Skocz do zawartości

Wspaniałe Stulecie


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tutaj wspomnieć o najpopularniejszym jak się okazuje tureckim serialu historycznym pt. ''Wspaniałe Stulecie'', który jest emitowany na antenie TVP1, TVP Historia i TVP Seriale, a ten serial opowiada o Sulejmanie I Wspaniałym - najdłużej panującym władcą Imperium Osmańskiego w latach 1520-1566 i Hurrem - niewolnicy, która trafia do haremu Sulejmana I Wspaniałego i się w nim zako[beep]e.

 

''Wspaniałe stulecie'' stał się ostatnio najpopularniejszym zagranicznym serialem w polskiej telewizji i ten serial ogląda około 2 miliony widzów. ''Wspaniałe stulecie'' według mnie jest ''operą mydlaną'' w której głównym wątkiem jest miłość Sulejmana I Wspaniałego i Hurrem a mniej jest wg. mnie wątków historycznych jak np. walki wojsk Imperium Osmańskiego z innymi, wrogimi wojskami. Ten serial oglądają głównie moi rodzice i jeden z moich kolegów który jest wielkim fanem tego serialu.

 

Ciekaw jestem czy ktoś z was ogląda ''Wspaniałe Stulecie''?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: to nie jest opera mydlana, już bez przesady (może być nudny ale opera mydlana ma okresloną definicję)

Po drugie : to nie jest najpopularniejszy obecnie serial zagraniczny zarówno Szepty przeszlosci jak i powtórki Dziewczyny ze Szmaragdem mają wyższą oglądalność coś koło 2 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki ma tytuł muzyczka z czołówki? Autor to jak ustaliłem Aytekin Ataş, ktoś mnie prosił o namierzenie tego tematu w dobrej jakości na jakiejś płycie i ew. zakup (lub iTunes albo coś, ale tylko legal), ale okazuje się, że to nie będzie łatwe...

Samego serialu nie oglądam - nie mam czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Cała obsada tego serialu to do same "no name'y" no może poza Meltem Cumbul, która to bardziej jest znana fanom... Eurowizji z prowadzenia konkursu w 2004. Zresztą była wraz ze swoim partnerem najgorszą prowadzącą konkurs w ostatnich latach a i sam rocznik jest nie mile wspominany.
Meltem sprzed 13 lat możemy zobaczyć tutaj od 7 minuty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wspomniałem w temacie Jedynki, powoli zbliża się koniec telewizyjnej emisji serialu "Wspaniałe Stulecie" w Polsce, a przynajmniej w TVP1. Takie informacje krążą już po facebook'owych grupach poświęconych serialowi, na którym to pojawiają się screeny na temat rozmów z Jedynką dotyczącymi emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...