Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

(swoją drogą za takie rzeczy też się płaci, chyba, że się bawisz w koniec umowy i negocjacje) i jest to jedyny, teoretyczny zysk.
 
 
Oczywiście że patrzę tylko na swój zysk - dlatego w ostatnich 36 miesiącach zapłaciłem 7 razy abonament w CP, uważam że TV w Polsce jest praktycznie bezpłatna tylko trzeba kombinować :D Do tego mój operator w abo za 69,90 daje eleven w cenie,  umowę na 15 miesięcy i pierwsze 3 za free choć pewnie już za kilka tygodni znów jakiś kanał zmieni nazwę co da nową umowę na 12 miesięcy z kolejnymi bonusami, ja w CP w ciągu 7 lat zawarłem 12 nowych kontraktów :P (ba nawet jak kanały nie wylatują to już 5 miechów przed końcem kontraktu dają opcję bonusów, no jak tu nie dogadać się z BOK, czy płacić za EURO skoro takie bonusy na tacy)
Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać źródło informacji na temat dodatkowo płatnego kanału?

Proszę bardzo.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65081,21383763,bundesliga-w-eleven-co-to-oznacza-dla-widza-odpowiadamy-na.html

 

Co natomiast kolejne prawa piłkarskie oznaczają dla widzów trzech anten Eleven? Stacja w weekendy ma tak wypełnioną ramówkę, że dołożenie do niej jeszcze sześciu czy siedmiu meczów od naszych zachodnich sąsiadów wydaje się niemożliwe. Czas na czwarty kanał?

 

- Za wcześnie, żeby o tym mówić, ale pracujemy nad takim modelem, by zmieścić wszystko - wyjaśnia Patryk Mirosławski, redaktor naczelny Eleven Sports.

 

- Nie chce żeby któraś z naszych obecnych lig ucierpiała. To znaczy chciałbym dalej pokazywać te 5,6,7 meczów Serie A czy La Liga - wszystko w takiej objętości jak dotychczas, również jeśli chodzi o Ligue 1 - zapewnia Mirosławski. Może wygląda, że mamy kłopot, ale poradzimy sobie jakoś - dodaje.

 

(...)

 

Do sierpnia abonenci Eleven mogą spać spokojnie. Pakiet trzech stacji swojej ceny nie zmieni. Jeśli jednak grupa będzie zdecydowana na czwarty kanał, to dział dystrybucji zapewne nie rozda go platformom satelitarnym i sieciom kablowym w prezencie. Na tę chwile jednak trudno o konkrety.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83 dzięki za info. Poczytałem trochę komentarzy pod artykułem i widzę, że nie tylko mi się nie podoba komentowanie w stylu Eleven :) Bo to przecież nie jest komentowanie spotkania tylko takie bajdurzenie. Sportowy pudelek, katarynka, mądrości Święcickiego ( jak mówi o zwierzęcości piłkarzy na przykład to już mnie doprowadza do szału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie chce żeby któraś z naszych obecnych lig ucierpiała. To znaczy chciałbym dalej pokazywać te 5,6,7 meczów Serie A czy La Liga - wszystko w takiej objętości jak dotychczas, również jeśli chodzi o Ligue 1 - zapewnia Mirosławski. Może wygląda, że mamy kłopot, ale poradzimy sobie jakoś - dodaje.

Ojej, znów się sypie teoria, że jednak tylko oglądalność i reklamy. Lubię to kręcenie się w kółko na forum, uprawiane przez niektórych :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę, że to jest wywiad sprzed 3 miesięcy i lekko się zdezaktualizował - od tego czasu tylko LL może liczyć na pełen pakiet, a reszta lig traktowana jest różnie (odpuszczenie L1 przez słabą oglądalność, o czym wspominał PM), doszły nowe prawa, myślę więc, że bardziej realny jest dodatkowy kanał, by jednak wrócić do proporcji z początku, no chyba, że Redaktor Naczelny znowu mówi szybciej, niż myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze o co wam chodzi, dadzą czwarty, może piąty kanał, podniosą cenę do 20 zł. Szczerze to jest standardowa sytuacja. Jeśli ktoś chce tanio oglądać sport w polskiej telewizji, to albo się urodził dzisiaj, albo wierzy w cuda. 

 

Przypomnę, od powstania Polsat szedł drogą: reklamy>płatne kanały> jeszcze bardziej płatne kanały> dodatkowy pakiet sport> PPV> League pass 

 

Platforma n: LM w nSport> LM w nPremium 

 

Canal+: podwyżk>rozdział pakietu sport/film> podwyżka> połączenie pakietu sport/film> podwyżka

 

Eleven jako jedyny pakiet sportowy przeprowadza wszystko uczciwe i transparentnie.  Były 2 kanały centa 9-11 zł, doszedł kanał 3 - otrzymał go każdy kto miał w swojej ofercie dwa poprzednie, podwyżka następowała najczęściej podczas przedłużania, renegocjowania umowy z operatorem, a nie Eleven.    

