Skocz do zawartości
  • 0

Mały dekoder pod nc+ ze "smart" i DLNA, YT, itp.


Stanley99
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Zaznaczam na wstępie, że ogólnie jestem laikiem w temacie, zatem jeśli popełnię jakiś błąd w terminologii, albo "takie rzeczy tylko w Erze" proszę o wyrozumiałość.

Poszukuję niewielkiego dekodera do telewizora, który wisi w sypialni. Ponieważ tv ma już kilka lat, jest bardzo ubogi w opcje multimedialne, zupełny brak sieci, pomyślałem sobie, że fajnie by było, gdyby dekoder miał także choć trochę funkcji a'la "smart", np. obsługę DLNA, aby czasem móc "wystreamować" do tv jakieś fotki, film (mam w swoim LAN dysk NAS z postawionym serwerem DLNA). Ponadto przydałyby się jakieś aplikacje typu YT, itp.

Oto lista moich "chciałbym aby miał", gwiazdką oznaczyłem opcje obowiązkowe:

- obsługiwał kartę "starej" cyfry+, ewentualnie splitter *

- wyprowadzony odbiornik podczerwieni do umocowania na obudowie tv (dekoder zamierzam schować za tv) *

- automatycznie wczytywał listę kanałów nc+ *

- port LAN *

- obsługiwał DLNA

- mile widziane aplikacje typu YT, itp.

- jeżeli miałby streamowanie do sieci, nagrywanie na HDD/USB, sterowanie aplikacją ze smartfona/tabletu, itp - też mile widziane, choć nie priorytetowe

- budżet powiedzmy do ok. 300zł

 

Tymczasem moje typy:

1. AB CRYPTOBOX 600HD MINI

http://www.dmtrade.pl/p4908,ab-cryptobo ... roida.html

+ chyba najbliżej moich wymagań; ciekawy odbiornik podczerwieni razem z wyświetlaczem; chyba(?) jest obsługa DLNA (co prawda nie ma w specyfikacji, ale znalazłem w zagranicznej recenzji)

- sprzęt chyba stosunkowo mało znany, mało informacji; w aplikacjach chyba brak YT

2. FERGUSON ARIVA 103 mini

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... 3mini.html

+ sprzęt na pewno lepiej znany i "rozpoznany", też blisko moich wymagań i oczekiwań, np. w aplikacjach jest YT

- brak DLNA

3. GOLDEN INTERSTAR HD CA Class

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... d-ca-class

+ chyba najtańszy w tym zestawieniu

- brak portu LAN, sieć zdaje się można "dorobić" poprzez podłączenie sticka WiFi; chyba ubogo z aplikacjami; w sumie dodałem do zestawienia na zasadzie "że takie coś jest".

 

A może inne propozycje?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

VU+ Zero 480zł na linuxie masz duuże możliwości , napewno masz DLNA wtyczke iptv( ipla tvn itd...około 50hostów)

Nie kodowne nagrania na dysk...No ogólnie kombajn lecz 1 głowica:(Stream do pc /tabletu..

Ma czujkę na kablu zgodnie z twoim zleceniem;)Mam go jako drugi dekoder

Głownym jest i tak miraclebox;) Ale VU+zero spokojnie ci wystarczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za zainteresowanie. Noooo... niewątpliwie fajny sprzęcik. Jednak prawie 5 stówek, o ponad 50% więcej niż założony budżet. Chyba jest więcej wart, niż telewizor, do którego ma być przyłączony ;) Ponadto jak wspominałem tv jest w sypialni (ma DVB-T), więc nie mam aż tak wielkich wymagań ("główny" tv jest gdzie indziej). Choć z drugiej strony, pomyślałem sobie, że skoro chcę zainstalowac mu dekoder DVB-S, to może przy okazji dodam możliwości sieciowe. Aczkolwiek nie wiem ile wykorzystam w praktyce, dlatego nie chciałbym niepotrzebnie przeinwestować.

 

Może jeszcze jakieś sugestie, może jakiś sprzęt "pomiędzy" tym, który wymieniłem w pierwszym poście a VU+ Zero?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używany nbox z E2 od sprawdzonego sprzedawcy.

Możesz kupic nbox z 1 x dvb-s2 - włożyc dysk 2,5 cala sata jak od laptopa. Nagrywanie, IPTV można skonfigurowac mini DLNA ma kartę lan albo na usb wifi dokupic. Cena ok. 150 zł. To taki "prawie" VU+ zero ale ciężko ukryc za tv lecz dla chcącego nic trudnego.

