie na pewno drożej. Sporo drożej.

Tym bardziej, że na dekoderze POLSAT Evobox Stream nie można oglądać kanałów z naziemnej cyfrowej DVB-T bez podłączenia swojej anteny DVB-T. To parodia.

A kanały naziemne mają zawsze największą oglądalność. O jakości kanałów TV oglądanych na POLSAT Evobox Stream z litości nie wspomnę, a teraz prawie każdy kupuje telewizory minimum 48 cali i większe (49/50/55/65/75 cali).

U operatorów DTV/internet ogólny rachunek jest zawsze tańszy, tym bardziej po wypowiedzeniach i przedłużaniu umów w Działach Utrzymania Klienta.

Dodam, że internet z kablówek 150 Mb/s można już mieć po wypowiedzeniu za 30 - max 40 zł solo (bez konieczności brania telewizji).

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet od UPC pozostawia wiele do życzenia!

Sam obecnie zrezygnowałem z internetu od UPC 250 na 20 Mb/s i zostawiłem sobie tylko, CI+ telewizje w pakiecie max z horizon go za 50zł.

A internet 300 na 60 Mb/s mam od Internetii wraz z C+, HBO, na start, rozrywka, tvn, seriale, filmy i giganagrywarką za około 100zł.

I to szczerze mówiąc mnie osobiście zadowala. Internet jest dużo lepszy jakościowo pod względem gier i uploadu niż w UPC. Giganagrywarka działa wybornie, oglądam wszystko kiedy mam ochotę i bez reklam. Pakiety HBO z go i C+ prestiż są w moim odczuciu tańsze w internetii, ale przede wszystkim bez problemu netiaplayer działa z moim projektorem i kinem domowym i mam piękne 5.1.

Dlatego jestem w pełni zadowolony z takiego rozwiązania. 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas11 trzeba myśleć trochę szerzej niż Ty to robisz. Internet zasadniczo jest potrzebny cały rok, ale już np. wszystkie pakiety telewizji wielu ludziom nie.

Więc po co ktoś ma np. zawierać umowę z UPC na dwa lata na Internet i jakiś dobry pakiet z Eleven i PSP i płacić 120-150 zł miesięcznie, jeśli może wziąć sam Internet za 40 i do tego Evoboxa Streama na własność i płacić zależnie od potrzeb od 0 do 105 zł za tv. A kanały DVB-T dostanie akurat w tym kablu co Internet ;). Ja tak zrobię o ile ta usługa CP zyska odpowiednią stabilność i nie widzę w tym nic dziwnego. Tylko zamiast UPC wezmę lokalnego operatora, który sprzedaje 150 Mbps za 29 zł. Więcej mi i tak nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę za szybki stacjonarny internet 29 PLN miesięcznie. Usługi TV w ogóle mnie nie interesują. Wystarczy mi naziemna DVB-T z 28 kanałami, a w 2022 roku będzie ich pewnie o kilka więcej i większość z nich w HD (po przejściu Polski na system DVB-T2). Płatna TV staje się przeżytkiem (szczególnie w dobie światłowodu, VOD, Youtube, Facebooka, serwisów z milionami filmów online). W ogóle nie namawiam na żadne płatne telewizje nikogo, a tym bardziej w UPC. Kwestionuję tylko sens brania dekodera POLSAT Evobox Stream (drogie pakiety, marna jakość kanałów, mniejszy ich wybór niż w kablówkach)  oraz sens płacenia za internet innemu dostawcy niż ten któremu jednocześnie płacimy za jakiś pakiet DTV. Gdybym chciał mieć Internet + wypasiony pakiet DTV to płaciłbym w swojej kablówce max. 100 PLN za wszystko. Każdy kumaty wie jak to zrobić.

 

https://www.tabletowo.pl/jak-dziala-telewizja-internetowa-cyfrowego-polsatu-z-dekoderem-evobox-stream-test/ 

"Ceny pakietów podstawowych wynoszą odpowiednio 20 zł za uprawniający do oglądania 25 kanałów, 30 zł za 42 kanały oraz 60 zł za możliwość korzystania z oferty prezentowanej na 92 kanałach

Ofertę podstawową uzupełnia sześć pakietów dodatkowych.

Trzy spośród nich dedykowane są miłośnikom sportowych zmagań (Eleven Sports, Polsat Sport Premium oraz Sport), dwa dla chętnie sięgających po filmy i seriale (Filmy i Seriale oraz HBO i HBO GO) oraz jeden z bajkami dla dzieci (Dzieci).

Dodatkowe kanały to koszt od 10 zł za bajki do 45 zł za dostęp do dziesięciu kanałów sportowych."

........................................................................................................................................................................................................................

Atrakcyjność tych cen dla konsumentów pozostawiam bez komentarza. Jelonków nigdy nie brakuje na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas11 No i co masz za problem z tymi pakietami? Płacisz kiedy chcesz - to ich zaleta...

 

Wybór kanałów względem UPC taki sobie, ale jeśli ktoś np. ma Vectrę to już całkiem dobry, bo ma co najmniej kilka wartościowych kanałów, których w ofercie tam nie uświadczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 07:49, swordfish napisał:

można wybrać do woli UPC, Vectra, Orange, Inea, Netia itd.

Witam, tak się składa, że od 5 lat jestem   abonentem i Inea. I   jedyne, z czego byłbyś  zadowolony  u tego operatora- to   z internetu. Rzeczywiście , działa on  szybko. Rzadko mam problem z dostępem do internetu. Natomiast, jeśli chodzi o ofertę telewizji-  od dawna nie widziałem  uboższej oferty u   jakiegokolwiek operatora.  Nie ma Polsatów Premium, nie ma TNT,  nie ma  Foot Network, 13 Ulicy. Braki w ofercie mógłbym wymieniać i wymieniać. 
Nie ma możliwości zasubskrybowania innego serwisu VOD , poza HBO GO. Oczywiście, pod warunkiem, że wykupisz pakiet HBO.

