Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy soft do Arivy 253  o nr 1.33.B1 jest niedopracowany. Widzi moduł Cyfry+ ale wszystkie programy polsatowskie, które przekazuje Cyfra+, nie działają. Tuner się wiesza. Wszystkie z pakietu TVN działają idealnie. Po rozmowie z serwisem zalecili wgranie softu 1.31.B1 po czym tuner padł na amen. Wypisał niezgodny bin co dziwne, bo soft oryginalny. Dioda się już nie zaświeciła. Tuner pojechał do serwisu. Jeśli chodzi o jakość obrazu i kolory to o niebo lepiej niż w Arivie 150 combo. Co z tego, jak problemy z oprogramowaniem. Moduł CAM przełożyłem do TV i wszystko działa idealnie, ale to nie ta jakość jak z Arivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam moduł CI+ jest kompatybilny ze starym CI (tak mnie poinformowano na infolinii online nc+, bo pytałem). Trudności mogą pojawić się z dekodowaniem niektórych kanałów zabezpieczonych przed kopiowaniem.  Wtedy wymagane jest gniazdo i modem CI+.

Żaden z tunerów SAT nie ma wejścia CI+. Mają tylko telewizory z ochroną przed kopiowaniem. Sama karta nie działa w tunerze arivy 253 a z modułem jak pisałem wcześniej działa, ale bez kanałów polsatowskich. Zacinają się. Sprawdzałem.

 

Jeśli tego nie poprawią, tuner będzie bezużyteczny i się pozbędę. Wolę mieć kanały, które są odbierane bezproblemowo a to zapewnia mi tuner satelitarny w tv.

 

Pojawił się  nowy Opticum ax502 combo z wejściem CI, ale dystrybutor nawet nie raczy odpisywać na zapytania.

 

https://univision24.pl/pl/p/TUNER-OPTICUM-HD-AX-502-Combo/500

Edytowane przez xmarx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przykład ? Konkretne kanały ? Wydaje mi się, że dekoder dostaje z modułu rozszyfrowany strumień i przekazuje go do telewizora / podłączonej pamięci. Czyżby chodziło o kanały z tp 12264 (m.in TVP2 HD i Polsat HD) ? Tu problem jest inny - nawet z linuxowych dekoderów takich nagrań nie da się odtworzyć. Problem jest w strumieniu video a nie w szyfrowaniu.

 

Czy to prawda, że ten dekoder szyfruje nagrania z tp. 12264?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta znajduje się w czytniku tunera to wtedy nagrania ze wszystkich kanałów kodowanych, ze wszystkich transponderów, są przez ten tuner szyfrowane. Można to obejść stosując odpowiedni moduł CAM i kartę wkładając do niego, zamiast do czytnika kart tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kanały dekodowane przez moduł CI lub CI+ nagrywają się bez szyfrowania, ale tylko ze ścieżką audio, która była włączona w momencie nagrywania, a kanały dekodowane przez kartę są szyfrowane DRM-em i nie da się odtworzyć np. w komputerze

 

O ile pamiętam moduł CI+ jest kompatybilny ze starym CI (tak mnie poinformowano na infolinii online nc+, bo pytałem). Trudności mogą pojawić się z dekodowaniem niektórych kanałów zabezpieczonych przed kopiowaniem.  Wtedy wymagane jest gniazdo i modem CI+.

Ja kupiłem ten nowy moduł CI+ od nc+ w ofercie nc+ na kartę Start+ i po włożeniu go do Arivy 253 Combo jest komunikat że sprzęt nie jest zgodny z CI+.

I mam jeszcze problem z tą Arivą.

Jak włączę wiadomości CI w menu to mimo to one się nie wyświetlają, a po odłączeniu od prądu z powrotem są wyłączone.

Mam najnowszy soft pobrany ze strony Fergusona


Żaden z tunerów SAT nie ma wejścia CI+. Mają tylko telewizory z ochroną przed kopiowaniem. Sama karta nie działa w tunerze arivy 253 a z modułem jak pisałem wcześniej działa, ale bez kanałów polsatowskich. Zacinają się. Sprawdzałem.

Tunery Sat też mają złącza CI+, np. tunery Technisata i tunery na linuxie VU+.

Ale Arivy nie mają obsługi CI+


Po rozmowie z serwisem zalecili wgranie softu 1.31.B1 po czym tuner padł na amen. Wypisał niezgodny bin co dziwne, bo soft oryginalny. Dioda się już nie zaświeciła.

Mogłeś zaktualizować przez złącze RS232 i tuner znowu by działał.

Ja w ten sposób już uratowałem Arive 200, 210 Combo i 250 Combo

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę wiadomości CI w menu to mimo to one się nie wyświetlają, a po odłączeniu od prądu z powrotem są wyłączone.

 

Tutaj dla porównania powiem, że u mnie, na mojej Arivie 202E z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu (w trybie "legacy" oczywiście) jest dokładnie to samo. Żadne wiadomości modułu CAM nie są wyświetlane (nie wiem, czy są w ogóle przez Cyfrowy Polsat nadawane? :roll:), a po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu (nawet chyba nie z prądu, a jedynie pilotem do stanu czuwania) opcja ta ponownie przestawia się na "wyłączone". Soft w moim tunerze nie jest jednak najnowszy. Korzystam z jednej ze starszych jego wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery Sat też mają złącza CI+, np. tunery Technisata i tunery na linuxie VU+.