 

Jednak osobiscie zdecydowanie wolałbym dołożyc i kupic VU+ Zero z E2 zamiast bawic się w tunery bez E2 lub w nbox. Lepsza jakosc wykonania i lepszy obraz od każdego w/w sprzętu przez ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sensownie VU+ SOLO SE za 790 zł ale Firma drogo sobie śpiewa za znaczek i Linuks E2, za 1/2 tej ceny można kupić zbliżony parametrami dekoder, tweed77 ty chyba promujesz Vu+ Zero bo nic w tym dekoderze nie ma tak szczególnego by był wart 490zł ;)

jeśli brak szczególnych wymagań i Linuks ci obcy to celował bym w AB CRYPTOBOX 600HD MINI lub FERGUSON ARIVA 103 mini, szkoda kasy na wypasione dekodery jeśli to sprzęt do sypialni Stanley99 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Irek6311 wywołany do tablicy odpowiadam

1. Nie pracuję w żadnej firmie produkującej przerabiającej dekodery

2. przygodę z tv sat zacząłem na początku lat 90 ubiegłego wieku od dekodera Pace analogowego.

3. Odbierałem kilka kanałow niemieckich ( DSF, RTL, Pro7 ) przy pomocy zwykłej anteny ktora sciągała sygnał z jakiegos dekodera analogowego satelitarnego tak siał zakłoceniami.

4. miałem kilkanascie dekoderow cyfrowych zaczynając od Philipsa 3010, 6010, 1430, dbox1 ( ten sam przerobiłem ), dreambox 500, fergusona arivę 120, kilka niemieckich z HD+, ADB 5800 z E2, ADB2850ST, Sagemcomm ESI88 i zostałem przy dekoderze z E2 nie jest to VU+ zero choc miałem go miesiąc w domu. Nbox - adb5800 działał mi 2 lata bez problemowo. Zrobiony przez p. Jacka z miasta ojca Rydzyka. Sprzedałem nadal służy do oglądania.

5. E2 - Linux nauczyc się żaden problem - to taki system jak w komputerze.

 

6. Wypowiadaj sie na temat dekodera z E2 jesli miałes z nim stycznosc w praktyce a nie w teorii.

7. Każdym dekoderem z E2 - linux da się sterowac przez telefon. Wystarczy przeglądarka internetowa i połącxenie ich w jednej sieci. Można to nawet robic z drugiego konca swiata. Ustawiac nagrania, oglądac programy itp itd.

Jak chcesz kupuj wg uznania mysmy swoje zdanie wyrazili tylko żebys nie żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie temat na praktyczne doświadczenie, te mam bo czasem jakiś dekoder na Linuks z E2 ulepszę (odpłatnie), szału w jakości obrazu nie ma na tańszych dekoderach (to pisałem), co do tych reanimowanych Nbox z E2 z Allegro to trzeba mieć farta by dobry kupić, co do Linuks to przesadzasz bo 80% lub więcej Windows używa a Linuks to taki Egzotyczny dla nich system,

a tak na koniec to telewizję SAT też od początku używam i nadal się uczę a stary już jestem bo wybiło 52lata już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Widzę na chwilę rozogniła się tu dyskusja... ;) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wniosek dla mnie taki, że albo AB CRYPTOBOX mini, lub Ariva 103 mini (kwestia już dla mnie do rozważenia który) lub następnym "stopniem" jest VU+ Zero. Raczej nic już nie widać "pomiędzy". VU+ kusi, i z pewnością zaspokoiłby moje wszystkie wypunktowane w pierwszym poście potrzeby, nawet z nawiązką. Myślę, że linuxowi też powoli dałbym radę ;) Lecz jak już wspominałem, dekoder będzie przeznaczony dla tv w sypialni, gdzie nie mam jakichś wygórowanych wymagań, np. odnośnie jakości obrazu (nawiasem: ok. 6-letni 32-calowy Sharp), czy wyrafinowanych opcji sieciowych. Może powiem tak: gdyby VU+ kosztował ok. 3 stówy, nie miałbym wątpliwości ;) Zaś gdyby chodziło tylko, że tak napiszę: o sam odbiór "programów z satelity", bez dostępu do "netu", myślę z powodzeniem wystarczyłby mi Golden Interstar.

Myślałem jeszcze o całkiem innej opcji: zakup do sypialni nowego tv, z wbudowanym tunerem DVB-S+moduł CAM+opcje sieciowe (te ostatnie teraz chyba standard), tak jak mam w "głównym" tv domowym. Ale wiadomo jak to jest, póki stary działa...

