Skocz do zawartości
  • 0

Wybór miernika dvb-s2


kfm877
 Udostępnij

Pytanie

Chciałbym zmienić swój wysłużony miernik dvb-s Satlink na nowy obsługujący dvb-s2.

Interesuje mnie głównie pomiar snr, BER i MER. Skala % ma marginalne znaczenie.

 

Chce na to przeznaczyć od 600 do 700 zł. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Deviser S30 a Spacetronik HW6180.

 

Czy ktoś z szanownych kolegów używa tego sprzętu i może podzielić się wrażeniami z praktycznego użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Osobiście na zwykłe ustawienie anteny satelitarnej używam S30 i jestem bardzo zadowolony. Ja go wybrałem z powodu zakresu poziomu wejściowego, gabarytu i dokładności pomiaru. Cena też miała znaczenie. Z Roverem nie zawsze jest wygodnie. ;)

Jedynie do s30 trzeba dłuższego i miękkiego przewodu z powodu umieszczenia gniazda antenowego u dołu miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam 
Obecnie pracuje na Satlink model WS-6933 HD Compact chciałbym go wymienić na coś lepszego i tu wybór padł na Satlink model HW7186 S2 czy może cos polecacie innego w tej cenie max 1000 zł. Dodam ze miesięcznie ustawiam około 20-30 anten satelitarnych 
Z góry dziękuje za porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie czy potrzebujesz miernika czy tunera multimedialnego z linuxem i wielkim ekranem ?

Po co przepłacać, do precyzyjnego ustawienia potrzebny jest miernik pokazujący snr, BER, mer i poziom sygnału dB. Takie mierniki masz za 600 zł i nie trzeba co chwile ładować jak te kombajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko mi trochę rozpracować oznaczenia w mierniku bo przy mierzeniu poszczególnych transponderów nie mam w prawym górnym rogu oznaczeń H/Hi H/Lo V/Hi V/Lo. Są tylko H/L (z włączonym lub wyłączonym 22 Khz) oraz V/R (także 22 Khz z On lub Off).

Czy mam rozumieć, że:

H/Hi  -> U mnie H/L w włączonym 22 Khz

H/Lo -> U mnie H/L z wyłączonym 22 Khz

V/Hi  -> U mnie V/R z włączonym 22 Khz

V/Lo -> U mnie V/R z wyłączonym 22 Khz

 

Jeśli tak to czy poradziłbyś z własnego doświadczenia po jednym transponderze na każdą polaryzację ? Czy też wystarczy, że wybiorę jakikolwiek z danej polaryzacji z listy KingOfSat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na jakim paśmie jesteś, orientujesz się po częstotliwości transpondera. Ponadto polaryzację (V/R, H/L) i włączone 22kHz masz oznaczone na wyświetlaczu.

Na HB wprowadź sobie m.in..

H/Lo -> 11449H

V/Lo -> 11508V

V/Hi -> 12265V

H/Hi -> 12475H

 

Instrukcja obsługi Deviser S-30 (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miernik posiada możliwość wpisania 9 czestotliwości dla jednego planu (satelity).

 

Tak. Przykładowo dla Hotbirda można wpisać wszystkie dostępne częstotliwości, które zmieszczą się np. w 11 planach po 9 TN i w ten sposób mamy cały Hotbird w mierniku, a zostanie jeszcze 5 planów dla popularnej Astry 19.2, co pozwala na wpisanie 45 transponderów.

Dla mnie w zupełności wystarcza 9 TN na 1 plan i w ten sposób można identyfikować 16 satelit.

 

Link do mojej listy dla miernika Deviser S30, bo pliku do tego posta nie mogę dołączyć. Czy jest taka możliwość na tym forum? Dopiero co się zarejestrowałem, więc witam wszystkich sympatyków Sat.

 

post #6

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3108299.html

Edytowane przez dorjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałem już tą listę, nawet mam ją od dawna na pulpicie ... ale z racji tego, że potrzebuję tylko HB i Astra, i takie też satelity miałem wbite fabrycznie, to Twojej listy nie wgrywałem. Dzięki, że ją wkleiłeś.

A tak ogólnie to mogę wyciąć ze dwie satelity z Twojej listy i wtedy będę miał powiedzmy 18 TP z HotBird plus reszta od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...