Ale Arivy nie mają obsługi CI+

Mogłeś zaktualizować przez złącze RS232 i tuner znowu by działał.

Ja w ten sposób już uratowałem Arive 200, 210 Combo i 250 Combo

 

Źle napisałem. Tunery mają CI+ ale nie wiadomo, który działa z naszymi modułami. Przeczytaj changelog.txt 253. Oni tam wypisują zgodność z CI+.

 

Ja też ratowałem kilka tunerów przez RS 232 jeszcze jak miałem arivę 120. Tylko tutaj nawet nie zaświeciła się czerwona dioda po podłączeniu do prądu, więc nie wiem czy by to coś dało. Normalnie zero oznak życia. No i drugi problem to mam z kablem, nie mam już stacjonarki a w dwóch laptopach nie mam portu com musiałbym kupić chyba jakąś przejściówkę pod usb i nie wiem czy takie zadziałają. Sprzęt na gwarancji a kurier 15zł.

 

To wskażcie chociaż jeden tuner z wejściem CI+ combo, bo to jest dla mnie istotne, który działa bezproblemowo z kartami cyfry/nc+?

Edytowane przez xmarx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dla porównania powiem, że u mnie, na mojej Arivie 202E z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu (w trybie "legacy" oczywiście) jest dokładnie to samo. Żadne wiadomości modułu CAM nie są wyświetlane (nie wiem, czy są w ogóle przez Cyfrowy Polsat nadawane? :roll:), a po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu (nawet chyba nie z prądu, a jedynie pilotem do stanu czuwania) opcja ta ponownie przestawia się na "wyłączone". Soft w moim tunerze nie jest jednak najnowszy. Korzystam z jednej ze starszych jego wersji.

To nie jest problem z modułem, bo moduł wysyła wiadomości, na Arivie 200 są wyświetlane, a 250 Combo i 253 Combo nie wyświetlają wiadomości CI też z modułów platformy n z kartami Conax.

To jest problem w sofcie tych tunerów w modelach z ciemną grafiką, bo modele z niebieską grafiką wyświetlają.

 

Ja też ratowałem kilka tunerów przez RS 232 jeszcze jak miałem arivę 120. Tylko tutaj nawet nie zaświeciła się czerwona dioda po podłączeniu do prądu, więc nie wiem czy by to coś dało.

Dało by, w mojej Arivie 250 Combo nic się nie zaświecało bo przez pomyłkę wgrałem soft od 220 Combo i po wgraniu właściwego softu przez RS232 ruszył i działał prawidłowo.

 

No i drugi problem to mam z kablem, nie mam już stacjonarki a w dwóch laptopach nie mam portu com musiałbym kupić chyba jakąś przejściówkę pod usb i nie wiem czy takie zadziałają.

Zadziałałyby, ale musiałaby to być przejściówka z mikroprocesorem, która byłaby wykrywana jako port COM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej prawdopodobnie powinno działać:

http:// :censored: 

Ale najpierw poczekaj aż Ci przyjdzie to co zamówiłeś i jak podłączysz do laptopa tą przejściówkę to zobaczy, czy będzie komunikat, że wykryto nowy sprzęt (kontroler RS232 lub kontroler portu szeregowego).

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder może nagrywać w tym samym czasie:

 

a) 2 programy DVBT z tego samego MUXa?

b ) 2 programy DVBT z różnych muxów?

c) 1 program kodowany DVBS i 1 program DVBT

d) 1 program kodowany DVBS i 1 program FTA DVBS na różnych tp.?

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a). Tak.

b ). Nie.

c). Tak, ale przy włączeniu 1 nagrywania musi być ustawiony na głównej liście.

d). Można nagrywać 1 kodowany i 1 FTA z DVB-S, ale tylko z tej samej częstotliwości.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł konwerter Com-USB. Po zainstalowaniu sterowników widoczny jako USB-serial Com1. Niestety arivaupgrade  po wrzuceniu pliku do arivy 253 wypisuje wrong file. Na stronie fergusona nie ma już arivaupgrade a ja mam jakąś wersję 551. Może ktoś ma namiary na właściwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xmarx
 
A253Combo_EromUpgrade.
program do aktualizacji przez port RS232 dla odbiorników opartych o procesor M3516 archiwum zawiera skróconą instrukcję obsługi
 
http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=A253Combo_EromUpgrade.zip&directory=Ariva%20253%20combo/Programy_Narz%EAdzia&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo serwis może naprawiać sprzęt? Bo już 2 tygodnie trzymają.

Naprawa gwarancyjna - 3 tygodnie , pogwarancyjna - 15 dni .

 

Naprawa pogwarancyjna - wysyłka do serwisu na swój koszt .Sprzęt naprawiony - wysyłka z serwisu przez DHL ( koszty naprawy + koszty wysyłki ) płatne przy odbiorze u kuriera .

 

Centralny Punkt Serwisowy

Godziny pracy 8:00 – 15:00

ul. Bernardyńska 2, 64-000 Kościan

tel.: +48 65 511 70 74 wew. 22

w sprawie wysyłek paczek wew. 23

fax.: +48 65 511 70 74 wew. 26

e-mail: serwis@ferguson-digital.eu

Edytowane przez Red.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...