 

No cóż, muszę to wszystko jeszcze rozważyć. Sprawa jest średnio pilna, telewizor odbiera z naziemnej, zatem coś-tam można obejrzeć zanim się przymknie oko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Zatem wybór dokonany, tak na 99%. Zrobiłem następujący myk: ponieważ nie mogłem się zdecydować, zamówiłem jednocześnie Arivę 103mini oraz AB Cryptobox 600HD mini. Jeden z nich zwrócę, korzystajac z 14 dniowego przywileju przy zakupach na odległość.

VU+ Zero odpuściłem, no sorry, na pewno sprzęt w swojej klasie b. dobry, ale nie w tym przypadku. Gdyby chodziło o podłączenie do telewizora z wyższej półki, a który akurat nie posiada tunera DVB-S, wtedy owszem, można by pomyśleć o wydaniu większej kasy. Albo gdyby VU kosztował ~250zł, czemu nie ;)

 

Zdecydowanie zwyciężyła Ariva. Podstawowy powód prosty: Cryptobox ma problemy z inicjalizacją karty C+, a karty splittera (diviso) nie chce zainicjalizować w ogóle. Ariva od wyjęcia z pudełka nie sprawia pod tym względem żadnych kłopotów. Dodam, że w obu dekoderach zaktualizowałem firmware do najnowszego.

Ponadto Ariva ma bogatsze aplikacje netowe. W Cryptoboxie jest z tym naprawdę ubogo, nie ma nawet YT (nawiasem, w Arivie ruszył dopiero po aktualizacji fw). Okazało się również, że Ariva jednak obsługuje DLNA (jeden z moich punktów "chciałbym..."). Co prawda nie bezpośrednio, tzn. nie można dostać się do zasobów serwera DLNA z poziomu dekodera (tak jest w Cryptoboxie). Można jednak to uczynić za pomocą aplikacji zewnętrznej, np. mobilnej Bubble uPnP, która w tym przypadku będzie pełniła rolę "pilota" (trzeba wskazać Arivę jako renderer, a serwer DLNA jako "źródło"). Opcja w Arivie nazywa się dla "ułatwienia" Small2Big Screen - to tak przy okazji, gdyby ktoś tego DLNA poszukiwał ;)

Z kolei Cryptobox ma uważam lepszą aplikację mobilną do odbioru streamu oraz zdalnego sterowania ("pilota"). Kanały są ułożone w takiej samej kolejności jak w dekoderze (w Arivie chaotycznie), można też odczytywać EPG. Ariva ma dwie osobne "apki": jedna do streamu, druga emuluje pilota podczerwieni - moim zdaniem niepotrzebnie, mogliby połączyć obie funkcje w jednej.

Jednak jak już pisałem na początku, funkcje sieciowe i multimedialne traktuję w tym przypadku jako dodatkowy dodatek. Będą używane raczej sporadycznie. Podstawową funkcją dekodera ma być odbiór DVB-S, a z tym Cryprobox miał na dzień dobry problemy, poprzez kłopoty współpracy z kartą.

Ariva ponadto ma moim zdaniem i według obecnego rozeznania znacznie lepsze wsparcie, na stronach dużo informacji, porad, instrukcji, aplikacja do edycji listy kanałów, itp., i chyba także większą liczbę użytkowników (mam na myśli w ogóle, nie tylko modelu 103mini).

 

To chyba tyle, dziękuję z wszystkie (p)odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza się dokładnie, nie ma idealnego ideału. Gdyby tak było, byłby jeden dekoder na świecie, a przynajmniej jeden w danej kategorii, w tym przypadku "mini" ;) Oba mają swoje pewne zalety i wady. Niemniej, zapomniałem dodać, jeśli chodzi o możliwości, że tak napiszę "satelitarne", mam na myśli po prostu odbiór DVB-S, w moim odczuciu posiadają mniej więcej równorzędne (pomijam problem Cryptoboxa z kartą C+). Nie zauważyłem istotnych różnic np. w prędkości przełączania kanałów, jakości obrazu (podłączałem do Panasonica 47" nowszej generacji), oba mają opcję fastscanu wg. listy nc+ (jeden z moich punktów "chciałbym..."), etc. Rzecz jasna, porównanie siłą rzeczy ogólnikowe i subiektywne - najpierw podłączyłem jeden (Arivę), pobawiłem się, poznałem możliwości, potem drugi.

Tu ciekawostka: Cryptoboxa dostałem bez tego wyświetlacza na kabelku, który pełni także funkcję odbiornika podczerwieni. W pierwszym momencie skoczyło mi ciśnienie, bo myślałem, że nici z testów, dopóki sprzedawca nie dośle brakującego elementu (oczywiście zaraz zgłosiłem). Ale... podłączyłem pudełeczko do telewizora i LAN-u, dekoder odpalił się i zameldował, że pobrał adres IP z DHCP. Zainstalowałem aplikację na tablecie i... udalo się! :) Mogłem sterować wszystkimi funkcjami jak zwykłym pilotem.