Większość kanałów , które u konkurencji są w HD , w Inea są w SD , w takiej  jakości jak   analogowa   TV kablowa , mającą swoje początki w Polsce.
Dekoder 4K - owszem- jest, ale co z tego, skoro  w ofercie są  dedykowane dwa kanały : Eleven14K, który bardzo często się zacina i FunBox4k. Dekodery  bardzo często gubią sygnał, trzeba  przeładowywać  aplikacje dekodera, aby telewizja ponownie zadziałała. Zdarza się też tak, że mimo  dostępnego  miejsca w  chmurze,  to co zostało zaplanowane do nagrania- nie zostanie nagrane 

Od 3 lat zasada  dodawania nowych programów  jest taka, iż czeka się  na nie w porywach od pół roku do roku, przez kilka tygodni , są one  dostępne w ramach,, okna  otwartego''. Później  nowe kanały są pakietyzowane  jako oddzielna paczka tematyczna dla każdego pakietu startowego w ofercie . Następnie  , na początku - operator wprowadza tzw.,, nową ofertę , która różni'' się tylko tym,  że  kanały,  które zostały dodane  do sieci, spakietyzowane jako oddzielna paczka tematyczna- trafiają do pakietu, który oferuje pełną ofertę TV.
Telewizja  on - line  -nie jest w ogóle rozwijana.  Nie ma nawet 1/4 kanałów z oferty. 
Usługa działa tylko w  IE na komputerze. Jest  mocno ograniczana, z chwilą wyjazdu poza WLKP.
Zamykanie zgłoszeń  bez wizyty technika. 

Reasumując : mimo symetrycznego, szybkiego internetu  - nie polecam Inei.

Po zakończeniu umowy przechodzę do Vectry. Albo jeśli to prawda, że UPC ma wejść do Poznania - rozważę też ich usługi. 

W porównaniu z Ineą , abonenci UPC, Vectry,  Orange, a nawet Toyi- naprawdę nie mają źle. Zarówno pod względem jakości 

 i ceny :) 

Pozdrawiam  wszystkich serdecznie :)

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim rodzicom kończy się umowa w UPC. Obecnie posiadają

Pakiet Max TV (dekoder mediabox bez nagrywarki) + dodatkowy moduł CI+NET 300 Mb/s (stary modem thomson twg 870u) + telefon (wersja 60 minut,). Opłata za ten komplet to 117 zł.

Obecnie oferta utrzymaniowa w moje UPC jest gorsza niż dla nowego klienta... ale to już norma w tej branży. Jeszcze nowy Klient dostaje instalacje za 1zł, a wieloletni za 49 zł... sku* ponad wszystko ?

 

Istotne jest aby zostawić ofertę na tym samym poziomie i pozbywając się telefonu, bo jest to opcja w ogóle nie używana. 

Po kilku latach korzystania z usług konieczna jest wymiana dekodera ze względu na tragiczny stan pilota :) i wartałoby wymienić też modem ze względu na polepszenie WiFi w domu.

 

Reasumując:

jaką można średnio zyskać cenę za poniższy zestaw, uwzględniając wypowiedzenie i negocjacje z DUK?

Pakiet MAX z horizonem (może być z nagrywarką) + NET 300 Mb/s (nowy modem) + CI+

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w piątek montaż. Pakiet Max, do tego Horizon z nagrywarką z pakietem Mistrzowska Piłka z Elevenami i net. Za całość będzie jakieś 125 zeta i tyle w temacie.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też czytelność postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu standardowa opłata. Taniej nie ma co wymagać. Mi to pasuje.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono też czytelność postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jurak napisał:

Witam,

moim rodzicom kończy się umowa w UPC. Obecnie posiadają

Pakiet Max TV (dekoder mediabox bez nagrywarki) + dodatkowy moduł CI+NET 300 Mb/s (stary modem thomson twg 870u) + telefon (wersja 60 minut,). Opłata za ten komplet to 117 zł.

Obecnie oferta utrzymaniowa w moje UPC jest gorsza niż dla nowego klienta... ale to już norma w tej branży. Jeszcze nowy Klient dostaje instalacje za 1zł, a wieloletni za 49 zł... sku* ponad wszystko ?

 

Istotne jest aby zostawić ofertę na tym samym poziomie i pozbywając się telefonu, bo jest to opcja w ogóle nie używana. 

Po kilku latach korzystania z usług konieczna jest wymiana dekodera ze względu na tragiczny stan pilota :) i wartałoby wymienić też modem ze względu na polepszenie WiFi w domu.

 

Reasumując:

jaką można średnio zyskać cenę za poniższy zestaw, uwzględniając wypowiedzenie i negocjacje z DUK?

Pakiet MAX z horizonem (może być z nagrywarką) + NET 300 Mb/s (nowy modem) + CI+

 

 

 

 

Select + 300mbs jest za 59,99zł, max 69,99zł. Złóż wypowiedzenie to podstawa do rozmów z nimi!!!!!!!

Ja złożyłem i bez problemu dostałem to co chciałem!

Pakiet max na module CI+ /45zł/ i horizon go za /5zł/. I od razu zaznaczasz, że życzysz sobie 0za aktywacje i instalacje!!!!

Dzwonisz do nich prosisz o link do odstąpienia gdzie wklejasz zdjęcie wypowiedzenia podpisanego ręcznie przez właściciela umowy.

tu masz link do promocji utrzymaniowych w upc  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xcxzdCVJURFdIJkvQR0mX705ph-qWFyd7MbUOnn8pf4/edit#gid=427267084

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...