Skocz do zawartości

Ligue 1 Uber Eats


Umkwatata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty to wiążesz z podatkiem, a ja z szejkami z PSG. Bo jednak ostatni raz jak Montpellier zdobywali majstra to wyrobili się w ostatniej chwili, gdy PSG dopiero budowało sobie dominującą drużynę. Do tej pory zawsze mogliśmy liczyć na jakiegoś francuskiego, niespodziewanego króla strzelców (Giroud czy Gigniac na ten przykład), czy też nie było pewności co do tego, kto zgarnie tytuł. A potem poszło jak poszło. A co było potem? Zabawa jednego klubu. 

I jeszcze dodam, że stare PSG to i ja lubiłem, z Pauletą.

A ja z Okochą. 

 

Wiążę z podatkiem, bo od kilku lat kluby francuskie wyglądają słabo. Po prostu słabo.

 

I kadrowo, i w europejskich pucharach, i z transferami u nich nie najlepiej. Zakupy jeśli są to liche, za to sprzedaży od c.h.o.l.e.r.y. i troche. Zerknijcie sobie jakie ruchy transferowe przed sezonem poczyniła Marsylia, czyli odwieczny rywal PSG. 

 

Klub niby poważny, z dużą bazą kibiców, pięknym stadionem, ładną przeszłością... a ostatnie okienko w Marsylii wyglądało tak jakby o ruchach transferowych decydował jakiś nadzór komorniczy albo jakby klub szykował się na gorsze czasy: 

https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%80%9316_Olympique_de_Marseille_season#Transfers

 

Taką rewolucję kadrową robią często kluby, które szykują się na degradację. I piszę to nie tyle przez pryzmat ilości transferów co bardziej pod kątem kadrowej degradacji całego zespołu. 

 

Ktoś w innym temacie w tym dziale poruszył temat gwiazd. Ja bardziej skupiłbym się na tym jak wielu piłkarzy z Ligue 1 jest kompletnie anonimowych dla kogoś kto z tą ligą nie jest na co dzień. W Europie oni nie błyszczą, średnia wieku w tej lidze jest niska więc większość tych piłkarzy to stosunkowo młodzi gracze. To w sumie wiele wyjaśnia. 

 

Rzecz jasna pisząc o wadach Ligue 1 nie biorę pod uwagę PSG. 

 

PSG oczywiście stało się silniejsze, ale reszta stawki stała się też słabsza. Według mnie pozostałe kluby na ogół jeszcze bardziej się osłabiły / stały się słabsze niż PSG stało się silniejsze. Jak to mawiają z bicza g!@#$ nie ukręcisz. Patrzę jakimi kadrami dysponują drużyny zainteresowane grą w europejskich pucharach i tam jest ogólnie bieda. Widać ją w europejskich pucharach, ale przede wszystkim w lidze. Jest to jedyna taka liga (z tych najmocniejszych) gdzie lider ma taką przewagę nad resztą ekip.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wszystko wskazuje na to, że w PSG nie nastąpiła dobra zmiana. Unai Emery miał dodać tej drużynie blasku, a tu bieda zarówno w lidze, jak i w LM(drugie miejsce za Arsenalem). Coraz więcej plotek o jego odejściu. Dziś też grając u siebie zaprezentował  defensywną taktykę wystawiając w drugiej linii Krychowiaka, Mottę i Verattiego, a na skrzydle Matuidiego. Totalnie bez sensu, PSG za czasów Blanca oglądało się z przyjemnością, a teraz!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...