Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
921 odpowiedzi w tym temacie

#21 Zittauer

Zittauer

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 01 lut 2007
  • LokalizacjaMikołów - Górny Śląsk

Napisano 18 luty 2007 - 19:41

U mnie na 39 K z Ostravy - 38% siła syganłu, jakość 0%. Niestety !!! Antena ATX 55 ze wzmacniaczem PAP-630 30dB "Telkom Telmor". Zastanawiam się jeszcze nad anteną http://www.satsklep.... ... &id_typu=0
Czytając wypowiedzi czeskich kolegów jest to chyba najlepsza antena do DVB-t. Do tego jeszcze wzmacniacz ok. 30 dB i kto wie.
Czy ktoś ją testował ?

#22 sxd

sxd

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Od: 09 paź 2006
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 18 luty 2007 - 20:57

No nie wiem czy taka dobra, zysk na kanale 38 i 39 to "tylko" około 14dB, w porównaniu z polarisem za prawie 2x mniej wypada raczej słabo (zysk polarisa dla k38,39 to około 17dB)
Tu masz linka do niej:
http://www.dipol.com... ... 0abecc2b05

#23 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6385 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 luty 2007 - 22:04

Także mam wątpliwości czy inna antena umożliwi odbiór. Chyba jednak jesteś poza zasięgiem. Wzmacniacz jest "z tych lepszych" więc do niego nie można się przyczepić.

#24 Zittauer

Zittauer

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 01 lut 2007
  • LokalizacjaMikołów - Górny Śląsk

Napisano 19 luty 2007 - 14:02

Przeczytajcie porównawczy test tej "nowej" anteny z ATX 87.
http://eltech.net.pl... ... macji=5473
Kupowałem kiedyś w tej firmie moduł Polsatu. Rozmawiałem z doradcą technicznym o tych antenach.
Według niego przy włoskiej antenie pojawia się "szybciej" jakość sygnału, niż przy ATX, a przypomnę, że na moim ATX ze wzmacniaczem, przy odbiorze DvB-t jest siła 38%, ale jakość = 0%.
Sam nie wiem czy opłaca się inwestować w antenę Emme Esse + wzmacniacz Emme Esse 30 dB. Całość to przecież 200 zł !
Według Eltechu efekty są lepsze niż ATX 87 + wzmacniacz 30 dB Telkomu.
Wydaje mi się, że nie jest to jakaś specjalna reklama anteny "Emme Esse", ponieważ Eltech ma również w sprzedaży anteny ATX i wszelkie wzmacniacze Telkomu.
Ciekawi mnie opinia osób, które testowały tą antenę :lol:

#25 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6385 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 19 luty 2007 - 17:27

Daj spokój, 1 dB różnicy to żadna różnica :P
Ale jak chcesz to przetestuj, na pewno będzie ona stabilniejsza od ATX.
Aby poprawić odbiór, podnieś tą antenę o kilka metrów w górę :wink:

#26 peter

peter

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 27 postów
  • Od: 22 sty 2007
  • LokalizacjaJaworzno

Napisano 20 luty 2007 - 12:05

witam, mam prośbę do jaro8539, czy mógłbyś podać nam jeszcze wskazania poziomu i jakości sygnału na skymaxie combo przy odbiorze digitalu ze skrzycznego i ostravy? proszę również o Twoją opinię jak to "chodzi", mam na myśli stabilność obrazu ( czy nie urywa go od czasu do czasu, czy nie kostkuje przy relacjach sportowych itd.), rozumiem że antenka którą używasz nie jest wyposażona w przedwzmacniacz ani wzmacniacz? pozdro

#27 hanys

hanys

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 843 postów
  • Od: 02 paź 2006

Napisano 20 luty 2007 - 12:23

Ja mialem kiedys wszystkie 3 programy CT w idealnej jakosci (bez wzmacniacza zwykla kierunkowa antena!!) a mieszkam w Katowicach.
Kolega ma firme z antenami i mowil ze nie widzial zeby ktos mial taki odbior (mieszkam na gorce)
Ale od 11 lat mam C+ i nie potrzeba mi juz CT bo i po co?
dla meczu bundesligi?
Wolne zarty,wtedy ogladam premiership ,lub OE