 

Polsat, C+ i N w swojej historii robili zabiegi [beep]kie to jest, podnosili ceny, przenosili transmisje na inne anteny w trakcie umów/sezonów. Jeśli Eleven doda 4 kanał to dostanie go każdy, a zapłaci za niego wraz z nowa umową.   

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał 4-5 kanałów. Mogę dać im śmiało ze 30 zł na miesiąc, bo w kolejnej umowie rezygnuje z paczki C+, więc 50-60 zeta zostanie w kieszeni. Za tyle transmisji warto. Jak Bundesliga to tylko na czwartym kanale. 

 

Szczerze mówiąc, że przez 11 i LM w CP powoli zastanawiam się czy w ogóle nie olać tv w sat czy kablu i całkowicie przerzucić się na pakiet Elevena czy Iplę w sieci, bo ostatnio  i tak poza meczami oglądam tylko Youtuberów, więc taki sezon pass w Eleven za 300-500 zł na sezon byłby dla mnie ok, ale muszą być kolejne kanały.

 

 

Były ligi zagraniczne w nc+ w jednym abonamencie, weszło Eleven i chcąc oglądać to samo musiałeś dopłacić za paczkę Eleven :) Jest LM w nc+, ale za rok będziesz musiał za nią zapłacić w innym miejscu nie wiadomo jaką kasę. 

 

Sformułowanie były ligi zagraniczne to niezły eufemizm, powinieneś napisać, że była namiastka lig zagranicznych, bo żeby w 2015 roku zapodawać 2 mecze Serie A i 3 LL to nie jest to nawet śmieszne....To jest tak jakby TVP zapodała ostatnią 10tkę drugiej serii w skokach, do tego to można porównać, a jak chcesz śledzić mecze to nie masz jak...

 

 

Do jakiegoś @upa wyżej

Multifoot z L1 w C+ pod koniec też nie było :) Robili tylko transmisję np. z 2-3 meczów. Tak było ostatnie dwa sezony. Z kolei ostatni poważny multifoot był chyba w 2013r., bo potem miał prawa Bein i C+ nie miał do tego praw, więc nasi tego nie pokazywali. Z kolei jeden jedyny minus 11 w stosunku do C+ to brak multiligi, ale biorać pod uwagę ich cenę, ilośc spotkań w sezonie, dostępność i świetne opakowanie lig mogę im wybaczyć - po prostu wolę tę piłkę w Eleven niż w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie były ligi zagraniczne to niezły eufemizm, powinieneś napisać, że była namiastka lig zagranicznych, bo żeby w 2015 roku zapodawać 2 mecze Serie A i 3 LL to nie jest to nawet śmieszne....To jest tak jakby TVP zapodała ostatnią 10tkę drugiej serii w skokach, do tego to można porównać, a jak chcesz śledzić mecze to nie masz jak...

 

Z kolei jeden jedyny minus 11 w stosunku do C+ to brak multiligi, ale biorać pod uwagę ich cenę, ilośc spotkań w sezonie, dostępność i świetne opakowanie lig mogę im wybaczyć - po prostu wolę tę piłkę w Eleven niż w C+.

 

Celowo nie pisałem o ilości, bo Eleven kasuje poprzedniego nadawcę już na starcie - to było wpis tylko o tym, że dziś przez Eleven, a za rok przez CP, trzeba będzie płacić więcej za to, co "wczoraj" było w jednym abonamencie.

 

Co do Multifoot to druga połowa z jednego meczu, czy druga połowa z całej kolejki to ciągle tylko druga połowa, a nie całe spotkanie, więc trochę słabo :) Ale akurat w tym czasie były 3 inne, ciekawsze mecze, więc musiało to wypaść, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił czy brał sygnał od francuskiego Canal+?

 

Tylko, że jak ktoś oglądał tylko La Ligę/Serie A/Ligue 1 to Eleven wychodzi taniej. Wiadomo, że niezadowoleni mogą być fani RM czy FCB bo ich mecze były wszystkie, nawet w LM. Ale innych klubów już nie. Więc wszystko kwestia dla kogo drożej, a dla kogo taniej.

 

Skróty z Ligue 1 jakieś były. Jednakże - Święcicki znów wprowadził w błąd. Tydzień temu mówił, że Lewczuk nie gra za kartki -> zagrał, wczoraj mówił że Bordeaux z Lewczukiem, a pauzował za kartki. Myślę że w Eleven gol Live spokojnie by mogli przez ostatnie (dodatkowe) 20-30 minut wrzucić bramki z pozostałych posiadanych lig/praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił czy brał sygnał od francuskiego Canal+?

