Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja o ile to możliwe by moderowane były wątki typu NC+ czy CP przez abonentów(lub osoby powiązane z danymi platformami)  inne osoby mogą być stronnicze i szukać możliwości by  odegrać się na innych(a w tym nie problem regulamin jest taki jaki jest nie ma co na ten temat dyskutować że praktycznie każdą osobę która się nie spodoba można usunać z forum i podciądnąć pod dane punkty regulaminu).Jest dużo osób które czyta forum dużo dłużej niż pisze i kiedyś w forach NC+ było idelanie Cyfra+tv jak mnie pamięć nie myli i Swojadroga to jest przykład idelanych moderatorów którzy nie byliby  stronniczy i moderacja ich obejemowała te działy na których się znali.A nie chcieli by tylko zabłysnać oczywiście gdyby to była wiedza to nie mam nic na przeciw.Rozumiem że moderator, administrator ma coś do przekazania ale nie chęć zaistnienia na każym kroku jak to jest w niektórych przypadkach.Przykład @swojadroga robi znakomitą robotę w wątku CP i trudno by ktoś napisał złe słowo na temat tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnalitykDVB - może coś się zmieni, ale na razie trudno powiedzieć czy na lepsze, czy na gorsze - przed nami jest aktualizacja lub zmiana skryptu. Sprawa się ślizga, bo teraz znowu choruję, ale w końcu do tego dojdzie. Zobaczymy jak będzie na nowym. Obecna wersja mi się podoba, ew. jakaś subtelna informacja mogłaby być, ale nie jest to krytyczny temat dla mnie - sytuacji łączenia postów nie ma dużo ;)

 

@czerstwy - nie ma ludzi :P Nie każdy nadaje się, mam na oku jedną osobę, zaproponuję jej po zmianie skryptu pomoc nam. Poza tym to też nie do końca tak, że jak ktoś jest abonentem jakiejś platformy to będzie bezstronny. Może się trafić abonent fanboj, co wszystko będzie przekręcał na korzyść albo abonent niezadowolony, co będzie robił odwrotnie :P Abonent, czy nie abonent, po prostu musi starać się być bezstronny. Nie wiem, czy nie lepiej jak to jest właśnie ktoś spoza, kto nie jest zaangażowany emocjonalnie i mu powiewa, czy dany operator jest spoko, czy nie ;) Kiedyś pisałem już jakie cechy musi mieć kandydat na MOD - chyba najważniejsze dla mnie jako admina to dłuższy staż, bez konfliktów jako user. Generalnie też można się zgłaszać na PW do mnie, zawsze sobie na boku notuję kto by chciał i z tego sobie badam kto pasuje najmocniej, tylko ostrzegam uczciwie, że to niewdzięczne zajęcie, czasochłonne, dużo analizowania zgłoszeń i sporo nerwów. Przestrzegam przed słomianym zapałem.

 

Zgadzam się co do @swojadroga, jestem mu bardzo wdzięczny za poświęcany czas, uważam że dział CP pod jego nadzorem jest świetnie ogarnięty :)

 

Poza tym jakby co gdy dzieje się źle, to pamiętajcie (mowa do wszystkich), że post naruszający regulamin można zgłosić. Nie ma sensu ciągnąć dyskusji jak ewidentnie jest offtop, bo tylko gorzej się zaśmieci. W ten sposób to tak naprawdę każdy może moderować, bo zgłoszenia realizujemy z zielonymi - zwykle do paru godzin maks. (opóźnienia wyjątkowo jak są jakieś nieobecności). Czasami @czerwstwy coś podrzucasz, to sam wiesz, że sukcesywnie ogarniamy i też masz wpływ w razie potrzeby ;)

 

