Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka

 

Oferta Play: uwaga na regulamin

 

Ceny w sieci Play wyglądają zachęcająco, ale dokładna lektura regulaminu świadczenia usług studzi entuzjazm.

 

To ważny dzień dla konsumenta, bo to on będzie zwycięzcą - tak przedstawioną w piątek ofertę sieci komórkowej Play zachwalał jej szef Chris Bannister.

 

- Będziemy zmieniać ofertę co sześć, osiem tygodni. Jeśli konkurenci są przerażeni tym, co dziś zobaczyli, to niech poczekają sześć tygodni - dodał.

 

Cennik opiera się na stawkach opublikowanych w piątek przez GP: rozmowy po 49 gr za minutę oraz SMS i MMS po 15 gr. Zgodnie z naszymi zapowiedziami są bonusy w postaci dodatkowego doładowania konta klienta. W przypadku użytkowników telefonów na kartę bonusy dostaje się przy doładowaniu nie niższym niż 50 zł. Za dwie minuty połączeń przychodzących klient dostaje jedną minutę tzw. darmowych rozmów.

 

- Oferta jest na pierwszy rzut oka atrakcyjna, ale przeczytanie cennika sprowadza nas na ziemię. Telefony wcale nie są takie tanie. To w pewnym sensie kalka jednej z taryf brytyjskiej sieci T-Mobile - mówi GP ekspert telekomunikacyjny.

 

W trakcie trwania umowy abonent nie może zmienić taryfy na kontrakt z niższą miesięczną opłatą.

 

Jeśli abonent nie wykorzysta w miesiącu kwot opłaconych abonamentem, to pieniądze przepadają. Przepadają też bonusowe doładowania oraz minuty uzbierane z połączeń przychodzących. W innych sieciach niewykorzystane pieniądze są do dyspozycji przynajmniej przez kolejne 30 dni, a czasem w nieskończoność.

 

Także w ofercie przedpłaconej Play przepadają pieniądze niewykorzystane w okresie, gdy klient miał aktywne połączenia wychodząca. W ofertach konkurentów - PTC i Polkomtela - te pieniądze są na koncie póki karta nie zostanie definitywnie wyłączona. W PTK Centertel możne je odzyskać, doładowując konto w ciągu pięciu dni od zablokowania połączeń wychodzących. Bonusy przyznawane za wyższe doładowania konta Play oraz za rozmowy przychodzące są dostępne tylko przez 30 dni. Są wykorzystywane w pierwszej kolejności przed kwotą doładowania.

 

- Cena transmisji danych jest bardzo wysoka - mówi GP Witold Tomaszewski z branżowego portalu Telepolis.pl. - 1 MB danych kosztuje 5 zł. U innych operatorów jest to z reguły nieco ponad 1 zł.

 

- To celowy zabieg. Ceny spadną, gdy będziemy mieli własną sieć. Dziś mamy mniej niż 20 własnych stacji bazowych, ale z tygodnia na tydzień będzie ich przybywać. W Warszawie przed końcem roku może być ich nawet 300-350 - tłumaczy GP menedżer P4, operatora Play.

 

Dziś Play działa na zasadzie roamingu krajowego. Jego klienci używają sieci Polkomtela, za co P4 płaci konkurentowi.

 

- Play w pierwszym okresie będzie szybko zdobywał klientów, a potem wzrost się zatrzyma. Będą to przede wszystkim najmniej lojalni klienci usług przedpłaconych innych sieci - twierdzą Krzysztof Kaczmarczyk z Deutsche Banku i Paweł Puchalski z BZ WBK.

 

- W tym roku będziemy mieli 5-proc. udział w liczbie pozyskanych w ujęciu brutto klientów - zapowiada Chris Bannister. Analitycy wyliczyli, że będzie to ok. 500 tys. osób.

 

Ciekawe fragmenty pogrubione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie wiem skad masz takie informacje o erze ale ja kozystam z GPRS i jakos nigdy nie mialem problemow. Wszystko zawsze zgodne. Kilka osob ktorych znam tez kozysta nikt nie mial problemow z era.''

a więc oplaty za gprs sa naliczane z opóznieniem wynoszącym czasami do 48godzin:) wystarczy male doswiadczenie sciagnij coś albo wejdz na wap wpierw sprawdz stan konta po wyjsciu z wapa sprawdz satan konta nie ubylo $ a za 2 dni moze mmniej zniknie ci kasa:) dopiero np w heyah dało sie za darmo uzywac gprs a obecnie co cfani robia na ujemny stan konta to samo z usługa go card naliczanie z opóznieniem w plusie i orange tak nie ma bo posiadaja troszke inaczej zaprogramowany system plus po wymianie oprogramowania nadzorującego opłaty ma w czasie bieżącym podawane opłaty expresowy kod a kiedys bylo inaczej ze pobierało kase po jakims czasie:) stara platforma :) kto jest pracownikiem techicznym w jakiejs sieci gsm wie o co mi chodzi:)

 

Edycja RafiX: Poprawiłem cytat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od lipca 2006 mixPlus i włączone rzeczywiste naliczanie i jeszcze ani razu mi się nie pomyliło nic ani opóźniło... Nalicza max w 10 min.

 

Tymczasem jak miałem dawno temu w erze to po ściągnięciu czegoś za 2 dni pobrało opłatę... jak teraz jest to nie wiem i nie chce wiedzieć.

 

A Play... przecież telefony są 3G, dają LG z aparatem 1,3MPx, kartę pamięci w zestawie itd. za złotówkę a ludzie powiedzą że jest drogo. Od samego początku miało być multimedialnie i jest, ale multimedialnie nie znaczy że taniej.

