Skocz do zawartości
  • 0

HELP: nc+ nie działa na zbiorczej antenie


bwojciec
 Udostępnij

Pytanie

Może będziecie jakoś w stanie pomóc/doradzić. Zakupiłem nc+ z dekoderem wifibox+ pod antenę zbiorczą. Niestety sygnał zero, jakość zero. Administrator poinformował że na kablu mam ustawiną jako pierwszą Astrę a drugi Hot Bird a mój router tego nie potrafi odczytać. Nie znam się na tym zupelnie. Nie wiem czy coś ściemnia czy można to jakoś przestawić/ustawić. Niestety w ustawieniach dekodera za bardzo nie da się poszaleć. Po przestawieniu na Astrę również sygnał zero, jakość zero. Był jakiś macher i pokazywał mi na jakimś sprzęcie że sygnał jest (widziałem na małym monitorku). Co to może być? Da się jakość to obejść czy trzeba instalować własną antenę na balkonie? Dzieki za wszelkie rady. B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Router nie ma żadnego związku z TV sat (o ile nie masz multiroomu, ale z postu nie wynika). W dekoderze zrób reset do ustawień fabrycznych (celowo, bo może być coś namieszane w ustawieniach - lepiej to wyczyścić), na ekranie pierwszej instalacji w polu Hot Bird port DiSEqC zmień A na B - jeśli na paskach nie wskoczy w tym momencie sygnał, to przyczyn może być wiele, np. ten macher pokazywał jakieś polskie kanały? Zawsze jest opcja, że jednak Hot Bird nie chodzi, albo że sam dekoder jest walnięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli nie poprawili tego - no to @bwojciec zgodnie z Twoim opisem masz Hot Bird-a na porcie B, a ponieważ w dekoderze (nadal) nie można tego przestawić - będziesz zmuszony do wymiany dekodera. Potrzebujesz modelu pozwalającego na wybór portu DiSEqC, ponieważ w Twojej instalacji jest nie tak jak przeważnie robi się w Polsce, że Hot Bird jest na porcie A i wifiBOX+ w takiej konfiguracji (najwyraźniej) nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem pewny, czy czasami @bwojciec nie siedzi gdzieś za granicą - o ile w Polsce HB na pierwszym porcie jest popularny, o tyle za granicą już bywa z tym różnie. Jeśli to jednak instalacja w Polsce - to faktycznie dziwacznie porobione - byłoby o wiele lepiej, gdyby Hot Bird był na porcie pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Z drugiej strony co za specjalista ustawiał te instalacje, że hb zrobił na drugim porcie. Domyślnie zawsze hb powinien działać nawet na stb bez obsługi diseqc.

To w PL ,ale np. w Niemczech już ta instalacja jest normalna ,tak jak w Holandii

@bwojciec zmień tuner u operatora lub ustaw swoją antenę jeśli masz taką możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. mamy więc jasność o co chodzi. Na koniec jeszcze jedno pytanie mam. Czy dekodery są powiązane software'owo z operatorem? Czy mogę kupić jakiś na allegro czy amazonie i karta będzie działać? Możecie jakiś polecić? Nie mam w pobliżu punktu nc+ więc chciałbym się rozejrzeć po aukcjach. Jesli nie - trzeba będzie się wybrać do stolicy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie podzielisz się powodem takiej rady? Kontaktowalem się z nc+. Podobno nie mają dekoderów z programowalnym DISEqC. WIęc jest pass. Pozostaje naciskanie administratora o zmiane ustawien anteny, druga opcja to własna antena (tutaj też admin musi wyrazić zgodę), lub zmiana operatora (o ile Polsat ma inne dekodery. Nie chce mi się wierzyć że jestem jedyny, który ma tego typu problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie jedyny;) Możesz spróbowac administratora sieci rtv poprosić o zmianę to tylko drobna modyfikacja i myslę ze powinno przejsć

 

No tak, to drobna zmiana ale admin twierdzi że ją zrobi jak przedstawię zgodę co najmniej 50% mieszkańców. Chyba że masz na myśli jakąś inną zmianę niż zmiana portów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciagnac wątek dalej. NC+ się wypięło i zarekomendowało zakup tunera na wolnym rynku. Takowy zakupiłem. Padło na Vu zero. Teraz wybór satelity działa prawidlowo. Czyta kanały ale karta nc+ nie działa, tzn nie odkodowuje. Ustawiony SoftCam1 na [beep] 2.3.0. Jakieś podpowiedzi co może być nie tak? Może karta nc+ jest jakoś sparowana z dekoderem ale po jakiego sugerowaliby mi zakup innego tunera? Teraz może oglądać Russia TV i EskaTV :-), zawsze coś... Nigdy nie przypuszczalem ze zakup telewizji moze byc tak skomplikowany. Prośba o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość activa42
Nie jestem pewny, czy czasami @bwojciec nie siedzi gdzieś za granicą - o ile w Polsce HB na pierwszym porcie jest popularny, o tyle za granicą już bywa z tym różnie. Jeśli to jednak instalacja w Polsce - to faktycznie dziwacznie porobione - byłoby o wiele lepiej, gdyby Hot Bird był na porcie pierwszym.

zgodnie z idiotyczną szeroko rozpowszechnioną modą wśród settingów robionych dla przerobionych np. Mediasatów- A - Astra, NB -HotBird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...