Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale nie ma co porównywać dekodera Horizon do dekoderów NC+ (nie wypowiadam się na temat dekoderów C P, bo ich nie testowałem) Horizon jest strasznie wolny, ma dużo funkcji ale co z tego jak przełączanie pomiędzy tymi funkcjami czasami trwa wieki. Co pare dni, coś w nim nie działa - raz usługa Replay, to znowu zawiesi się podczas uruchamiania itp. Dekodery NC+ to wyższa półka są przede wszystkim szybkie i nie zawodne. Ja nie miałem z nimi problemów. Szkoda bo UPC ma bardzo dużo kanałów w niezłej rozdzielczości, czy jakoś jest lepsza niż w NC+ ???,  jak dla mnie jest pół na pół, są kanały jakościowe lepsze w NC+ jak również w UPC. Po drugie cena, UPC wcale nie jest tanie ! I kolejny raz to mówię, wstyd dla UPC, że do dzisiaj nie ma nowego dekodera a zbliża się już koniec roku !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K UltraBOX+ to udany dekoder nc+/PC+, działa sprawnie i szybko - pod tym kątem to poziom Evoboxa PVR, który został wprowadzony na rynek przez CP w I/II kwartale 2016 roku, Ultrabox jest z przełomu 2017/18 roku, a przewyższa Evo większym dyskiem (1TB vs. 500GB) i obsługą 4K. Obecnie pozostałe główne dekodery PC+ jak MediaBOX+, TurboBOX+ strasznie mulą, przy nich Horizon to demon prędkości. wifi Premiumbox+ działa też różnie (nie wspominając już o dużych problemach z pilotami). W kategorii dekoderów do multiroom CP bije PC+ na głowę. Może dekodery produkcji CP nie są cudami techniki, ale spełniają swoją rolę, a w szczególności działają stabilnie i optymalnie szybko. Takie Wifibox-y to szroty jakich mało, szczególnie te które w nowej obudowie ukrywają stare post Cyfra+ Sagemcomy. Stabilnie działają newboxy ITI2851 i obsługują jako jedyne technologię Unicable wśród dekoderów PC+ dla multiroom. Jednak są wolniejsze niż polsatowskie dokodery serii HDxxxx, a one dodatkowo wszystkie wspierają Unicable.

 

Podsumowując może taki Horizon nie jest najwspanialszym dekoderem, ale dla mnie sprawuje się bardzo dobrze i przy codziennym oglądaniu telewizji, nagrywaniu czy korzystaniu z Replay TV działa sprawnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytam o wadach dekodera horizon. Zastanawiam się nad przejściem z Netii do upc i ten dekoder jeszcze mnie wstrzymuje z ostateczna decyzja. Czy dla kogoś kto potrzebuje go tylko do oglądania TV i internetu (wifi) będzie wystarczający? W sensie czy będzie w miarę komfortowy w urzytkowaniu?

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder działa dobrze. Niektórzy mają z nim problemy, ale jest spowodowane infrastrukturą, ponieważ Horizon korzysta z chmury. Wtedy bywają problemy z wyświetlaniem logo kanałów, VOD czy Replayem. Ogólnie jakość kanałów oceniam lepiej niż w nc+, gdyż sporą część biorą swiatłowodem. Oczywiście czasami trzeba go zrestartować, ale tak miałem w każdym dekoderem, czy był on od Cyfry czy nc+. Najlepiej sprawdź sam, zawsze masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko wcześniej pasuje mi wypowiedzieć umowę w Netii, i jak w UPC będzie lipa to słabo...chociaż u mnie z tego co wiem ostatnio sieć była modernizowana...aktualnie działam na światłowodzie i przynajmniej Netia działa ok więc myślę że w kwestii infrastruktury powinno być w porządku.

 

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mates25 dobrym rozwiązaniem jest moduł CAM, mam dwóch znajomych co go użytkują i są zadowoleni. Co do dekodera Horizon - zależy jakie masz oczekiwania, na pewno nie jest to super szybki i idealnie dopracowany dekoder. Jeżeli nie masz dużych wymagań - powinieneś być zadowolony. 

 

Pamiętaj UPC ma bardzo dużo kanałów HD, jakość ich jest przeważnie na wysokim poziomie, ale sprzęt jak dla mnie daleko za murzynami !!! 

 

Czekam teraz na telewizje światłowodową od Canal+, są już pierwsze informacje o nowym dekoderze. Wierzę, że ich oferta oraz dekoder będzie lepszy niż CP. Umowa mi się kończy początkiem roku, więc mam jeszcze trochę czasu. Do tego czasu będzie wiadomo czy UPC nadal śpi, z wprowadzeniem nowego dekodera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mates25 dobrym rozwiązaniem jest moduł CAM, mam dwóch znajomych co go użytkują i są zadowoleni. Co do dekodera Horizon - zależy jakie masz oczekiwania, na pewno nie jest to super szybki i idealnie dopracowany dekoder. Jeżeli nie masz dużych wymagań - powinieneś być zadowolony. 


Tak jak wspomniałem, wymagań dużych nie mam (tak mi się wydaje). Żeby kanały dobrze chodzimy, w miarę płynnie się zmieniały i by wifi też dawało radę (aktualnie przy wifi Netii (router Technicolor TC7200) w drugim pokoju mam 1 kreskę).
Co do modułu CAM to to jakoś extra się za niego płaci? W UPC interesuje mnie ten pakiet który jest aktualnie na promocji za 89.90 z umowa na czas nieokreślony 165 kanalow i internet 300 Mb/s

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mates25 Horizon chodzi wolniej od Netia Playera, wifi w Connect Boxach ma też kiepski zasięg (w tych nowych Giga podobno jeszcze gorszy), tyle, że tv jest lepszej jakości.

Moduł to jest dobre rozwiązanie w przypadku UPC (sam używam) - bo dekoder jest słaby, a lista kanałów beznadziejna, ale teraz z tego co widziałem dla nowych klientów kosztuje dodatkowe 15 zł miesięcznie (a "rynkowo" przecież to jest warte na pewno mniej niż Horizon, z którym możesz męczyć się w cenie abonamentu ;))...

 

Jeśli zależy Ci na dobrym wifi, to kup własny router za 150 zł, a usługę weź tam gdzie taniej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...