Skocz do zawartości

DVB-T Poznań


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

antena kierunkowa ma a przynajmniej tak mi się wydaje że powinna mieć spory zysk dlatego żadnego wzmacniacza nie mam

doszłem jednak do przyczyny :) kabel rozchodzi się do dwóch gniazd (trójnik) okazało się że jak poruszałem kablem to obraz wskoczył :) - coś nie kontaktuje na złączce zarobie kabel jeszcze raz

swoją drogą nie zbadane te fale : na 530 MHz pięknie sygnał przeszedł a a 618 MHz się zagubił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jak wygląda sytuacja z MUX TV MOBILNA w Poznaniu ja niestety nie złapałem sygnału. Z jaką mocą sygnał się pojawił?

 

Poznań (k. 36, 594 MHz) MOC ???

 

Info: https://satkurier.pl/news/74856/star ... ilnej.html

 

 

Za to dziś dość dobry sygnał jest z nadajnika k.45 z woj Lubuskiego (TVP 1 DD, TVP2 DD, TVP INFO GORZÓW, POLO TV, ESKA TV, TTV, ATM ROZRYWKA) sieć EMITEL ID 3414

 

Poziom błędów 2-5

Siła sygnału 70

 

Obraz ok jednak mogą występować piksele. Chyba że ma się antenę ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak wygląda sytuacja z MUX TV MOBILNA w Poznaniu ja niestety nie złapałem sygnału. Z jaką mocą sygnał się pojawił?

Kolego, na tym forum masz wszelkie parametry dla emisji TV Mobilna - także dla Poznania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 1 można próbować złapać z RTCN Zielona Góra/Jemiołów (k. 45, 666 MHz, 80 kW) odległość dość daleka ale w godzinach wieczornych i porannych odbieram od kilku dni bez problemów. W ciągu dnia niestety brak sygnału.

 

Na razie muszę się zadowolić tylko takim odbiorem aż nie włączą nadajnika w Śremie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z nadajnika w Góra/Śrem

 

W MUX 1 jest nadawana wersja TVP INFO POZNAŃ

W MUX 3 jest nadawana wersja TVP INFO WROCŁAW - jednocześnie znikną TVP INFO POZNAŃ i TVP INFO SZCZECIN

 

Od wczoraj dość duże wahania sygnału MUX 3 o ile wcześniej nie było żadnego problemu teraz bywają duże zakłócenia (ja odbieram sygnał ze Śremu z odbicia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, jeżeli ktoś ma problem z odbiorem dobrego sygnału cyfrowego naziemnego w Poznaniu, proponuję wysłać maila np takiego:

 

"Witam, czy miasto Poznań zostanie doświetlone sygnałem cyfrowym z któregoś ze "starych" nadajników zlokalizowanych w mieście? Były takie co najmniej dwa. Obecnie sygnał (ze Śremu oddalonego o kilkadziesiąt km) jest na tyle słaby, że w wielu lokalizacjach niezakłócony odbiór jest praktycznie niemożliwy.

Pozdrawiam"

 

na adres:

http://cyfryzacja.gov.pl/Kontakt,31.html

lub

poznan@uke.gov.pl

 

Jak znam życie tylko zbiorowa akcja może pomóc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A próbował ktoś z Poznania złapać jakieś inne MUXy podczas TROPO niemieckie itp?

 

Kiedyś kilkanaście lat temu przy analogowej TV można było złapać kanały z Niemiec, czy nawet Danii,oraz innych Polskich nadajników. Przy cyfrowym najdalej jak złapałem to był MUX z Jemiołowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym tylko zaznaczyć, że kierunkowa emisja wcale nie oznacza, że są wprowadzane jakieś specjalne wytłumienia. Więlszość emisji kierunkowych w kraju, to tak na prawdę emisje z dookólnych systemów antenowych, na których ze względu na konstrukcję samego systemu pojawiają się drobne wytłumienia, zazwyczaj nie przekraczające 2dB.

 

Popatrzyłem na diagram podany w wykazie na stronie UKE i to się potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...