Zastanawiam się nad opcją (zależy jak będzie w nowym skrypcie) powrotu do +/- i posty z dużą ilością - byłyby albo wyszarzane albo zawijane. Sęk w tym, że u nas to nie zagrało, bo było nabijanie +/- po znajomości, ale gdyby może to się jakiś czas przeżarło, to naturalnie posty zdecydowanie niemądre by w ten sposób każdy mógł zakopać i też byłaby to jakaś forma moderowania... Nie wiem, podchodzę do tego ostrożnie, bo wiem jak to się skończyło ostatnim razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ -,nie ma namiejszego sensu to poziom Media2 a tu wiesz jak to było doskonale gdzie osoby klepały sobie dwa konta by mieć więcej +.Powiem tak super by było gdyby wątki NC+ ogarnęła jakąś konkretna osoba( typu pracowik punktu NC+ oczywiście ogarniety).Podobnie jaki i inne i kto ich moderuje.Jasność i przejrzystość.Powiem tak ja nie chcę pisać w wątkach które wybrane osoby moderują bo to nie ma najmiejszego sensu.I fajnie  by było gdyby było określone co kto moderuje określone wątki czy działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zgłosi ktoś ze stażem i bez historii kłótni, kto jednocześnie jest z APS (i mi się jakoś uwiarygodni) i będzie miał chęć, to nie ma problemu, ale na razie nie widać takiej osoby na horyzoncie (może ew. GTI MD jeśli bym go odbanował :lol2: Ale nie spełnia warunku braku konfliktów :) ). Na pewno odpada ktoś bezpośrednio od operatora, bo to by oznaczało w oczywisty sposób konflikt interesów.

 

Zieloni i ja moderujemy wszędzie (na zasadzie albo gdy ktoś coś sam zobaczy albo - częściej - ktoś z userów zgłosi), gdyż jest nas za mało, żeby przyporządkować określone osoby tylko do określonych działów. Nie poradzę nic - braki kadrowe. Porządek by każdy chciał, a robić nie ma komu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita, kiedy jakiś system powiadomień dotyczący osoby do której odnosi się post, czy @ przy nicku? I czemu dalej kasujecie odpowiedź na posta wyżej(pod sobą) skoro samo napisanie posta wygląda jakbym pisał do siebie, ogólnie, a nie do osoby, która napisała post. Rozumiem, jest dyskusja jednej i drugiej osoby dłuższy czas to wszystko OK, nie potrzeba cytatu za każdym razem, ale jak odnoszę się do kogoś konkretnie raz to nie ma sensu kasowanie tego cytatu. Forum już jakiś czas temu przeszło na nowy silnik, a dalej zmian w konkretnych działaniach forum nie ma, czyli interakcje leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Też właśnie wnioskuję o zmianę. Pewnie nawet nie wysiliłeś się spojrzeć na nazwę tematu i osobę do której adresowałem post. A posta przestałeś czytać po pierwszym zdaniu. Brawo, regulamin for ever, nic nie zmieniajmy, to dalej bylibyśmy na etapie wynalezienia koła.

 

To chyba jedyne forum na którym bywam z takim "regulaminem" i bez podstawowych funkcji interakcji z drugim człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie pisałem że komentowałeś pracę moderatora co też według regulaminu nie można robić publicznie na forum.Takie sprawy to PRV czy na meila się pisze i załatwia.Ja wiem że na większości for jest regulamin tak sprytnie napisany że większość klientów idzie usunąć w ciągu  dnia lub kilku dni.Większość postów idzie dopasować pod jakiś punkt regulaminu.Kwestia jak go interpretują osoby trzymajace władzę.Komuś się nie spodobasz i dziś jesteś jutro cię nie ma.Świata nie zbawisz choć proponować można może ktoś jak będzie miał humor rozpatrzy Twoją propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos

Zamiast cytować treść ostatniego postu w całości możesz w treści swojego postu wpisać na początku nick Użytkownika, do którego postu się odnosisz (poprzedzając go znakiem "@") i następnie treść swojego postu. O, tak, jak ja uczyniłem teraz pisząc do ciebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti, ale ja przegapiając go nie mam możliwości dowiedzieć się, że coś ktoś do mnie pisał. Może zginać w gąszczu postów. Nic to nie daje, w sensie ten znaczek. Też go stosuję, ale nie robi tego co powinien. Moim zdaniem @Mr. Orbita powinien przemyśleć wprowadzenie tego systemu na forum. W końcu to temat z propozycjami. Sam pewnie nawet nie masz takich uprawnień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos: z tego co widzę są dwie kwestie :) Na wstępie tylko dodam, że akurat jesteśmy przed kolejną zmianą skryptu (wymuszoną, nie mamy wyboru), więc siłą rzeczy coś się pozmienia, może coś dojdzie, ale nadal analizuję sprawę (grypa mi się przyplątała, więc ten tydzień straciłem).