 

Co do zamawiania i wyboru wśrod kilku podobnych sprzętów: taki myk stosuję czasami, np. stosunkowo niedawno w sprawie niby błahej - wyboru niewielkiej bezprzewodowej klawiatury do telewizora smart. Wahałem się czy z typu "air mouse" (czujnikiem grawitacyjnym), czy z trackballem,itp., a na forach wiadomo, każdy chwali swoje, recenzje w necie też nie zawsze bywają obiektywne ;) Wyniki własnego mini-testu nawet opisałem, jeśli ktoś ciekaw leżą TUTAJ. Uważam metoda najlepsza, aczkolwiek w praktyce możliwa raczej tylko przy stosunkowo niedrogiej drobnicy, bo trudno sobie wyobrazić zamówienie i porównanie naraz kilku telewizorów, pralek, czy lodówek. Aczkolwiek czasem przydałoby się ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telewizory i sprzęt audio/kino domowe można wypożyczyć w Salonie (odpłatnie/bezpłatnie) a potem już kupić w necie lub gdzieś w sklepie, co do dekoderów sat to niestety nie ma idealnego, trzeba iść na kompromis, AB CryptoBox ma kilka odmian softu ale już nie Firmowego i na pewno któreś by spasowało, przy tak prostym dekoderze jednak uważam że nie ma potrzeby komplikowania sobie życia i trzeba wybrać tuner który z marszu na Firmowym sofcie działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tym brakiem DLNA w zamówionej Arivie 253 jestem podłamany, nawet mi nie przyszło do głowy, że taki wypasiony tuner może nie miec tak podstawowej funkcji :evil:

Mogę ten brak obejść wystawiając IPTV na serwerze plików (QTS 4.1), ale to znów jakaś zabawa, szczególnie jeżeli serwer IPTV nie miałby chodzic non-stop (przecież szkoda prądu, mocy procesora, i hałasu).

Nie mamy szansy na aktualizację FW dodającą DLNA do opcji Arivy 253 ?

-----

Okazało się również, że Ariva jednak obsługuje DLNA (jeden z moich punktów "chciałbym..."). Co prawda nie bezpośrednio, tzn. nie można dostać się do zasobów serwera DLNA z poziomu dekodera. Można jednak to uczynić za pomocą aplikacji zewnętrznej, np. mobilnej Bubble uPnP, która w tym przypadku będzie pełniła rolę "pilota" (trzeba wskazać Arivę jako renderer, a serwer DLNA jako "źródło"). Opcja w Arivie nazywa się dla "ułatwienia" Small2Big Screen - to tak przy okazji, gdyby ktoś tego DLNA poszukiwał ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mamy szansy na aktualizację FW dodającą DLNA do opcji Arivy 253 ?

Nie wiem jak jest w Arivie 253, lecz jak wspominałem we fragmencie, który sam zacytowałeś - Ariva 103mini obsługuje DLNA w trybie DMR (Digital Media Renderer). Funkcja "Small2Big Screen". U Ciebie jej nie ma?

Aczkolwiek jak także już wspominałem, aby wysłać stream z serwera DLNA, konieczne jest użycie aplikacji "pośredniczących" (typu DMC - Digital Media Controller), np. Bubble uPnP, UPnPlay, itp. W przypadku mojego serwera NAS Synology można także wykorzystać aplikacje firmowe, np. DS Audio, DS Video na urządzeniach mobilnych, na pececie AudioStation, VideoStation. Dekoder jest widoczny jako "Ariva Media Renderer".

 

Co do aktualizacji firmware, domyślam się, że chodzi od dodanie funkcji DLNA DMP (Digital Media Player), czyli żeby dekoder odtwarzał treści z serwera DLNA samodzielnie, bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń/aplikacji DMC. Myślę, że pytanie dobre, ale raczej nie w tym wątku. Tu chodziło o mały dekoder do tv w sypialni ;)

 

Masz co chciałeś ostrzegałem proponowałem VU+zero:) no to masz:]

Hm, chyba przenosicie tu jakąś dyskusję z innego topicu ;) Jeśli chodzi o mnie, ogólnie jestem z Arivy 103 mini zadowolony, spełniła moje podstawowe oczekiwania wypunktowane w pierwszym poście wątku. Nawet z DLNA, z którego co prawda nie wprost, ale można jakoś korzystać. Na pewno A. do pięt nie dostaje VU, ale też kosztuje połowę mniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...