Skocz do zawartości

DVB-T Białoruś


jacekmalina30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nielegalna emisja filmów IMHO dotyczy głównie kanałów regionalnych (jak wspomniany wcześniej BUG TV o którym już pisałem), być może też i jakichś kablowych. W to, że główne kanały telewizyjne, dostępne w MUX1 nadają coś piracko nie uwierzę :P. I szczerze mówiąc nie spotkałem się z emisją hitów "zaraz po" premierze kinowej. Chociaż w rosyjskiej telewizji filmy kinowe na kanałach otwartych są pokazywane zazwyczaj równo rok po premierze. Nie mówiąc o tym, że rosyjski Disney Channel pokazywał np. "Zrywa się wiatr" jakoś w czasie, gdy u nas była premiera kinowa (albo premiera DVD, już nie pamiętam :P ).  

Jak ktoś chcę zobaczyć nielegalne emisje to zapraszam do telewizji tadżyckiej i azerskiej - tam się nawet nie cykają i emitują programy razem z logotypami z rosyjskiej TV, albo je "cenzurują" niebieskimi kwadratami (dotyczy głównie transmisji sportowych). Turcy też nie zawsze respektują prawa.

Co do nadawania - różne kanały, różnie kończą nadawanie, chociaż fakt faktem, zazwyczaj jest to pierwsza lub druga w nocy. Najwcześniej nadawanie zazwyczaj kończy Biełaruś 3. Natomiast MIR nadaje całodobowo, i jako jedyny w 16:9. A kończenie emisji hymnem narodowym jest dosyć sympatyczne. W szczególności na kanałach państwowych, bardzo mi się podobają te scenki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakończenia nadawania to jeszcze wcześniej nadawanie kończy 8 Kanal. Czasami jest to jeszcze przed 23 naszego czasu. Co kraj to obyczaj. :-) Zakończenie emisji programu z hymnem również mi się podoba, może trochę źle się wyraziłem w tym temacie. :razz: Chodziło mi o to, że mnie osobiście takie, a nie inne zakończenie programu kojarzy się z wielkim przywiązaniem narodu do własnego kraju i jest oryginalnym pomysłem na zwieńczenie całego dnia emisji. :wink:
Dla ciekawskich uwieczniłem koniec programu na kanale ONT (z hymnem państwowym oczywiście), więc kto jest zainteresowany, a nie ma dostępu do kanałów białoruskich może sobie podejrzeć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w czasach PRL, bo po 1990 nie kojarzę. 

Ja również nie kojarzę, by jakikolwiek polski kanał za mojego życia tak kończył nadawanie. Pewnie jakieś 20-30 lat temu tak było.  :wink: Natomiast w telewizji białoruskiej ta praktyka jest stosowana chyba od początku. Na każdym z kanałów stosowane jest to samo wykonanie hymnu, inne jest jedynie tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się hymnem, jak w latach 80-tych, bo Białorus jest mentalnie na tym poziomie. Żeby ktoś nie mówił, że obrażam ich mieszkańców, to powiem, że Polska jest mentalnie na poziomie lat 60-tych w USA, gdzie były protesty, blokady za Kennedyego, jak czarni szli na studia. Trwam jest prawicowa, ale mentalnie pasuje też do czasów PRL - poglądy inne, metody te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii hymnu to wiele stacji w Europie kończyło nadawanie swoim narodowym hymnem także w latach 90 (Niemcy do 1995, Wielka Brytania do 1997, Włochy do 2012, choć akurat w tym przypadku fragment hymnu był sygnałem telewizji RAI), więc nie powiedziałbym że to kwestia mentalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...