Skocz do zawartości

Liga Światowa 2016


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Liga Światowa 2016 uległa reorganizacji. We wtorek Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) rozlosowała grupy http://eurosport.onet.pl/siatkowka/liga ... r#tw=sport

 

Pierwsza dywizja Ligi Światowej 2016:

 

17-19 czerwca (Rosja - gospodarz):

 

Grupa A: Australia, Francja, Włochy, Belgia

Grupa B: Brazylia, USA, Iran, Argentyna

Grupa C: Rosja, Serbia, Bułgaria, Polska

 

24-26 czerwca (Polska):

 

Grupa D: Polska, Francja, Argentyna, Rosja

Grupa E: Włochy, USA, Australia, Belgia

Grupa F: Serbia, Bułgaria, Brazylia, Iran

 

1-3 lipca (Francja):

 

Grupa G: Francja, Brazylia, Belgia, Polska

Grupa H: USA, Bułgaria, Australia, Rosja

Grupa I: Iran, Serbia, Włochy, Argentyna

 

Turniej finałowy: 13-17 lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Poza tym zrobiono z LŚ drugie WGP - co jest bardzo głupim pomysłem. Mnie też bardzo wkurzyli Rosjanie - wylecieli z I dywizji to niech grają w tym roku w II dywizji, a nie żeby znowu grać w I dywizji, z której wcześniej spadli. Poza tym zauważyłem też, że przez te kombinacje w II dywizji znowu utrzymali się Portugalczycy, choć w tym roku wylecieli. Jak wiadomo, w II dywizji zagrają Japończycy, Holendrzy, Koreańczycy, Kanadyjczycy, Chińczycy, Egipcjanie, Słowacy, Turcy, Kubańczycy, Portugalczycy, Finowie i Czesi. Coś mi się wydaje, że LŚ stała się taką dziwną imprezą, w której kasa odgrywa znaczącą rolę. I do 3 dywizji mają zawitać nowe zespoły. Wiadomo, że Słoweńcy awansowali. Ale... na siatka.org. pisze, że Liga Światowa ma być zwiększona do 32 zespołów: dwie dywizje po 12 zespołów, i jedna z 8 zespołami. Z pretendentów "awansowali" Turcy, Słowacy, Egipcjanie i Chińczycy. Wcześniejszy skład pretendentów - ci, którzy awansowali - 8 drużyn. To jak Słoweńcy zagrają w LŚ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla FIVB liczy się kasa (niezrozumiałe organizowanie turniejów mistrzowskich w Japonii) i jakby Polska byłaby w sytuacji Rosji to też by coś wykombinowali. Nie ma co się bulwersować, gdyż to było wiadome, podobnie jak kiedyś zmieniali regulaminy dla Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jest duża szansa na to żeby Polska zorganizowała Final Six 2016:http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/reprezentacja,siatkowka-liga-swiatowa-turniej-finalowy-w-polsce-,artykul,626515,1,892.html?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=fanpage

 

Turniej miałby się odbyć 13-17 lipca w Tauron Arenie Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...