Skocz do zawartości

Jakie macie aplikacje na Androidzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie a mianowicie jakie macie aplikacje na telefonach z Androidem? U mnie podstawą jest TuneIn od radio oraz Gadu Gadu. Poza tym mam też między innymi AndroIRC od czatu IRC oraz mobilną wersje Adobe Reader. Mam też dwie przeglądarki - Operę Classic oraz aplikacje wewnętrzną :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jako że zajmuję się publikowaniem różnych min. newsów, to główną apką jest mobilny "Word Pad". Po za tym innymi moimi głównymi aplikacjami są: Opera for Android, Total Commander, GG, Facebook, Twiter, FlashScorePL, Kicker i wiele innych. Całość zabezpieczona jest mobilnym, darmowym antywirusem "360 Security" :)

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie to głównie funkcjonalne aplikacje, u mnie są to:

Mapy Google - w samochodzie idealnie pokierują na wskazany adres

Opera Mini New - znakomita przeglądarka, zaoszczędza dużo pakietu internetowego. 

OLX - do przeglądania ogłoszeń lokalnych, czasem coś ciekawego się trafi

Allegro - Kupuję przez aplikację, często dostaje darmowe kupony żeby kupić jakąś rzecz taniej

Bilkom - Wyszukiwarka połączeń kolejowych, czasem się sprzydaje

Mój Orange - sprawdzam stan konta i pakietów i mogę aktywować kolejne

MobileMPK - znakomita aplikacja z rozkładami komunikacji miejskiej ( potrzebna jak nie mogę kierować samochodem )

INGMobile - bankowość w telefonie

InfoPasażer - mogę sprawdzić czy pociąg jedzie punktualnie

Facebook Lite - ta wersja w zupełnośći wystarczy

LOTOS dla kierowcy - sprawdzam jakie promocje są na stacji której zawsze tankuje

A z gier:

LOTOS Kids - syn często gra jak gdzieś jedziemy w dalszą drogę

Hill Climb Racing - wraz z synem lubimy tą gierkę, wciąga jak chcesz odblokowywać dalsze poziomy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opera na Androida(nie mylić z Mini lub Classic) ustawiona na user agent - komputer, AdAway, AirDroid, Greenify, ES File Explorer, LagFix, VLC, HERE Maps, SD Fix, CaroO Free, QR Droid Code Scanner, Disk Usage, Internet Speed Meter Lite, C+Sport Online, nc+GO, Sport.pl Live, PS News itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na moim telefonie:

Avast Mobile Antivirus

Piano Tiles

File Manager

Dots (taka gra, gdzie się łączy kropki)

Videostar (czasami używam)

Opera Mini

Szybki Notatnik

Facebook (nie mylić z wersją Lite, wersję Lite mam na moim tablecie)

i chyba to tyle z najczęściej używanych.

Edytowane przez ExtraTVFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero od niedawna korzystam z systemu Android, jest to Lollipop 5.1. Wcześniej przez parę lat użytkowałem Windows Mobile w 8/8.1 w Lumii 820, która była fantastyczna, dziś wiem, że jednak trochę nie doceniałem tego telefonu. Obecnie mam MyPhone Infinity II LTE, sprzęt zakupiony dość okazyjnie w "biedronkowej" promocji, sprzęt jest wykonany dość solidnie i obdarzony dobrymi parametrami. Jednakże po paru tygodniach użytkowania wydaje mi się, że Android to raczej nie moja bajka, chętnie wróciłbym do Windows Phone, tyle, że w już w wersji 10. 

 

W każdym razie czy tego chcę, czy nie przez pewien czas będę skazany na Androida, na pewno na plus w stosunku do Windowsa jest tutaj mnogość aplikacji, obecnie korzystam z:

 

- FlashScore PL

- Gmail

- Chrome

- HERE Maps

- TeamViever

- nc+ GO

- Canal+ SporOnline

- GG

- YouTube

- Speedtest

- VLC

- AIMP

- OLX.pl

- Allegro

- Sop to http

- Acrobat Reader

- Word

- OneNote

- CCleaner

 

Zastanawiam się nad instalacją jakiegoś antywirusa, sporo osób twierdzi, że jest to zbędne, sam na Windows Phone nie miałem takiego oprogramowania i nie było najmniejszych problemów. Czy mimo wszystko lepiej jest jednak tego antywirusa mieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim smartfonie mam antywirusa Avast. Wersja bezpłatna.

Też kiedyś czytałem, że jeśli aplikacje i gry pobiera się z oficjalnych, legalnych źródeł to infekcja androidowym "paskudztwem" jest mało prawdopodobna.

Jednak w przeszłości zdarzały się już zainfekowane aplikacje w oficjalnym sklepie "Google Play", więc dlatego może lepiej "dmuchać na zimne" i mieć już dodatkowo jakiegoś antywirusa. Z pewnością nie zaszkodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Do nawigacji polecam Mapy Google. Świetnie korki omija oraz nawiguje. A jako antyradar do map Google polecam Rysiek. Jest dużo lepszy, niż Yanosik, który wiecznie ma jakieś funkcjonalne problemy. Jak w tle to tylko Rysiek. Sam się uruchamia po włączeniu nawigacji. Ten zestaw jest najlepszy w  trasę.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Ja do odtwarzania muzyki w moim Samsungu Galaxy S5 korzystam z playera Poweramp, który niegdyś zakupiłem w Sklepie Play. Jest to aplikacja płatna. Widzę, że pełna wersja obecnie kosztuje 17 zł. Ja kiedyś dałem za nią bodajże 12 zł, tak więc aplikacja ta zdrożała. Ale mimo wszystko uważam, że warto ją zakupić. Poweramp po prostu "wymiata". ;) A już na pewno "miażdży" systemowy odtwarzacz muzyczny, dostępny "fabrycznie" w telefonie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepszy odtwarzacz, jaki może być na Androida, też go posiadam, zdarza się, że jego pełna wersja kosztuje czasem w promocji tylko ok. 1-2 zł, ale przeciętnie około 15, ale warto. Pobierz sobie do tego "Material skin for Poweramp" ze sklepu Play i będziesz się cieszyć pięknym nowoczesnym wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pobierz sobie do tego "Material skin for Poweramp" ze sklepu Play i będziesz się cieszyć pięknym nowoczesnym wyglądem.

 

Ooo, muszę to sobie obczaić. Dzięki za wskazówkę. ;)

 

No i obczaiłem sobie tę wspomnianą przez ciebie skórkę do Poweramp'a.

Niestety, nie podoba mi się. :? W ogóle inne też jakoś nie za bardzo mi "podchodzą". :roll: Dlatego też zostałem przy domyślnej skórce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...