Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam prośbę do jaro8539, czy mógłbyś podać nam jeszcze wskazania poziomu i jakości sygnału na skymaxie combo przy odbiorze digitalu ze skrzycznego i ostravy? proszę również o Twoją opinię jak to "chodzi", mam na myśli stabilność obrazu ( czy nie urywa go od czasu do czasu, czy nie kostkuje przy relacjach sportowych itd.), rozumiem że antenka którą używasz nie jest wyposażona w przedwzmacniacz ani wzmacniacz? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys wszystkie 3 programy CT w idealnej jakosci (bez wzmacniacza zwykla kierunkowa antena!!) a mieszkam w Katowicach.

Kolega ma firme z antenami i mowil ze nie widzial zeby ktos mial taki odbior (mieszkam na gorce)

Ale od 11 lat mam C+ i nie potrzeba mi juz CT bo i po co?

dla meczu bundesligi?

Wolne zarty,wtedy ogladam premiership ,lub OE

 

Ale spytam go czy widzial gdzies u kogos odbior Czeskiego DVB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nasz "digital" :lol: ktos z tego regionu ma? bo niby sprzęt mam (SKYMAX combo) ale... na k38 mam 1 z 2 w dodatku czerwoną :x kreche jakosci sygnału - no nie umiem jakoś "trafić do celu" no... tak se mysle ze jak łapie analog CT to szansa na digitala CT sport jakaś jest... bo wydaje mi się że nawet w DVB-T musi być przynajmniej podobna jakość sygnalu wysyłanego do odbiorców jak w analogu tylko trzeba trafić do "dziury". Tak na marginesie to NHL-a też mają czy tylko MŚ w Hokeju?
czytałem na jednej ze stron internetowych ze nadajnik w Ostrawie moze zwiekszyc siłe nadawania do ok 20 kw i sygnał moze byc odbierany w Krakowie ale nie wiem na ile to jest mozliwe

 

Witam wszystkich, mam info z wielu czeskich miast, że Czesi, którzy do tej pory w bardzo dobrej jakości odbierali nasz digital ze Skrzycznego (k38) od jakiegoś czasu mają na swych odbiornikach jakość sygnału 0. Problem polega w tym że Emitel nie zmniejszył mocy nadawania, więc prawdopodobnie przyczyna tkwi w nadajniku w Ostravie (czy większa moc to nie wiadomo, ale jakieś ruchy z emisją tam są?). Może wykombinują takie rozwiązanie, które zapewni odbiór obydwu cyfrówek na naszych terenach...? Jeśli oczywiście takowe istnieje! Bo największy śmiech będzie jak się okaże że sygnał w odstępie jednego kanału zakłóca się na wzajem! I nikt nie wziął tego pod uwagę? Z utęsknieniem czekam na lato i start słowackiego digitalu w Zilinie (k32). Ciekaw jestem czy w ogóle coś złapiemy skoro Kosztowy dają na tym kanale TVN. Wniosek nasuwa się na razie jeden, digitalizacja postępuje u naszych sąsiadów, a my możemy tylko oglądać ich emisję analogową (co będzie jak ją wyłączą?)!
no to bedzie dopiero ciekawe ale jestem pewien ze naziemna tv cyfrowa bedzie mozna bez zarzutu odbierac na pd polski

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrava-poziom około 42,jakość około 64/skrzyczne-poziom okolo 49,jakość okolo 62.W zależnosci od sily wiatru to obraz mam stabilny,bo jak jest lekki halny to zaczyna szatkować.na ct4 w pal+ przekazy live z saporro i skoki na tvp1 są "gitara" ,antena atx91 z symetryzatorem+wzmacniacz pasmowy(21-69)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest możliwość odbioru czeskiej naziemnej telewizji cyfrowej na płd. Polski ? Jaki sprzęt używacie by ściągnąć czeski pakiet z kanału 39 z Ostravy? Pytam, gdyż ponoć coś "drgnęło" w tym temacie w połowie listopada 2006. Są głosy, że przy granicy z Czechami Polacy odbierają sygnał w świetnej jakości na antenach kierunkowych bez wzmacniaczy.
mam dobra wiadomość w krakowie :) skrzyczne (k 38)na bardzo wysokich budynkach da sie odbierac i napewno bedzie mozna odbierac dvb ze słowacji i ostrave k 39 słyszałem głosy ze ktos w kraku ostrawe odebrał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazjji skoro skrzyczne ok 1 kw mozna w krakowie odbierac i ostrawe ok 10kw tez a przy okazji ma dopiero odpalic nadajnik ostrava hostalkovice i dopiero bedzie mozliwy dobry odbiór w pd polsce bo nadajnik w ostrawie ma 647w sygnał mozna odbierac w granicach polski

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem na tym forum nowym czytam i nic niedowiedziałem się np: czy

Słowacy cokolwiek nadają co możnaby na podkarpaciu podgladnać .Ja

czyniłem próby ale jakos nawet na antenach V pasma Telmorowskich

prawie 60 elementowych z wzmacniaczami i kanałowymi i szerokimi nic

nieznalazłem .Może ktoś cos odbiera i sie odezwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Wodzislawiu Sl (ok 20km od Ostravy i ok 60km od Skrzycznego)odbieram zarowno Skrzyczne (k.38) jak i Ostrave (k.39). Dla tych co jeszcze nie wiedza, podaje info iz od 10.04.2007 ze Skrzycznego jest emisja TVP Sport. Mam zwykla szerokopasmowa antene logarytmiczna nakierowana na Skrzyczne. Sluzyla zawsze (i sluzy nadal) do odbioru programow analogowych. Z tego wzgledu odbior od czasu do czasu zanika. Powodem jest "mala czystosc" sygnalu mimo ze poziom jest wysoki. Jesli w miejsce logarytmu daje Yagi (nawet bez wzmacniacza) to problem wyskakiwania odbioru zanika mimo ze wskaznik sygnalu pokazuje mniejszy poziom sygnalu. Proby byly na Skymax771Combo Opticum3000TS jak i 2 tunerach cyfrowych naziemnych ktorych juz nie mam. Z moich obeserwcji wynika ze odstep tylko 1 kanalu miedzy Ostrava i Skrzycznem nie ma zadnego wplywu na odbior. Odbior byl taki sam zanim wystartowal nadajnik w Ostravie. Kat miedzy Skrzycznem a Ostrava to blisko 80 stopni. Jestem wiec zdziwiony ze Ostrava chce dzialac, mimo nakierowania anteny na Skrzyczne. Czesi sa zdecydowanie lepsi od nas. Jest wiecej kanalow, sa programy radiowe i jest EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

100 kW nadajnik z Ostravy na kanale 54 ruszy w listopadzie 2009 r. Myślę że przy takiej mocy znaczna część Śląska odbierze 1 MUX bez problemu. Tak przy okazji jaki musi być minimalny stosunek sygnał-szum dla poprawnego odbiuoru DVB-T ? Przy odbiorze cyfrowym satelitarnym jest to poziom 7-10 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety (albo stety :D ) na kanale 44 żaden markiz się nie ukazuje. Dodam, że odbieram kanał "2" w bardzo dobrej jakości. A w jakiej miejscowości jest nadajnik co ma nadaje DVB-T z 44 kanału?

 

PS. Nie wiem czy ten post był do mnie, czy do kolegi o jeden post wyżej (jeśli tak, wypadało by dać cytowanie :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...