Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner HD pod sharing do 800zł


baloon
 Udostępnij

Pytanie

Cześć,

prośba o pomoc w doborze sprzętu, stary (clone DM800) padł po 4 latach pracy.

Potrzebuję tuner HD pod sharing.

Mam antenę z zezem i diseq.

 

Moje wymagania:

cena do 800, max 1000zł.

Tuner HD - nowy, możliwość nagrywania na dysk, najlepiej wbudowany(ewentualnie zewnętrzny)

Miło byłoby, żeby miał wyjście optyczne, ale to nie jest konieczne.

Szybkość działania i dobry obraz to podstawa.

Dobre wsparcie na forach.

Niewielkie gabaryty (miałem dm800 clone, więc coś w podobnych rozmiarach).

Po wspomnieniach z poprzednim tunerem odpadają klony.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zależy też, jaki typ sharingu ma na myśli autor niniejszego wątku. :roll:

Czy chodzi mu o zwyczajny sharing domowy, czyli taki własny Multiroom w obrębie jednego, własnego mieszkania, czy też dzielenie się sygnałem z sąsiadami, czy też jakimiś dalszymi osobami.

Jak wiadomo, to ostatnie jest nielegalne i podlega odpowiedzialności karnej. :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W celu wyjaśnienia całości.

Tuner o którym mówimy ma być pierwszym elementem układanki w dużym pokoju.

Kolejny, ale nie teraz ze względu na koszty, miałby być zainstalowany w późniejszym czasie w pokoju dziecka.

Z tego co widzę w VU+ SOLO jest wyjście loop stąd jest to dla mnie ciekawa propozycja.

Czy podobny układ da się też zrobić w wersji zero, czy musiałbym ciągnąć przewód bezpośrednio z anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Loop w tunerach satelitarnych to jest tzw. przelotka konwerterowa. Służy do podłączenia "w szereg" drugiego tunera. Przy takim układzie tuner "dodatkowy", który podłączony jest do przelotki "pierwszego", będzie działał poprawnie tylko wtedy, gdy ten "pierwszy" będzie wyłączony do czuwania.

W twoim przypadku, aby oba tunery działały od siebie całkowicie niezależnie, należy od każdego z nich pociągnąć osobny kabel do dwóch osobnych anten lub do jednej anteny z konwerterem podwójnym (tzw. Twin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeszcze lepiej zakupić monoblock'a. Wówczas zyskujesz dostęp do Astry 19.2E, która w obecnych czasach zaczyna być standardem. Cena konwertera monoblock twin (z dwoma wyjściami) waha się od średnio 40 zł do nawet 150 zł. Jeżeli chcesz konwerter z górne półki osobiście polecam markę Inverto. Cena takiej przyjemności wynosi około 120-130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie, 

 

Jestem pierwszy raz na forum i ciesze sie, ze tu trafilem. Dziekuje kaspian0007 za porade.

 

Miraclebox Micro wyglada rewelacyjnie, tylko nie ma mozliwosci obslugi kart CI. Byc moze w przyszlosci, bede chcial podpisac umowe z jakims z operatorow: NC+ czy Polsat. Miraclebox ultra jest za drogi. Czy mozecie zaproponowac alternatywe do Miraclebox Micro, w ktorym bylaby mozliwosc odbierania oficjalnych operatorow w przyszlosci: zarowno polskich  jak i zagranicznych. Mowie glownie o Hotbird. 

 

Tani, dobry tuner z mozliwoscia zarowno sharingu (oczywiscie w mieszkaniu). 

 

Z gory dziekuje za odpowiedz! 

Edytowane przez veector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...