Ale spytam go czy widzial gdzies u kogos odbior Czeskiego DVB

#28 Bartezz

Bartezz

Konto zablokowane

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 838 postów
  • Od: 18 lut 2007
  • Lokalizacjaokolice krakowa

Napisano 21 luty 2007 - 14:57

No a nasz "digital" :lol: ktos z tego regionu ma? bo niby sprzęt mam (SKYMAX combo) ale... na k38 mam 1 z 2 w dodatku czerwoną :x kreche jakosci sygnału - no nie umiem jakoś "trafić do celu" no... tak se mysle ze jak łapie analog CT to szansa na digitala CT sport jakaś jest... bo wydaje mi się że nawet w DVB-T musi być przynajmniej podobna jakość sygnalu wysyłanego do odbiorców jak w analogu tylko trzeba trafić do "dziury". Tak na marginesie to NHL-a też mają czy tylko MŚ w Hokeju?

czytałem na jednej ze stron internetowych ze nadajnik w Ostrawie moze zwiekszyc siłe nadawania do ok 20 kw i sygnał moze byc odbierany w Krakowie ale nie wiem na ile to jest mozliwe

Witam wszystkich, mam info z wielu czeskich miast, że Czesi, którzy do tej pory w bardzo dobrej jakości odbierali nasz digital ze Skrzycznego (k38) od jakiegoś czasu mają na swych odbiornikach jakość sygnału 0. Problem polega w tym że Emitel nie zmniejszył mocy nadawania, więc prawdopodobnie przyczyna tkwi w nadajniku w Ostravie (czy większa moc to nie wiadomo, ale jakieś ruchy z emisją tam są?). Może wykombinują takie rozwiązanie, które zapewni odbiór obydwu cyfrówek na naszych terenach...? Jeśli oczywiście takowe istnieje! Bo największy śmiech będzie jak się okaże że sygnał w odstępie jednego kanału zakłóca się na wzajem! I nikt nie wziął tego pod uwagę? Z utęsknieniem czekam na lato i start słowackiego digitalu w Zilinie (k32). Ciekaw jestem czy w ogóle coś złapiemy skoro Kosztowy dają na tym kanale TVN. Wniosek nasuwa się na razie jeden, digitalizacja postępuje u naszych sąsiadów, a my możemy tylko oglądać ich emisję analogową (co będzie jak ją wyłączą?)!

no to bedzie dopiero ciekawe ale jestem pewien ze naziemna tv cyfrowa bedzie mozna bez zarzutu odbierac na pd polski

Edycja pitter: połączone dwa posty.

#29 jaro8539

jaro8539

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • Od: 16 lut 2007

Napisano 25 luty 2007 - 10:46

ostrava-poziom około 42,jakość około 64/skrzyczne-poziom okolo 49,jakość okolo 62.W zależnosci od sily wiatru to obraz mam stabilny,bo jak jest lekki halny to zaczyna szatkować.na ct4 w pal+ przekazy live z saporro i skoki na tvp1 są "gitara" ,antena atx91 z symetryzatorem+wzmacniacz pasmowy(21-69)

#30 sxd

sxd

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisano 25 luty 2007 - 13:49

@jaro8539: A może byś napisał gdzie taki sygnał uzyskałeś?

#31 jaro8539

jaro8539

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • Od: 16 lut 2007

Napisano 25 luty 2007 - 15:34

na granicy brennej i górek

#32 Bartezz

Bartezz

Konto zablokowane

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 838 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 17:44

Jaka jest możliwość odbioru czeskiej naziemnej telewizji cyfrowej na płd. Polski ? Jaki sprzęt używacie by ściągnąć czeski pakiet z kanału 39 z Ostravy? Pytam, gdyż ponoć coś "drgnęło" w tym temacie w połowie listopada 2006. Są głosy, że przy granicy z Czechami Polacy odbierają sygnał w świetnej jakości na antenach kierunkowych bez wzmacniaczy.

mam dobra wiadomość w krakowie :) skrzyczne (k 38)na bardzo wysokich budynkach da sie odbierac i napewno bedzie mozna odbierac dvb ze słowacji i ostrave k 39 słyszałem głosy ze ktos w kraku ostrawe odebrał

#33 sxd

sxd

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 18:17

Ale na jak wysokich? :lol: WTC chyba nie ma w Krakowie...
Tak na serio to znasz kogoś kto odbiera ostravę w Krakowie, bo że skrzyczne można to wiem...