 

Tylko, że jak ktoś oglądał tylko La Ligę/Serie A/Ligue 1 to Eleven wychodzi taniej. Wiadomo, że niezadowoleni mogą być fani RM czy FCB bo ich mecze były wszystkie, nawet w LM. Ale innych klubów już nie. Więc wszystko kwestia dla kogo drożej, a dla kogo taniej.

 

Skróty z Ligue 1 jakieś były. Jednakże - Święcicki znów wprowadził w błąd. Tydzień temu mówił, że Lewczuk nie gra za kartki -> zagrał, wczoraj mówił że Bordeaux z Lewczukiem, a pauzował za kartki. Myślę że w Eleven gol Live spokojnie by mogli przez ostatnie (dodatkowe) 20-30 minut wrzucić bramki z pozostałych posiadanych lig/praw.

Tak sygnał był brany z Francuskiego C+ nawet logo było podczas transmisji.

W końcu oni to produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie pisałem o ilości, bo Eleven kasuje poprzedniego nadawcę już na starcie - to było wpis tylko o tym, że dziś przez Eleven, a za rok przez CP, trzeba będzie płacić więcej za to, co "wczoraj" było w jednym abonamencie.

Sorry, ale jak to przez Eleven albo przez Polsat? Miej pretensje do NC+, że nie przedstawili odpowiednich ofert. Twój dostawca TV wszystko ostatnio przegrywa, a Ty masz pretensje do innych. 

Eleven ma swoje wady (jakość, komentatorzy), ale nie można powiedzieć, że w tym momencie żądają za dużo za to co pokazują. Jeśli chodzi o ilość spotkań to nie pamiętam żeby jakaś stacja w ostatnich latach tak rozpieszczała swoich widzów. Jedyne co mogę im zarzucić w tej kwestii to podejście do Ligue1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak rzadko tu zaglądam, bo w połowie dyskusja przestaje mieć sens... Moim dostawcą nie jest nc+ tylko Vectra, więc niczego nie przegrywam i do nikogo nie mam pretensji :) Pisałem o tym, że za treści sprzed dwóch lat dziś płaci się więcej, a za rok będzie się płacić dodatkowo, gdy LM przejdzie do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83

W Vectrze to akurat podstawowy Eleven jest w pakiecie SnO, który z kolei jest dodawany gratis właściwie do wszystkiego (a poza tym każdy kibic raczej go ma - Polsaty Sport, nSport, Eurosporty), więc nie dramatyzuj.

Z samego tego jednego kanału w tygodniu masz 4-8 spotkań La Liga, do tego kilka meczyków łącznie z innych lig typu francuska czy włoska, do tego drugą angielską, brazylijska i belgijską. Tak więc ten jeden kanał daje nawet szerszy dostęp do piłki, niż miałeś w całym pakiecie C+ ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83 Nie był to atak personalny. Po prostu założyłem po Twojej wypowiedzi, że jesteś abonentem NC+. Sam zasugerowałeś, że gdy mecze były w C+ to płaciłeś mniej. Tylko, że Eleven daje dostęp szerszej grupie odbiorców, a C+ to pakiet, który jest nie tylko drogi, ale i skomplikowany jeśli popatrzymy na dostępność. Patrząc na ogół zainteresowanych piłkarskimi rozgrywkami to Eleven jest moim zdaniem czymś pozytywnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit83

W Vectrze to akurat podstawowy Eleven jest w pakiecie SnO, który z kolei jest dodawany gratis właściwie do wszystkiego (a poza tym każdy kibic raczej go ma - Polsaty Sport, nSport, Eurosporty), więc nie dramatyzuj.

 

Wyobraź sobie, że teraz tak jest, ponad rok temu, gdy dołączali paczkę, był jako osobny pakiet. Za chwilę Vectra znowu zacznie do mnie wydzwaniać, bo i paczka C+ mi się kończy, i sama umowa na Vectrę, to sobie ponegocjujemy :) I tak, zarzucaj mi dramatyzowanie, gdy moja wypowiedź nie tyczyła się tego ile płacę za usługi, tylko tego, że ogólnie sport w tv tylko drożeje :)

 

@spirit83 Nie był to atak personalny. Po prostu założyłem po Twojej wypowiedzi, że jesteś abonentem NC+. Sam zasugerowałeś, że gdy mecze były w C+ to płaciłeś mniej. Tylko, że Eleven daje dostęp szerszej grupie odbiorców, a C+ to pakiet, który jest nie tylko drogi, ale i skomplikowany jeśli popatrzymy na dostępność. Patrząc na ogół zainteresowanych piłkarskimi rozgrywkami to Eleven jest moim zdaniem czymś pozytywnym. 

