Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ferguson Ariva 253 Combo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#201 xmarx

xmarx

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Od: 17 kwi 2017

Napisano 04 maj 2017 - 18:48

Dzięki. Już wysłali. Przez to straciłem możliwość oddania do sklepu.

#202 Linz

Linz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 56 postów
  • Od: 19 lut 2017

Napisano 15 maj 2017 - 18:01

Jak działa w tym tunerze nagrywanie z modułem Cyfrowego Polsatu?

Czy tuner nagrywa wszystkie zaprogramowane nagrania w całości?

#203 amq0

amq0

Aktywny

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Od: 19 cze 2015

Napisano 15 maj 2017 - 18:50

Działa tak samo jak nagrywanie z kanałów FTA.

#204 Linz

Linz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 16 maj 2017 - 15:46

Mógłby Pan coś więcej o tym napisać? Do tej pory miałem naziemnego Fergusona, gdzie większość nagrań albo w ogóle nie została nagrana, albo tylko w części. Czy w tym tunerze też tak się zdarza?

#205 amq0

amq0

Aktywny

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Od: 19 cze 2015

Napisano 16 maj 2017 - 15:49

Tak, tylko że na tunerze zawsze nagrania są widoczne jako całe, a w komputerze są jako kilka plików, ale nagrania kanałów kodowanych odbieranych przez moduły CI zawsze są bez DRM i można je odtworzyć na komputerze.

Użytkownik Barti edytował ten post 16 maj 2017 - 17:05
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

#206 Linz

Linz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 22 lipiec 2017 - 22:48

Czy ten dekoder jest mocno awaryjny? Często się wiesza?

Poważnie się zastanawiam nad jego kupnem, lecz opinie różne o nim słyszałem. Służyć mi będzie przede wszystkim do nagrywania (Smart HD+ z modułem).

#207 radziks

radziks

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 20 sie 2017

Napisano 20 sierpień 2017 - 22:53

Dokonałem zakupu ARIVY 253 COMBO podłączyłem adapter WI FI 03 tak jak jest zalecane przez producenta .

Instalacja adaptera była bez problemowa zadziałało bez problemu siła sygnału 95% .

Problem polega na tym że niemożna słuchać żadnej muzyki na YOUTUBIE

Wyszukuje wykonawcę i po wybraniu utworu pojawia sie komunikat " MOVIE NOT FOUND ON SERVER " i tak jest z każdym wykonawcą ale kabarety działają .

Nie mam ustawionego DDNS czy to ma jakieś znaczenie  w tym przypadku ???

Z góry dziękuję za każdą podpowiedz co z tym fantem zrobić .

#208 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 sierpień 2017 - 23:20

Sprawdź, czy masz aktualny soft, ale może być tak, że teledyski mogą nie chodzić - jeśli jesteś na najnowszym sofcie i to nie działa, to kwestia zabezpieczeń po stronie YT i braku ich wsparcia w aplikacji w Fergusonie (kojarzę, że jest tak też w paru innych modelach odbiorników od innych producentów).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#209 cardio

cardio

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Od: 15 wrz 2017

Napisano 16 wrzesień 2017 - 05:12

Zakupiłem niedawno ten tuner, podpiąłem do niego pendriva i prosiłbym o radę. Chciałbym na nim móc nagrywać materiały z jednego kanału a oglądać inny kanał z nc plus w tym samym czasie.Czy na tym tunerze jest to wykonalne ,bo na razie jak chce coś nagrać z jednego kanału a oglądać w tym samym czasie inny kanał z nc plus to mnie przełącza na kanał obecnie nagrywany.Czy ten tuner oferuje opcje nagrywania jednego kanału a oglądania drugiego w tym samym czasie czy ja coś muszę zmienić w ustawieniach?

#210 tweed77

tweed77

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2195 postów
  • Od: 24 lut 2011

Napisano 16 wrzesień 2017 - 06:42

Żeby niezależnie co innego oglądac a co innego nagrywac musisz miec tuner z dwoma głowicami sat.
U ciebie tylko z jednego transpondera jesli już da się jeden kanał oglądac a drugi nagrywac jak dobrze pamiętam to np. TVN HD i np. TVN7 HD.

#211 cardio

cardio

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 07:14

A czy na przykład jak zamontuje sobie w antenie konwerter typu UniCable to z jednego kabla będe mógł oglądać i nagrywać programy w tym samym czasie.Czy w ogóle ten tuner obsługuje konwertery UniCable bo wyczytałem ze przy tym konwerterze wystarczy jeden kabel do nagrywania programów w tym samym czasie a nie chce za bardzo robić bałaganu w domu żeby ciągnąć drugi kabel.

#212 tweed77

tweed77

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2195 postów
  • Od: 24 lut 2011

Napisano 16 wrzesień 2017 - 07:43

Jak to się mowi z gów,,a bata nie ukręcisz. Ferguson Ariva to prosty dekoder sat z jedną głowicą dvb-s2 i do zwykłego oglądania i czasami nagrywania programów się nadaje.

Musiz kupić dekoder sat z dwoma głowicami ( najlepiej głowice FBC ). Tylko cena za dekoder z dwoma głowicami sat zaczyna się od 550 zł w wzwyż aż po 2500 zł za dekoder Vu Ultimo 4K.

Jeśli cię sam dekoder z dwoma głowicami sat interesuje to popatrz na VU Solo SE v2 - 2 x dvb-s2 ( cena 660 zł ) albo Vu Uno 4K - dwie głowice sat FBC za 999 zł.

Oba dekodery na systemie linux - E2.

Dopiero wtedy konwenter Unicable się przyda.

Konwenter Unicable to fajna sprawa z dachu idzie jeden kabel i dopiero w domu rozdzielasz sobie na kilka głowic sat albo na kilka dekoderów.

schemat-unicable-na-5.png

unicable-pvr.png

Użytkownik tweed77 edytował ten post 16 wrzesień 2017 - 07:47

#213 cardio

cardio

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 07:50

Dziękuje za odpowiedz