Skocz do zawartości

Detektyw / True Detective [HBO]


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to serial, który na razie liczy dwa sezony po osiem odcinków. Każdy sezon to inna historia, a w tym sezonie akcja rozgrywa się w Kalifornii. Jednego z głównych bohaterów gra Colin Farell, niektórzy zapewne znają tego aktora. Może i akcja w pierwszych odcinkach nie była taka mocna, ale za to był czas na rozbudowanie charakterów głównych bohaterów. Widz czuje się, jakby czytał dobrą książkę. Może i jest kilka błędów, ale serial i tak można oglądać.

Wcześniej, gdy nie było drugiego sezonu Detektywa, nie oglądałem żadnego innego serialu na kanałach premium, niż Gra o tron. Byłem trochę wrogo nastawiony do seriali, że zaśmiecają kanały filmowe. Jednak nowa seria Detektywa spowodowała, że co raz częściej oglądam seriale. Może i te trzy zdania [beep]o kogo obchodzą, ale opisałem na krótko moje nastawienie na seriale.

Mimo, że ktoś nie oglądał pierwszego sezonu, który jest minimalnie lepszy, nie zawiedzie się na drugim. Historia jest lepsza niż w filmach z Hollywood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes HBO chce, by powstał trzeci sezon:

naekranie.pl/aktualnosci/detektyw-bedzie-3-sezon-731172

Oglądalność jednego odcinka to 12 milionów widzów ( cały świat).

Co sądzicie, powinien powstać kolejny sezon? Niektórzy piszą, że ten sezon jest słabszy, ale ja (i trójka innych widzów z pewnego forum) tak nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teraz dwa miesiące po zakończeniu drugiego sezonu myślę, że bez sensu wpychali w środek sezonu wątki polityczne, rzucając nazwiskami, wśród których były te, które nie miały nic wspólnego z fabułą sezonu. Trochę sezon uratowali aktorzy, bo gra aktorska nie była taka zła.

Muszę nadrobić pierwszy sezon, skoro są plotki, że niezawodna para z pierwszego sezonu ma mieć śledztwo w Kalifornii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam nadzieję, że po dłuższej przerwie nowy sezon będzie conajmniej na poziomie pierwszego. Drugi sezon był niezły, ale dodany na siłę wątek polityczny zaniżył mi ogólną ocenę sezonu, chociaż Farrel oraz Vaughn wykreowali ciekawe postacie.

 

http://www.filmweb.pl/news/Trzeci+sezon+"Detektywa"+w+drodze+na+ekran-122399

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mam nadzieję, że po dłuższej przerwie nowy sezon będzie conajmniej na poziomie pierwszego. Drugi sezon był niezły, ale dodany na siłę wątek polityczny zaniżył mi ogólną ocenę sezonu, chociaż Farrel oraz Vaughn wykreowali ciekawe postacie.

 

 

Dla mnie drugi sezon był ..... słaby ,Farrel....nie pasuje do tego to moje zdanie :P

Matthew McConaughey podniósł tak poprzeczkę że nie wiem czy ktokolwiek choć w połowie mu dorówna  :cool:

Pierwsza część i tyle

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oto i jest trailer trzeciego sezonu. Premiera w styczniu 2019:

 

Zapowiada się... "bezpieczna" kontynuacja. Po fali krytyki na drugi sezon, Pizzolatto ponownie postawił na ten sam klimat. Ponoć główny wątek fabularny rozgrywa się w latach 70.-tych, ubiegłego wieku.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon bardzo przypadł mi do gustu. Drugiego nie będę wspominał najlepiej. Nie przeczę, że miał momenty, gra aktorska również trzymała poziom, ale mnie ta cała historia nie porwała.  

 

Trzeci sezon rzeczywiście interesująco się zapowiada. Dobry klimat, zbliżony do pierwszego, no i ten aktor pierwszoplanowy. Zobaczymy. Na pewno będę oglądał. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po dwóch epizodach zapowiada się powrót do korzeni. Akcja nigdzie się nie śpieszy, stopniowo poznajemy bohaterów,  tym razem to śledztwo wychodzi na pierwszy plan. Marshala Ali udowadnia, że nie przez przypadek został laureatem Oscara. Oby serial utrzymał poziom do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy "Detektyw" po dwóch odcinkach to stary, dobry kryminał ze świetnym klimatem i aktorstwem. Nie jestem wielkim fanem retrospekcji, ale w tym przypadku umiejscowienie akcji na trzech płaszczyznach czasowych, które się ze sobą przeplatają wyszło znakomicie. Podoba mi się też, że w przeciwieństwie do pierwszego sezonu w tym prawdopodobnie nie będzie żadnej symboliki czy metafizycznych odniesień. Jeśli zagadka kryminalna nie rozczaruje (jedyne czego się obawiam) to mamy jeden z najlepszych powrotów roku.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahershala jest kapitalny. Wielu czarnoskórych aktorów, a zwłaszcza aktorek jest ciągniętych za uszy przez poprawność polityczną Hollywood, ale nie on. Świetnie się go ogląda. Oscarowy "Moonlight" wprawdzie nie przypadł mi do gustu, ale jego gra jak najbardziej. "Detektyw" po tych dwóch pierwszych odcinkach również wygląda zacnie, dlatego dziś z chęcią odpalę również trzeci. 

 

Dla mnie ten serial to coś z pogranicza pierwszego sezonu z Harrelsonem i McConaughey oraz filmu "Diabelska przełęcz" z Witherspoon i Firthem. Ja akurat retrospekcje bardzo lubię więc mi one absolutnie w niczym nie przeszkadzają. Duże brawa za charakteryzację, która świetnie oddaje starość Aliego. Dla mnie to jednak ważne, bo nie zawsze charakteryzacja potrafi przekonać telewidza, że dana postać faktycznie się zestarzała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...