Skocz do zawartości

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu


maciejolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy już listę uczestników Debiutów i Premier: https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/festiwal-w-opolu-2018-wyloniono-wykonawcow-koncertow-debiuty-i-premiery/49qe26z

Szczerze mówiąc największa żenada to preselekcyjne Future Folk w stawce a i obecności Gałuszewskiej nie rozumiem.

Przecież Gałuszewska i Future Folk prezentowali już się z tymi utworami w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji. TVP nie miało kim wypełnić koncertu? Żenada jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam możliwości obejrzenia, ponieważ jestem na nocnej zmianie w pracy.

Z tego, co czytałem ostatnio w lokalnej opolskiej prasie, sprzedaż biletów na tegoroczny festiwal też była słaba. Do samego końca było dostępnych jeszcze sporo wejściówek.

Ja na tym festiwalu byłem w życiu tylko jeden raz i powiem szczerze, że nigdy więcej. Będąc tam, czułem się jak jakiś intruz, a nie widz. Wszędzie dookoła tylko same VIP-y z TVP ze "służbistym" wyrazem twarzy... :/ Pewnie to sama telewizyjna "świta" i jej rodziny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując pierwszy dzień Festiwalu w Opolu: ''Przebój na Mundial'' był zbyt słaby - niektórzy porównywali ten koncert na Twitterze do biesiady czy imprezy w remizie strażackiej (nawet Twitterowicze układali żarty z ''Przeboju na Mundial'' w stylu tekstu piosenki Don Wasyla), gdzie także bardzo wręcz irytował Rafał Brzozowski w roli prowadzącego.

 

Natomiast jeżeli chodzi o ''Debiuty'', to tą część festiwalu nieco zmarginalizowano - a to dlatego, że ''Debiuty'' pojawiły się o północy.

 

Dzisiaj 2 dzień Festiwalu w Opolu - oby był lepszy od wczorajszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit na Mundial nawet nie umywa się do hitu Marka Torzewskiego sprzed lat czy nawet utworu Milowicza z 2006 roku - nie wiem nawet czy "Koko Koko Euro Spoko" i inne utwory z piłkarskich konkursów na hit z 2006 i 2012 były lepsze. Nie wspomnę już o tym że piłkarskie utwory o "Lewym" czy piłce nożnej są lepsze od tego czegoś podobnie jak niemiecki hit na mundial czyli odnowione "Moskau" grupy Dschingis Khan.

Tak przy okazji wczoraj Bednarek sprofanował jakiś zagraniczny utwór ale nie wiem jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Brzozowski jako prowadzący podoba : ) Nie wiem skąd ta krytyka. Natomiast sam koncert, przeboje sprzed lat, widać,że Łazuka już w ogóle nie ma głosu. Reszta może być. Natomiast druga część no to dramat pokazujący słabość polskiej muzyki. Ci ludzie w ogóle nie wiedzą, na czym polega stworzenie utworu dla kibiców , który ma być prosty wpadający w ucho i nie może być przegadany, do tego jakaś melodia. 

Piosenka Krawczyka przy tych wszystkich utworach wymiatała, choć jeszcze do czegoś nadawały się dwie ostatnie propozycje. 

Debiuty- generalnie ok, wygrała jednak jedna z gorszych propozycji,a chyba chodziło o coś innego i wygrał ten kto miał wygrać. Szkoda sióstr Melosik, które były najlepsze. 

Freontowiec chyba za dużo przesiadujesz na twiterze. :)

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jednak i na przeboju na Mundial czy w debiutach wystąpiły osoby czy zespoły mniej znane więc trudno mówić,że to komercyjna impreza. Jednak w Polsacie większość z nich nie mogła by wystąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jednak i na przeboju na Mundial czy w debiutach wystąpiły osoby czy zespoły mniej znane więc trudno mówić,że to komercyjna impreza. Jednak w Polsacie większość z nich nie mogła by wystąpić. 

Bo TVP nie wiadomo dlaczego celuje w no-name'y niż w znanych wykonawców - przykładowo w preselekcjach do Eurowizji (czyli Krajowych Eliminacjach) już drugi rok z rzędu była lansowana Isabell Otrębus, która owszem ma fajne utwory ale tylko studyjnie bo na żywo jest słaba. Taką samą sytuacje mamy tutaj gdzie "Przebój na mundial" wygrała marna podróbka legendarnego zespołu pana Skawińskiego a "Debiuty" zespół który sukces osiągnął na skandalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ''marnej podróbki'' to powiem, że ją tworzy Sławomir Łosowski, który był w pierwszym składzie Kombi i od wielu lat jest pokłócony z Grzegorzem Skawińskim - a poszło o to, że Skawiński nie chciał wziąć Łosowskiego do składu reaktywowanego Kombii w 2003 roku.


Dlatego są teraz 2 Kombi - Łosowskiego z jednym i i Skawińskiego z dwoma i. Jednak to Kombii Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka (ten drugi też był w pierwszym składzie Kombi) jest bardziej rozpoznawalne na rynku muzycznym niż Kombi Łosowskiego.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc śmiało można okrzyknąć "Premiery" taką opolską odmianą Krajowych Eliminacji która jednak do koncertu "warszawskiego" odbywanego w marcu na terenie słynnego "cuda architektury" czyli siedziby TVP nic ciekawego nie daje i nic nie wnosi. Krajowe Eliminacje w sumie też nic nie wnoszą poza wybieraniem reprezentanta na Eurowizję, ale przynajmniej ten koncert jest ważny i potrzebny - premiery opolskie natomiast nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy koncert Premier, bo też niekoniecznie szeroko znane osoby. KFPP powinien promować polską piosenkę,a nie powielać playlistę radiową. Brawo dla Opola,a zespół Tulia pokazał,że muzyka ma wiele odmian :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy koncert Premier, bo też niekoniecznie szeroko znane osoby. KFPP powinien promować polską piosenkę,a nie powielać playlistę radiową. Brawo dla Opola,a zespół Tulia pokazał,że muzyka ma wiele odmian :)

Brawo?

Dziadek Krawczyk, który nawet nie udaje, że śpiewa z playbacku. Obraza dla ludzi, którzy zapłacili za bilety. Niemiłosiernie fałszujący Karolak, któremu wydaje się, że potrafi śpiewać. Tulia, Uniatwoski - jedyni wybijający się ponad słabiutki poziom.

BTW.

Tulia śpiewająca smutna piosenkę a rozbawiona gawiedź klaszcze sobie w rytm muzyki. Przykład doskonale pokazujący, że w dzisiejszych czasach słowa się nie liczą. Dla przeciętnego widza liczy się jak najprostsza melodyjka, przy której można poskakać - patrz disco polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jednak i na przeboju na Mundial czy w debiutach wystąpiły osoby czy zespoły mniej znane więc trudno mówić,że to komercyjna impreza. Jednak w Polsacie większość z nich nie mogła by wystąpić. 

Koncert tragedia... Piosenki w stawce beznadziejne. Karolak chyba myślał, że go zaprosili na karaoke. Jedynie ten zespół Tulia trzymał poziom - ładna piosenka, występ i wykonanie. Zwycięstwo zasłużone, ale kto inny miał wygrać? Kasa Kasowski? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...