Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy i błędy na forum (po 10.09.2015)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
335 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13470 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:48

Otwieram nowy wątek na wykryte problemy i błędy na forum. Stary zamykam, jest zbędny bo dotyczy innego skryptu i głównie jego przypadłości.

Proszę zgłaszać na bieżąco obserwowane problemy z działaniem.

Na wstępie zastrzegam, że w pierwszych dniach forum może nie działać szybko, ponieważ dopiero startuje cachowanie elementów. Z czasem gdy wszyscy się pokręcimy po tematach, cache zostanie zapełnione, przyśpieszając nawigację ;)

Z innych znanych problemów - niektórzy będą musieli przeładować awatary, w przypadku kilku użytkowników grafiki źle się przeskalowały, a kilka innych nie ma animowanych miniatur (przypuszczalnie awatary były zbyt ciężkie).

Przed zgłoszeniem proszę dla pewności wyczyścić ciasteczka z domeny satkurier.pl oraz cache przeglądarki, bo mogło się coś namieszać ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#2 myster

myster

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 934 postów
  • Od: 09 maj 2015
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 00:43

Szkoda, że wersja pełna forum muli u mnie na smartfonie, a za to mobilna się nie nadaje wcale. Wcześniej było lepiej, ale może to przejściowe. Ew. powalczę z tapatalkiem jak nic się nie zmieni.

#3 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13470 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 00:45

Skin mobilny będzie nieco poprawiany, nie wprowadziłem tam jeszcze zmian, które opracowaliśmy na teście wcześniej, być może uda mi się to zrobić dziś...

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#4 myster

myster

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 934 postów
  • Od: 09 maj 2015
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 00:49

Spokojnie. Nie od razu Rzym zbudowano ;) Jestem dobrej myśli. Tylko trzeba się również odzwyczaic od starego skina ;)

Użytkownik myster edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 00:50

#5 moqu'ai

moqu'ai

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Od: 23 maj 2014
  • LokalizacjaPolska, mieszkam w polsce, mieszkam tu, tu, tu, tu.

Napisano 11 wrzesień 2015 - 01:50

Widze ze jest problem z cytatami innych do uzycia do swojego posta, nie zaznaczylo mi w calosci cytatu. Nie mozna tez np. skopiowac sobie recznie czyjegos posta z cytatem, aby w edycji swojego posta dokleic cytat. Chcialem edytowac swojego posta z dodaniem cytatu od innego usera i sie nie dalo, oraz to co wyzej opisalem. Ciezko ten problem wyjasnic/opisac. To jest pruba!

myster

Napisano dziś, 00:49

Spokojnie. Nie od razu Rzym zbudowano ;) Jestem dobrej myśli. Tylko trzeba się również odzwyczaic od starego skina ;)

Ok juz wiem, ale problem z przeniesieniem posta z cytatem (kopiuj/wklej), do tej chmurki cytat, nie kopiuje wtedy cytatu.

Użytkownik moqu'ai edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 01:57

CP - Familijny Max HD + Film + Sport + Cinemax + HBO/HBO GO + MR = 44.99zł w Smart Dom2 :)

Kiedy monopol na prawdę mają jedynie ci słuszni, i/lub kiedy wygodna prawda dokonuje egzekucji na niewygodnej prawdzie https://lh3.googleus...r1RBNi1t3w=s145

#6 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13470 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 02:14

Co do cytatów, to przycisk Cytuj powinien cytować cały post bez problemów, u mnie działa. Natomiast forum działa tak, że wycina cytat w cytacie, czyli jeśli zacytujesz post, który ma cytat, to ten cytat się nie zabierze, tylko treść posta.

Co do wklejania w chmurkę - dajsz pierwszy przycisk u góry po lewej w edytorze i tam masz mieć:

[quote name="nick_usera"]treść[/quote]

#7 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5934 postów
  • Od: 09 wrz 2007
  • LokalizacjaTrzciana k. Bochni

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:37

Ja może opiszę jak wygląda obsługa na urządzeniach mobilnych. Otóż niestety na forum Satkuriera po tej przesiadce niestety muli pisanie postów w normalnej wersji - dla pocieszenia dodam że ten sam problem występuje u kolegów z Radiopolski. Kolejnym minusem jest niestety brak shoutboxa w wersji mobilnej. Na proprzednim skrypcie mogłem z niego korzystać nawet poprzez smartfon.
Plusem z kolei jest pole szybkiej odpowiedzi - na forum Radiopolski chyba tego nie ma. Szybciej też forum się wczytuje i co najważniejsze nie wyrzuca do panelu logowania jak poprzedni skrypt.

Użytkownik Poland edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 07:38

#8 Peterownys

Peterownys

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2997 postów
  • Od: 13 mar 2014
  • LokalizacjaGdańsk, Polska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:40

Jeśli można prosić o dodanie przycisku, który od razu kieruje do ostatnio napisanego postu w danym wątku, nawet gdy jest on nieprzeczytany :)

34057.png

#9 derlysy

derlysy

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 30 postów
  • Od: 24 sie 2015
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:45

Gdzie teraz haczyk przy głównym temacie żeby przejść do pierwszego nieprzeczytanego postu ?  Czy jest szansa żeby pojawiło się cytowanie selektywne ?? I szkoda że nie wzieliście pod uwagę vbulletin-u ;)

Użytkownik derlysy edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 07:48

#10 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• Edytor wykazów Forum SK
  • 5116 postów
  • Od: 19 sie 2009
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:47

Ja korzystam na urządzeniu mobilnym w pełnej wersji, więc zależy od przeglądarki, osobiście używam na smartfonie Opera Mini New, i żadne problemy nie występują.