 

1. Powiadomienia: tak, to by się przydało. Sam zderzałem się już z sytuacjami, że zostałem wspomniany, a nie ma fizycznej możliwości, abym przeczytał wszystko wszędzie i odnalazł każde miejsce, gdzie ktoś coś ode mnie chce :P Przynajmniej jeden z kandydatów na następców to ma. Zobaczymy - jest to bez wątpienia coś, co by miało sporo plusów, także wliczając poprawę aktywności i zaangażowania userów, bo tak jak np. ktoś nie wie, że o nim piszą, to nie zajrzy, a jak dostanie powiadomienie, to już może rozkręcać dyskusje. Także to jest IMHO bardzo dobry pomysł i jak najbardziej bym to mile widział - mam na uwadze, dzięki :)

 

PS: Aczkolwiek obecny stan rzeczy ma pewne zalety, np. widzę coś, że mnie gdzieś ktoś wywołuje do tablicy, a wolę nie widzieć, to bez powiadomień mogę bezkarnie udawać, że nie widzę: jak to powiada Jacek Gmoch: HE HE HE :D

 

2. Cytowanie: tu nie zmiennie uważam, że cytowanie całej wypowiedzi nad własną nie ma sensu. Zawsze wszyscy czytają kolejne posty, więc siłą rzeczy czytają to co jest zaraz nad Twoim i czytanie tego drugi raz jest zbędne ;)

 

Przy cytowaniu:

- poprzedni post: precyzyjny fragment jeśli odnosisz się do konkretnego wątku dyskusji

- wcześniejsze posty: mogą być w całości, bo wtedy faktycznie potrzeba podkreślić, że nie odpowiadasz ostatniemu

 

Wydaje mi się to całkiem logiczne, tak jak np. idę do sklepu, pytam Panią za ladą

Ja: Jaka dziś świeża wędlinka?

Pani: Proszę Pana mamy dzisiaj podwawelską, krakowską i domową

 

I teraz na logikę bym nie powtarzał całego "Proszę Pana...", bo to głupie ;) Albo bym powiedział od razu co chcę, albo zacytował fragment na zasadzie: "podwawelska? a to poproszę" :P Myślę, że stosowanie zasad jak w normalnych dyskusjach jest tu zasadne i jest OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita, tylko zauważ, że właśnie tym cytowaniem poprzedniego posta odnosisz się bezpośrednio do kogoś, ale ma to zastosowane głównie bez powiadomień. Skoro nad tym pracujesz to bardzo fajnie, wtedy to cytowanie poprzedniego posta nie ma sensu. A czasem się ktoś wbije pomiędzy i już zupełnie ta odpowiedź wygląda źle, bo jest jakby wyrwana z kontekstu całej rozmowy. Wykuruj się na spokojnie i działaj :wink: Efekt w postaci powiadomień byłby jednak wskazany. Widzę jednak, że szykują się kolejne grubsze zmiany :wink: 

 

To ze sklepów to chyba jednak zły przykład, bo często tam powtarza się zdanie, a i tak nie dostajesz czego chcesz :lol2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Przykład @swojadroga robi znakomitą robotę w wątku CP i trudno by ktoś napisał złe słowo na temat tej osoby.

 

 

 

[...]
 
Zgadzam się co do @swojadroga, jestem mu bardzo wdzięczny za poświęcany czas, uważam że dział CP pod jego nadzorem jest świetnie ogarnięty :)
 
[...]

 

 

Dziękuję. Staram się jak mogę. Choć bywa niełatwo i jest przynajmniej kilka osób tutaj, które nie rozumieją moich zasad. ;) Wybaczcie OT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jeszcze dodam coś odnośnie tego, co pisałem o autołączeniu postów. Na Elektrodzie jednak też zmienia się wtedy data całego posta, czyli tak chyba być musi. Natomiast jest ten dopisek "dodano po..." i fajnie, gdyby się pojawił kiedyś, choć jakieś super istotne oczywiście to nie jest. Przyłączam się też do propozycji @bartolinos odnośnie powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

"Cytowanie posta pod postem."

 

Gdy odpowiadasz na ostatni post i go zacytujesz, to modetator zaraz go kasuje z adnotacją :"Nie cytujemy posta pod postem". Ale czy to jest dobre działanie?

Przykład:

Odpowiadasz na ostatni post. Delikwent czyta Twoją odpowiedź i zdaje sobie sprawę, że napisał głupotę. Co robi sprytny delikwent? Szybciutko edytuje swój post i teraz Twoja odpowiedź, która miała sens staje się jakąś bzdurą, albo wyglada tylko na nabijanie postów. Ślady zatarte, przestępstwa nie ma. Ktoś postronny to czyta i zadaje pytanie, po coś pisał takie głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...