Skocz do zawartości

Zaniedbane telefony z Androidem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie a mianowicie czy znacie jakieś modele telefonów (smartfonów) które to do tej pory są zaniedbane poprzez brak odpowiednich aktualizacji? Mój telefon Samsung Galaxy Ch@t z pewnością należy do tego typu sprzętów ponieważ o ile inne telefony płynnie przechodzą na nowe wersje ten dalej koczuje na Androidzie 4.1.2 na który to przeszedł dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Serio telefon z 2012 ma dostać aktualizacje? Android to nie iOS gdzie tych urządzeń jest kilka i dostosowanie ich do nowego systemu jest znacznie łatwiejsze. Kupując nie flagowca licz na maksymalnie 1 aktualizacje w optymistycznych warunkach około 2 letnie wsparcie. Coś za coś, tania cena nie bierze się z kosmosu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcesz nowego Androida, to wybierz smartfona przynajmniej ze średniej półki (Samsung teraz wypuścił Samsunga Galaxy A5 /2017/ i Samsunga Galaxy A3 /2017/, albo zainwestuj w iPhone'a grubszą kasę, wówczas będziesz się cieszył aktualizacjami systemu dłużej. Nawet jeżeli Samsung czy inni producenci aktualizacji smartfony jak twój z 2012 roku, to myślę, że po wgraniu najnowszego Androida telefon bardzo by zwolnił i nie dałoby się go używać (stare bebechy).

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to Samsung Galaxy Ch@t dalej na starym Androidzie i chyba już nowej aktualizacji niedostanie a szkoda.

Zainteresuj się trochę tą branżą, bo nawet taki Samsung Galaxy S5, który jest highendowym sprzętem, nie dostanie Androida 7. Ba! Nie wiadomo nawet czy Samsung Galaxy S6 dostanie, chociaż były na początku pogłoski, że tak się stanie.

 

A Twoja cegiełka jest po prostu już ZA STARA oraz niewydajna technicznie, aby mogła udźwignąć cokolwiek nowszego.

 

Kup nowy telefon, który będzie się nadawał do użytkowania w dzisiejszych czasach (lepsza łączność, lepsze WiFi, większa pamięć, lepszy proces, lepszy aparat, lepsze wsparcie od producenta) i po płaczu.

 

Tak jak kolega wcześniej wspomniał. Właśnie zostały wydane nowe modele Samsung Galaxy A3 i Samsung Galaxy A5. Jakbym miał wybierać, to A5. Bardzo bliski do S7. Świetne parametry, jak mid-enda.

 

Z drugiej strony, co do aktualizacji to tutaj wielki plus dla Apple. Jak zapowiadają nowe odsłony iOS'a, to wprost mówią jaki sprzęt będzie dalej supportowany, a w późniejszym terminie podają datę premiery. A wtedy wszystkie wspierane modele iPhone'ów i iPadów dostaną nową wersję pierwszego dnia. A nie jak to ma miejsce przy Androidzie. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle dany model dostanie nowego Androida. Potem się okazuje, że najpierw dostanie np. HTC, potem inna firma, potem jeszcze jakaś. Nawet topowy Samsung nie miało najnowszego Androida od razu. Do tego dochodzą jeszcze te zależności od operatorów sieci. Kompletna głupota z takimi zagrywkami moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie @Emil.1603. Zarówno Samsung Galaxy S6, jak i S6 Edge i S6 Edge+ otrzymają nowego Androida. Aktualizacją objęty jest też Galaxy Note 5. ---> http://www.tablety.pl/android/2017-01-31/samsung-galaxy-s6-android-7-0-nougat-3/

 

P.S.: Co do iPhone'a to fakt, tam wsparcie wygląda inaczej. Tylko po ostatniej aktualizacji iOS mojego znajomego iPhone 5s znacząco spowolnił i zaczął się przecinać, więc nie do końca jest to dobre rozwiązanie.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil tylko pomiędzy Apple a telefonami z Androidem są 2 różnice po 1 to Apple jest tak samo producentem swoich urządzeń więc na etapie beta testów już mogą sobie dopasowywać system do konkretnych modeli a bo jednak oni robią system na mniej niż 20 modeli w przypadku Androida to jednak samo google musi zrobić taki system aby można było go dopasować do dużej ilości sprzętu, potem producenci to robią a też dość często niektóre takie same modele mają troszkę inne specyfikacje co też może sprawiać różnicę.. I moim zdaniem to nie jest plus Apple ale obowiązek i mówię to z perspektywy osoby która korzysta z ich sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem. Ale chyba samo Google dobrze wie, kto jest producentem high-endów i dobrych mid-endów na rynku. A takich, prawdę mówiąc, nie ma wielu.

 

Teraz to oczywiście Pixele będą miały pierwszeństwo i ewentualnie HTC. Szkoda tylko, że smartfony od Google'a nie są w Polsce i pewnie jeszcze dłuuugo nie będą obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...