Jeśli chodzi o moje zdanie to powienien być odnośnik tak jak to było w pHp, żeby odznaczać wszystkie posty jako przeczytane.

34057.png                   DAB+ : KATOWICE KOSZTOWY (10A) KRAKÓW CHORĄGWICA (12D) 

DVB-C: UPC Select Extra HD PVR + FiberPower 30 + telefon 60 Minut do wszystkich + Horizon GO = 69,98 zł
DVB-T:PL    MUX 1 MUX 2 MUX 3 (KATOWICE KOSZTOWY / WISŁA SKRZYCZNE / KRAKÓW CHORĄGWICA / RABKA LUBOŃ WIELKI)     MUX 4 (KATOWICE KOSZTOWY)      PRE-PAID + UMOWA DO 12/2016                                 MUX 8 (KATOWICE KOSZTOWY / KRAKÓW CHORĄGWICA )     MUX TVS   (KATOWICE KOSZTOWY)  DVB-T:CZ MUX 1 MUX 2 (Łysa Góra)

sigpic3343_2.gif   @Bogdan425 - ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI [*]

#11 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13470 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:49

@derlysy - zawsze przechodzisz do pierwszego nieprzeczytanego, ale po konwersji wątki mogą być niepoprawnie oznaczone, może być konieczne oznaczenie wszystkiego jako przeczytane (na dole strony po lewej) i wtedy wszystko ruszy jak trzeba, a klik w wątek będzie przenosił do nieprzeczytanych.

@Peterownys - znaczy na mobilnej? w widoku wątku to jest, chodzi o widok tematów? dopiero muszę to sprawdzić...

@studiolitek - oznaczanie wszystkiego jako przeczytane jest - na samym dole po lewej (jak jest wybór języka i skórki ;) ) PS: Przeładuj sobie awatar, bo coś nie zaskoczył przy konwersji - sorry ;)

#12 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• 5116 postów
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:53

Nic nie szkodzi, jak tylko wrócę do domu to poprawię, i dziękuje za wskazanie odnośnika ;)

34057.png                   DAB+ : KATOWICE KOSZTOWY (10A) KRAKÓW CHORĄGWICA (12D) 

DVB-C: UPC Select Extra HD PVR + FiberPower 30 + telefon 60 Minut do wszystkich + Horizon GO = 69,98 zł
DVB-T:PL    MUX 1 MUX 2 MUX 3 (KATOWICE KOSZTOWY / WISŁA SKRZYCZNE / KRAKÓW CHORĄGWICA / RABKA LUBOŃ WIELKI)     MUX 4 (KATOWICE KOSZTOWY)      PRE-PAID + UMOWA DO 12/2016                                 MUX 8 (KATOWICE KOSZTOWY / KRAKÓW CHORĄGWICA )     MUX TVS   (KATOWICE KOSZTOWY)  DVB-T:CZ MUX 1 MUX 2 (Łysa Góra)

#13 Peterownys

Peterownys

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2997 postów
  • Od: 13 mar 2014
  • LokalizacjaGdańsk, Polska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:54

@Peterownys - znaczy na mobilnej? w widoku wątku to jest, chodzi o widok tematów? dopiero muszę to sprawdzić...

I tu i tu to jest potrzebne, bo aktualnie korzystam z wersji komputerowej...

34057.png

#14 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13470 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:57

Na wersji komputerowej skacze do pierwszego nieprzeczytanego, po konwersji nie wszystko jest dobrze oznaczone, najlepiej oznaczyć sobie wszystko jako przeczytane i dalej będzie OK ;) To całkiem logiczne zachowanie, bo przeważnie chce się przeczytać to, czego się nie czytało od ostatniej wizyty, zwłaszcza, aby być na bieżąco ;)

@studiolitek - cofam z tym awatarem, bo znalazłem u siebie kopię i Ci naprawiłem ;)

#15 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• 5116 postów
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 11 wrzesień 2015 - 08:00

Właśnie się zdziwiłem że naglę się pojawił. Nie trzeba było sobię robić problemu. Dziękuję ;)

#16 PozyNfm

PozyNfm

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 289 postów
  • Od: 06 sie 2015
  • LokalizacjaPoznań/Koło/Wielkopolska/Polska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 08:30

Gdzie mój awatar? Przecież powinien się pokazywać.

*Kto mistrzem jest,kto mistrzem jest,oczywiście że KKS!*
:D :D :D
Fyrtel Północ

#17 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5934 postów
  • Od: 09 wrz 2007
  • LokalizacjaTrzciana k. Bochni

Napisano 11 wrzesień 2015 - 08:33

Ja z kolei chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa aby shoutbox był na wersji mobilnej. Póki co by skorzystać z shouta muszę przeskakiwać na pełną wersje.

#18 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13470 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 08:33

W kopii bazy starego forum z 8 września nie miałeś żadnego awatara ustawionego, więc nie ma i tu ;)

@Poland - sprawdzę to... Nie odpowiadam Ci już na PW, bo pytasz o to samo ;)

#19 PozyNfm

PozyNfm

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 289 postów
  • Od: 06 sie 2015
  • LokalizacjaPoznań/Koło/Wielkopolska/Polska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 08:38

Dziwne,pamiętam że sobie ustawiałem... Ale cóż,trudno

*Kto mistrzem jest,kto mistrzem jest,oczywiście że KKS!*
:D :D :D
Fyrtel Północ

#20 Dariusz1980

Dariusz1980

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2472 postów
  • Od: 04 sty 2014
  • LokalizacjaPodkarpacie i net [email protected]

Napisano 11 wrzesień 2015 - 08:59

W mobilnej wersji nie ma przycisku cytuj i zgłoś post.

Witam po dłuższej nieobecności  :popcorn: