Skocz do zawartości

CEV Mistrzostwa Europy w siatkówce 2015 kobiet i mężczyzn


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jeszcze doliczył też Niemców do tego grona. Przecież to są brązowi medaliści mistrzostw świata, i zwycięzcy Igrzysk Europejskich. 

:) Moim zdaniem o zwycięstwo w całym turnieju powalczą Polacy, Włosi, Francuzi, może Serbowie, Bułgarzy, Rosjanie (a może jeszcze się o walkę włączy ktoś inny :) ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z meczów najbardziej zdziwił mecz Serbii ze Słowacją. Słowacja naprawdę była bliska ogromnej sensacji - zwycięstwa z Serbią, jednak przez brak atakującego "na dobre i na złe" roztrwonili całą przewagę w 3 secie, którego tak naprawdę mym zdaniem wygrali - na challengu przy stanie 28:27 dla Słowacji bloku się nie dopatrzyłem, więc powinno być 29:27 dla Słowacji. Serbowie się nie popisali wczoraj - ciekawe, co pokażą w meczu z Finami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w niektórych mediach była wielka afera bo na mecze Iranu przychodziło tylko 300-400 osób i hala wiała pustkami. Podobno powinniśmy się wstydzić. Dzisiaj oglądam mecz Polska - Słowenia. Na hali 100 osób z czego 90% to Polacy. Gdyby nie oni i ich trąbka grająca wesołe melodie to na hali byłaby cisza. Ciekawe czy w bułgarskich mediach też krytykują frekwencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie porównywał tych dwóch imprez. CEV jest pod każdym względem kilkanaście lat za FIVB. Organizacyjnie bliżej do Afryki: realizacja TV, promocja, prawa marketingowe, nie wspominając nawet o jakże prehistorycznych challenge'ach.

Jedyne co jest na plus to normalny schemat turnieju a nie tak jak na MŚ cudownie z fazami grupowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy w spotkaniu ze Słowenią zagrali co najwyżej przeciętnie, bardzo duża liczba zepsutych zagrywek, kilka wyraźnych pomyłek w ataku m.in Michała Kubiaka, słabsza gra punktowym blokiem, podobała Mi sie za to gra blokiem pasywnym sporo piłek w ten sposób Polacy obronili, dwa sety wygrane wyraźnie, drugi set przegrany wyraźnie, trzeci decydujący wygrany po twardej walce z takim przeciwnik, spodziewałem sie lepszej gry naszych zawodników, dziś ostatnie spotkanie grupowe z najsłabszym zespołem - Białorusią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mecz Bułgaria - Holandia zadecyduje o tym, z kim Polacy zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. Tzn. że mym zdaniem zagramy z drużyną z 2 miejsca z grupy A bądź z 3 drużyną z grupy C. Troszkę rozczarowują mnie Finowie na tych ME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABELE GRUP:

 

GRUPA A:

1. Bułgaria

2. Holandia

3. Niemcy

4. Czechy

 

GRUPA B:

1. Francja

2. Włochy

3. Estonia

4. Chorwacja

 

GRUPA C:

1. POLSKA

2. Belgia

3. Słowenia

4. Białoruś

 

GRUPA D:

1. Rosja

2. Serbia

3. Finlandia

4. Słowacja

 

PARY BARAŻOWE:

Holandia - Słowenia

Belgia - Niemcy

Włochy - Finlandia

Serbia - Estonia

 

Mecze barażowe we wtorek 13.10

 

PARY ĆWIERĆFINAłOWE:

Bułgaria - Belgia/Niemcy

POLSKA - Holandia/Słowenia

Francja - Włochy/Finlandia

Rosja - Serbia/Estonia

 

Mecze ćwierćfinałowe w środę 14.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać było od początku, że jednak coś jest nie tak. Męczyli się z Belgią, stracili seta ze Słowenią, grając dwa sety na przewagi. Bardzo dużo błędów. Dziwiło mnie tylko wiecznie zadowolona mina Mielewskiego, opinie ekspertów w studio, że zagrali dobrze, tak jak powinni w takich meczach. Dziś pewnie oni byli zdziwieni, że coś niespodziewanie poszło nie tak. Ja się natomiast nie zdziwiłem, wręcz na to się zanosiło. Ale pewnie eksperci wiedzieli lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pretensji o ten dzisuejszy mecz ani cały sezon. Ciężko jest co sezon być zawsze najlepszy na świcie. Ćwierćfinał ME jest ok, szkoda tylko że nie wykorzystaliśmy szansy na coś więcej bo nie mieliśmy drużyny nie do przejścia - jak wszystkie inne w QF.

 

Jedno mnie tylko zastanawiało podczas przerw między meczami: kiedy oni trenowali i odpoczywali, skoro cały czas siedzieli w studiach i nagrywali reklamówki dla Polsatu? (btw. czy to jest przypadek że jak tylko jakiś sportowiec w naszym kraju zaczyna gwiazdorzyć w reklamach przed wielką imprezą to kończy bez wyniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przyszłego roku czekają nas mini mistrzostwa Europy (tylko Włochów zabraknie) i tam trzeba być na podium jeśli chcę się myśleć o Rio. Zwycięzca tego turnieju pojedzie na igrzyska olimpijskie a zespoły z miejsc 2 i 3 też będą mieli bardzo prostą drogę do Rio. Na szczęście z tego turnieju nikt nie ma zapewnionego awansu na Igrzyska Olimpijskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...