Skocz do zawartości
  • 0

Jeden dekoder polsatu na 3 telewizory


mnb1
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Jestem nowy i mam pytanie.

Mam jeden dekoder Polsatu HD3000 z wyjściem euro i hdmi.

Chcę podłączyć go na 3 telewizory, wiem że będzie na każdym ten sam kanał i to mi odpowiada. Jak to podłączyć ?

Czy dobrze rozumiem takie podłączenie:

Dekoder podpinam przez kabel euro do modulatora (znalazłem taki RF-9000 i nie wiem czy on może być ? ) i z tego modulatora kablem antenowym do rozgałęźnika antenowego na 3 i z rozgałęźnika 3 kable antenowe każdy do innego telewizora ?

 

Jak wtedy wygląda przełączanie kanałów? Normalnie ? tzn że jak pilotem od dekodera przełączę kanał to i na każdym tv też się zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli akceptujesz rozwiązanie, że na wszystkich odbiornikach będzie w danej chwili ten sam program z pakietu to jest ono poprawne. Modulator ten ma też wejście sygnału antenowego, jeśli masz więc antenę tv naziemnej to sygnał z niej wprowadzić możesz na wejście antenowe tego modulatora. Sam modulator należy ustawić na jakiś wolny kanał (najlepiej jakiś z zakresu kanałów S1-S38) wówczas na każdym z telewizorów sygnał z dekodera polsatowskiego będzie widziany jako program analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba pamiętać, że dekodery produkcji CPT mają równocześnie aktywne HDMI i SCART, więc jeden telewizor możesz podłączyć bezpośrednio do dekodera przez HDMI. Natomiast dwa pozostałe telewizory można podłączyć tak jak napisałeś (wtedy rozgałęźnik mógłby mieć tylko 2 wyjścia). Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jakość obrazu na nich będzie jak z analogowej kablówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W przypadku pojawienia się zakłóceń oczywiście najlepiej doświadczalnie zmienić kanał na inny z zakresu kanałów S. Biorąc pod uwagę cenę tego modulatora na pewno jest on dwuwstęgowy więc trzeba pamiętać o tym aby zachować co najmniej jeden wolny kanał odstępu od kanału na którym coś nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Podłącze się pod temat, bo moje pytanie jest mocno z nim związane, a nie chce zakładać nowego wątku niepotrzebnie.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaka będzie różnica  jakości obrazu telewizyjnego rozdzielonego z wykorzystaniem modulatora np Maximum RF4000, a obrazem z zwykłej przejściówki, adaptera z przelotowym scart i chinch z przełącznikiem in/out.

Rozdzieliłem sobie sygnał tv dekodera za pomocą takiej przejściówki kablem scart do pierwszego odbiornika i composite do drugiego, niestety jakość przekazu nie jest dobra, obraz jest zbyt czerwony, i ciemny. Czy na modulatorze o którym wspomniałem mogę się spodziewać lepszej jakości jeżeli chodzi o przelotowy scart, composite bądź też zwykły antenowy kabel ?

Edytowane przez momti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok sam rozwiązałem problem. Obraz na adapterze był słabej jakości ponieważ wykorzystałem dwie przejściówki na raz. Rozdzieliłem euro scart na composite przy dekoderze jedną przejściówką, a potem composite na euro scart drugą przejściówką w telewizorze.

Obraz na jednej przejściówce przelotowej jest na prawdę w porządku jak na SD, rozwiązanie dużo prostsze i tańsze od modulatora RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...