Skocz do zawartości
  • 0

Tuner sat FTA + później nc+


tomas1395
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Znalazłem Comsat Plus, ale widzę, że on odbiera tylko kanały analogowe, a te zostały wyłączone 3 lata temu. Szukam tunera satelitarnego z HD do oglądania FTA, a później nc+ albo innej platformy cyfrowej. Talerz 120cm. Nie znam się kompletnie na tym i chciałbym coś niedrogiego, bez zbędnych bajerów, ale jednocześnie solidnego. I mam jeszcze takie pytanie dotyczące sprzętu. Talerz będzie skierowany na południe. Czy Astra będzie do odebrania i np. takie kanały jak Duhok, Turkmen Sport, Eurosport DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chłopie ty masz zerową wiedzę po postach co piszesz bez urazy.

Podano ci kilka przykładow a ty dalej swoje.

Gdybym miał na ten temat wiedzę to wcale bym tutaj nie pisał. Dostałem przykład, ale sam też chciałbym poszukać, więc w czym masz problem? Może trafi się jakaś okazja?

Edytowane przez tomas1395
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie Vu+ Zero, Miraclebox Premium Micro za 100 zł i do tego z gwarancją 12 miesięcy - na to nie licz.

 

Jeśli już to nbox przerobione na Linux - E2 za 100 - 200 zł lub coś z dekoderów na procesorze Ali czyli Fergusony - Opticumy - Globo - nowe w cenach - 150 zł - 300 zł.

 

Pewnie możesz poszukać czegoś takiego:

Comag SL 905 HD CI+

czasami można kupić za 50 zł - do tego moduł z TNK HD - Polsat - N na kartę - możesz odbierać FTA - nagrywać na dysk podłączony na usb.

 

Tylko czy warto ?

 

Poza tym Polsat - NC+ na dzień dzisiejszy tylko praktycznie na dekoderach dedykowanych. Na własnościowych to Polsat z modułem i minimum dekoder z wejściem na moduł.

 

Do obsługi dekodera z linux - E2 też trochę większe pojęcie trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie. Polsat zmusza mnie do jak najszybszego kupna tego tunera i konwertera. Chciałem go w końcu kupić w wakacje, bo wtedy ruszają ligi, ale Euro muszę obejrzeć, także sprzęt chciałbym zamówić do końca przyszłego tygodnia.

 

Proszę, podeślijcie link z konwerterem, który potrzebuję, bym mógł oglądać kanały FTA z daleka.

 

Mogę tez kupić okazyjnie STB ITI 5800S, warto do FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego jesli chcesz do FTA ta raczej dekoder tzw. niezależny. Bo taki ITI 5800S do tego się za bardzo nie nadaje. Nie wiem co Ty chcesz oglądać na kanałach FTA? Jeśli chodzi o HotBirda to nic ciekawego tam nie znajdziesz, poza stacjami muzycznymi (wiele PL). Jeśli FTA to coś więcej niż HotBird, może Astra 19.2? Ale wtedy zez lub monoblock. Dekoder obowiązkowo ze slotem CI(+) jeśli ma być to zakup przyszłościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam szukać na Astrze, bo tam jest najwięcej ciekawych kanałów, tylko że nie mogę zrozumieć tego, jak mam sprawdzić, czy dany dekoder obsłuży Astrę czy nie, bo ja już kompletnie głupieję od tego, co wyczytam w necie i proszę, żeby ktoś mi wyjaśnił. Googlowałem dosyć długo i jeden pisze to, drugi tamto i w głowie mam tylko mętlik. Zeza na 100% wiem, że powinienem zrobić. Poluję też na tunery na licytacjach, jednak boję się licytować, bo może się okazać, że z tym tunerem nie obejrzę FTA na Astrze.  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam podepnę się pod temat. Posiadam dekoder Gigablue x3. Poprzedni dedykowany pod nc + na kartę nie daje już rady. Mam w tym momencie problem z ustawieniem go. Łapię kilka kanałów z satelity ale te z karty dalej są zakodowane. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potrzeba więcej informacji - chcesz użyć kartę nc+ na kartę? Jaka to jest konkretnie karta? Może być tak, że jest parowana ze sprzętem i nie zadziała, a może być tak, że masz odbiornik linuksowy nieprzygotowany do współpracy z kartami (potrzebny oscam). W drugim przypadku jeśli nie siedzisz w temacie, to może być Ci samemu ciężko to opanować, bo dogranie oscam nie zawsze jest proste. Zależy czy kupiłeś odbiornik już wstępnie skonfigurowany, czy całkiem czysty. Ale wyjściowo potrzebna informacja czy to karta Conax, czy Nagra i jaka dokładnie oferta, są spore szanse, że masz coś parowanego i inny odbiornik nie zagra wcale albo da tylko część oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta conax kupiona 2 lata temu przed parowaniem sprzetu . A co do odbiornika to jak mam to sprawdzic czy dziala z conax. Bylem pewien ze on wlasnie pod te karty jest.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dzwonilem wlasnie do NC+ mila pani dala mi rade oddania dekodera do sklepu. Problem taki ze dekoder kupiony przez internet i bedzie problem albo wogole nie moge go zwrocic. Skontaktuje sie ze sklepem i dowiem.

Ale jesli nie bedzie mozna go zwrocic to czy jest mozliwosc odbierania tej karty. Na innych dekoderach testowana dziala odrazu. Prawdopodobnie dekoder nie daje odblokowac karty. Dzieki za pomoc.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekodera nc+ na kartę nie zwrócisz, bo kupiłeś go na własność. Nie ma czegoś takiego jak "przed parowaniem sprzętu" - NC+ na kartę od początku była parowana. Po włożeniu tej karty do dowolnego dekodera z Conax masz możliwość oglądania tego, co w pakiecie Smart HD+ (te kanały nie są parowane). 

 

Tak jak napisał @Mr.Orbita, masz sprzęt na linuxie z dużymi możliwościami, ale jednocześnie dosyć trudny w konfiguracji. Na pewno pociągnie Conax, pytanie tylko czy dasz radę go skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten dekoder zakupilem sam nie jest w ofercie z nc + . Wszystko sie zgadza dekoder jest super ma wiele funkcji ale pytanie teraz czy dobrze go ustawilem. Jesli ktos dobrze wytlumaczy co i jak pewnie jeszcze sie bede smial ze to tak mialo byc. Screeny z dekodera moge na priv wyslac.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...