Być może dzięki Play inni operatorzy zejdą z ceny... np. nieszczęsne 80gr za minutę w Orange...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

niestety era nadal ma problemy techniczne z opłatami za gprs no ale trudno a co do play to jak narazie błędów nie zauwazyłem no poza darmowymi sms z ich strony :) do kazdej sieci pisało ze bedzie pobierac oplate no ale jakos idzie to ominąć:):) dorwe starter w play to popatrze co z błędami dokladniej:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
100 tysięcy klientów sieci Play

Czwarty operator telefonii komórkowej w Polsce – sieć Play – poinformował, że w ciągu dwóch miesięcy od komercyjnego startu przekroczył granicę 100 tysięcy użytkowników. Nowością na rynku ma być wymiana telefonu co rok. Za kilka tygodni Play będzie korzystał z własnej sieci w Warszawie.

Sieć Play pozyskała 100 tysięcy klientów w niecałe dwa miesiące – komercyjny start czwartego operatora odbył się w połowie marca 2007 roku. Największą część klientów (61 proc. wszystkich aktywnych kart SIM) stanowią użytkownicy oferty pre-paid Play Karta.

 

 

Operator ma jeszcze jeden powód do zadowolenia - średnio każdy użytkownik usług na kartę w sieci wydaje na usługi miesięcznie około 89 złotych, czyli ponad dwa razy więcej od średniej rynkowej (około 30-40 złotych). Operator nadal będzie kładł duży nacisk na ofertę bez abonamentu. Wyższe od średniej są także wydatki klientów oferty abonamentowej (około 130 zł).

 

Od kilku dni w różnych mediach przedstawiciele sieci zapowiadali zadowalające wyniki. Dobry start czwartego operatora spowodował, że spółka zwiększyła prognozę co do liczby pozyskanych do końca roku klientów – z 500 do 750 tysięcy. Z kolei w ciągu roku od debiutu na rynku sieć chce przekroczyć liczbę miliona użytkowników.

 

Najmłodszy stażem operator po raz kolejny chce zmienić standardy na polskim rynku telefonii komórkowej. Tym razem operator planuje wprowadzić możliwość wymiany telefonu komórkowego na nowy co 12 miesięcy.

 

Sieć sprzedaży Play liczy 300 punktów. Przed wakacjami operator uruchomi własną sieć w Warszawie (nie będzie musiał korzystać - jak obecnie - z infrastruktury Polkomtela). Następnym krokiem będzie uruchomienie własnej sieci w Trójmieście.

 

Żródło:Media2.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Nikt na forum nie przeszedł do Play ?

Gdy jakiś czas temu kupowałem smartfon Samsung Galaxy S5 to przede mną przy stanowisku w salonie sieci Orange siedziała kobieta, która akurat podpisywała z Orange nową umowę, przechodząc z sieci Play. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero teraz zauważyłem, że doszło do kilku istotnych zmian w pakietach danych, które można dokupić:

• pakiet 1GB kosztuje teraz 9 ZŁ

• doszedł nowy pakiet 3GB, który kosztuje 20 ZŁ :)

 

PS. Przed chwilą sprawdziłem, i faktycznie zostałem automatycznie zmigrowany z Play Fresh na Play na kartę :)

 

tylko że Play Fresh już nie istnieje i wszyscy (w tym ja) zostali zmigrowani automatycznie do Play na kartę ;)
Nie jest o akurat prawda- jestem w PF i nikt mnie nie może zmigrowac do innej oferty

Nadal mam dostep do pakietu 1 GB za 25 zł, roczne konto ważne itp.

Marka już nie istnieje to fakt

Jak nie wieżysz, to sprawdź:

 

*111# -->2 Usługi / Promocje --> 7 Użyteczne i rozrywka --> 4 twoja taryfa --> 1 Sprawdź taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą formułę 4,0 za 49,99 zł ? Dopiero od takiej kwoty można dobierać telefon.Czy w tej cenie jest już jakiś pakiet internetowy lub rozmowy na stacjonarne ?

 

 

Gdzie jest haczyk w ofercie Formuła 4.0 bez telefonu za 29,99 miesięcznie , umowa tylko na pół roku ?

 

Ogólnie co lepsze - formuła 4,0 play czy Jump w T-Mobile za 49,90 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie info: jak będziecie szli zarejestrować swojego pre-paida z PLAY-a, to koniecznie weźcie że sobą kod PUK, a najlepiej to wziąć do salonu karte "matke" na której on się znajduje :) ja PUK-ów że sobą nie miałem i kart jeszcze nie udało mi się zarejestrować ;) nie zapomnijcie też o dowodzie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze nikt nie pisał jak aktywować bonus za rejestrację numeru, więc tak: :)

 

 

Aktywacja bonusu za rejestrację numeru w Play na Kartę:

● KOD: *111*300*1#

● SMS: start.300 pod nr 111

Dostajemy:

● 100 ZŁ na rozmowy i SMS-y (ważne przez 30 dni)

● 10 GB (ważne przez 30 dni)

● Rok ważności konta

 

Aktywacja bonusu za rejestrację numeru w Play Internet na Kartę:

● KOD: *111*330*1#

● SMS: start.330 pod nr 111

Dostajemy:

● 100 GB (ważne przez 30 dni)

● Rok ważności konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Obecnie aktywacja Taryfa FORMULA KOMFORT 4.0+ Dla FIRM abonament : 197,86 Brutto za 6 numerów + kartę do internetu.
Propozycja z dziś na przedłużenie umowy na 2 lata ok. 160zl .
Czy znajdę coś atrakcyjniejszego w PLAY, czy przechodzić do T-Mobile do taryfy rodzinnej Jump 3 aktywacje za 75zł?

Edytowane przez Barti
Połączono wątki. W niniejszym dziale forum jest już wątek dotyczący sieci komórkowej Play. Nie dublujemy wątków. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...