Ale to trzeba mieć klapki na oczach, by nie doceniać Eleven - dużo meczów za grosze (pomijam osobiste oceny komentatorów, jakoś przekazu, czy ogólny poziom publicystyki, bo to kwestia ocen indywidualnych). Moja wypowiedź tyczyła się tego, że mając solidny pakiet z Vectry z paczką C+, najpierw musiałem dokupić paczkę Eleven, a za rok, jak będzie taka możliwość, będę dokupywał pakiet LM z Polsatu, a 2 lata temu wszystko miałem w jednym abonamencie. Tu nie ma kroku w tył i obniżki rachunków :) Pisałem o tym wcześniej - sama dyskusja zaczęła się od tezy, że za sport, dzięki Eleven płaci się teraz mniej, a nie więcej, co jest oczywiście tezą błędną - nie mówimy tu o sytuacji, że z czegoś rezygnujemy, tylko jeśli coś miałeś wykupione, to teraz za to samo płacisz więcej :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja sensu nie ma niestety - każdy z nas userów ma inne priorytety i jedni interesują się wyłącznie F1 inni żużlem jeszcze dla innych ważna jest piłka kopana w ekstraklasie, są fanatycy piłki hiszpańskiej oraz kibice piłki w lidze mistrzów czy lidze europy, są wreszcie fanatycy którzy twierdzą że muszą mieć dostęp do wszystkiego bo widać mają mnustwo czasu na śledzenie tego najpiękniejszego sportu świata.

Druga kwestia to szeroka dystrybucja 11 sprawia że każdy korzysta z innych usług kabla, CP, nc+ czy też www..... 

 

To co nas łączy to pogląd że w sumie sportu na antenach sportowych w RP jest więcej - bo każda ze stacji na skutek rozdrobnienia praw wykorzystuje w większym zakresie produkt do którego ma dostęp.

Co do pieniędzy jakie przychodzi nam za to zapłacić to kwestia wyłącznie indywidualna zależna własnie od źródła dystrybucji i naszych priorytetów i pytania ile to jest drogo? za rozrywkę jaką jest sport w TV. Podobnie w kwestii gustu związanego z oprawą sportu wartości merytorycznych komentarza czy bittera  z sat, zwyczajnie jak ktoś ma tv ctrlc 21' to 7mbps mu nie bedzie przeszkadzać :P

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że teraz tak jest, ponad rok temu, gdy dołączali paczkę, był jako osobny pakiet.

 

Eleveny najpierw były miesiąc za darmo, a potem główny Eleven przesunięto do SnO, a reszta była jako paczka.

Edytowane przez bgmnt
Cytując czyiś post należy wskazać autora cytowanego postu, jego datę i godzinę. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kunkore No główna marka to właśnie Eleven Sports.

Edytowane przez bgmnt
Publiczne komentowanie działań Moderacji na forum (art. III pkt 6 Regulaminu forum).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie pisałem o ilości, bo Eleven kasuje poprzedniego nadawcę już na starcie - to było wpis tylko o tym, że dziś przez Eleven, a za rok przez CP, trzeba będzie płacić więcej za to, co "wczoraj" było w jednym abonamencie.

 

Co do Multifoot to druga połowa z jednego meczu, czy druga połowa z całej kolejki to ciągle tylko druga połowa, a nie całe spotkanie, więc trochę słabo :) Ale akurat w tym czasie były 3 inne, ciekawsze mecze, więc musiało to wypaść, proste.

Więcej trzeba będzie płacić? To powtórzę po raz 10-ty. To zależy co Cię interesuje, więc nie wrzucaj wszystkich, że mieli w jednym abo a teraz muszą więcej płacić, bo tutaj są dwie ważne kwestie:

1) płacisz więcej tylko teoretycznie, bo za to więcej kasy masz więcej sportu, więc co z tego, że musisz dopłacić Elevenowi 5-15zł jak dzięki temu masz o 300% więcej meczów...Serie a 2 na 5-6, a La Liga 3 na 8-10....Więc zasadniczo wcale nie płacisz więcej za to samo tylko za znacznie więcej

2) Jak kogoś interesuje Serie A i LM jak mnie to po zmianie z 11 i LM, nie dość, że dostanie więcej meczów to jeszcze mniej zapłąci, bo nie wierzę, że kanały CP, gdziekolwie udostępnione będą kosztować tyle co paczka C+...po prostu w to nie wierze, bo za 50-60 miesięcznie oni tego nie sprzedają.

 

Kto stracił na zmianie tak naprawdę? Jedynie fani ligi angielskiej, bo muszą sobie kupić LM w CP i fani ligi polskiej, bo muszą sobie kupić LM w CP...fani LL, Serie A, Bundesligi czy Ligue1, a nawet samej LM i LE zyskali, bo w każdym możliwym przypadku będzie taniej, a jeszcze i często więcej meczów. Paradoksalnie, ci którzy cieszyli się z ligi angielskiej w nc+ teraz mają czego żałować, bo w 11 mieliby po prostu taniej.

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...