#34 Bartezz

Bartezz

Konto zablokowane

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 838 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 19:16

przy okazjji skoro skrzyczne ok 1 kw mozna w krakowie odbierac i ostrawe ok 10kw tez a przy okazji ma dopiero odpalic nadajnik ostrava hostalkovice i dopiero bedzie mozliwy dobry odbiór w pd polsce bo nadajnik w ostrawie ma 647w sygnał mozna odbierac w granicach polski

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

#35 szachista

szachista

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 26 postów
  • Od: 25 mar 2007

Napisano 25 marzec 2007 - 19:19

Na stronie http://telewizjacyfr....pl/index1.html widziałem mapę zasięgu. Jakby wydrukować i cyrklem zakreślić podobny zasięg w stronę Polski to sygnał bez problemu powinien dochodyić do Pszczyny a może nawet Tychów.

#36 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 27 marzec 2007 - 13:16

tak tylko trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu:) bo nie samym zasięgiem sie żyje

#37 milaszek

milaszek

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • Od: 10 kwi 2007

Napisano 10 kwiecień 2007 - 20:50

Jestem na tym forum nowym czytam i nic niedowiedziałem się np: czy
Słowacy cokolwiek nadają co możnaby na podkarpaciu podgladnać .Ja
czyniłem próby ale jakos nawet na antenach V pasma Telmorowskich
prawie 60 elementowych z wzmacniaczami i kanałowymi i szerokimi nic
nieznalazłem .Może ktoś cos odbiera i sie odezwie?

#38 wieslaw2

wieslaw2

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 13 kwi 2007

Napisano 13 kwiecień 2007 - 17:32

U mnie w Wodzislawiu Sl (ok 20km od Ostravy i ok 60km od Skrzycznego)odbieram zarowno Skrzyczne (k.38) jak i Ostrave (k.39). Dla tych co jeszcze nie wiedza, podaje info iz od 10.04.2007 ze Skrzycznego jest emisja TVP Sport. Mam zwykla szerokopasmowa antene logarytmiczna nakierowana na Skrzyczne. Sluzyla zawsze (i sluzy nadal) do odbioru programow analogowych. Z tego wzgledu odbior od czasu do czasu zanika. Powodem jest "mala czystosc" sygnalu mimo ze poziom jest wysoki. Jesli w miejsce logarytmu daje Yagi (nawet bez wzmacniacza) to problem wyskakiwania odbioru zanika mimo ze wskaznik sygnalu pokazuje mniejszy poziom sygnalu. Proby byly na Skymax771Combo Opticum3000TS jak i 2 tunerach cyfrowych naziemnych ktorych juz nie mam. Z moich obeserwcji wynika ze odstep tylko 1 kanalu miedzy Ostrava i Skrzycznem nie ma zadnego wplywu na odbior. Odbior byl taki sam zanim wystartowal nadajnik w Ostravie. Kat miedzy Skrzycznem a Ostrava to blisko 80 stopni. Jestem wiec zdziwiony ze Ostrava chce dzialac, mimo nakierowania anteny na Skrzyczne. Czesi sa zdecydowanie lepsi od nas. Jest wiecej kanalow, sa programy radiowe i jest EPG.

#39 igorlan

igorlan

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Od: 12 kwi 2007
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 kwiecień 2007 - 12:17

Czy sa jakies informacje kiedy ruszy ten mozniejszy nadajnik z Ostravy??? ponoć mialo to byc juz w zeszlym roku

#40 andreas 77

andreas 77

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • Od: 29 sty 2009

Napisano 10 marzec 2009 - 23:05

nie rozumiem jednego czemu w zabrzu moge odbierac multipleks na kanale 39 z hladnova o mocy 10 kw a z multipleksem na kanale 54 o mocy 14 kw sa problemy