Skocz do zawartości
  • 0

Satlink - opinie


bedi
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Chce kupić miernik do ustawiania anten satelitarnych głównie na satelitę HotBird

 

zastanawiam się nad : Satlink WS-6933 HD Compact niestety nie znalazłem na jego temat opinii ?

 

anteny ustawiane sporadycznie 1-3 sztuk w miesiącu (cyfrowy Polsat nc+ itp )

 

Czy ktoś mi może coś powiedzieć na temat tego miernika bądź doradzić jakiś inny ?

 

Musiałem jeszcze nad Linbox SF100 ale Satlink WS-6933 HD Compact raczej by wystarczył na moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy ktoś używa takiej wersji softu na mierniku WS6933, która prawidłowo pokazuje wartość BER dla transporderów ze standardem S2. Ja posiadam 4.6 a wigru 4.3C i obie mają ten błąd. Chciałbym zrobić downgrade ale nie wiem do jakiej wersji muszę się cofnąć. Proszę o info od osób korzystających z wcześniejszych wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

 

Czy ktoś może mi pomóc w zweryfikowaniu czy miernik SatLink WS-6933v2 mierzy MER?

 

Dla porównania poszukałem ekran z Devisera S30, na którym jest MER:

S30.jpg

 

A tu jest ekran z SatLinka WS-6933v2:

WS-6933v2.jpg

 

I teraz porównując parametry jest tak samo:

transponder: OK, nieważne że tu Hotbird a tu Astra,

Power jest odpowiednio: 70.9 i 86 dBµV
BER jest odpowiednio: 9.8E-03 i 1.5E-01 (to jest ten błąd w SatLinku) ale ogólnie BER pokazuje,
I zastawiam się teraz nad MER:
W Deviserze S30 jest 7.4dB na MER a w SatLinku jest S/N: 13,4 dB i czy to jest to samo (czy to jest MER)?

 

Odnośnie tego błędu BER z poprzednich postów zauważyłem u mnie, że błędne wskazania są tylko na polaryzacji V (ok.1,5E-01), a na polaryzacji H (ok. 1.0E-09).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Satlink nie robi pomiarów MER.

 

MER to współczynnik błędu modulacji, a S/N (SNR) - stosunek sygnału do szumu. Obydwa są wyrażane w dB, ale to nie jest to samo. MER można uznać za precyzyjniejszy pomiar, gdyż ideą jest porównanie uzyskiwanych punktów konstelacji danej modulacji do ich zakładanego idealnego położenia. SNR to ogólniejsze wskazanie - stosunek sygnału do szumu. Ale SNR jest bardziej rozpowszechniony, łatwiej się nim posiłkować, porównywać i generalnie powszechnie wiadomo ile SNR trzeba, aby dla danego MODCOD mieć odbiór, a co za tym idzie jaki ma się margines - IMHO wygodniejsze w codziennym użytkowaniu (prywatne zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...