Skocz do zawartości

DVB Dream 1.4i na win7 64 bit - brak stabilności


Trisat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie w temacie pisanie o DVBViewerze, ale jak najbardziej da się wrzucić swoją listę. Taki efekt można uzyskać skanując sobie np. w transedicie wszystkie transpondery nc+, zapisując plik w dowolnym miejscu na dysku, później w programie klikamy DVBViewer/edytor kanałów i w lewym dolnym rogu - importuj listę kanałów - szukamy i wybieramy zapisaną wcześniej listę z transedita i już mamy wszystkie kanały nc+ w programie. Potem ustawiamy na liście kanałów sortowanie według nazwy i mamy od a do z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trisat - sterowników do karty tak się nie wgrywa wrzucając pliki, a też przez Menedżera urządzeń - znajdujesz kartę w Kontrolery wideo, dźwięku i gier, klikasz na nią prawym przyciskiem myszy i wybierasz Aktualizuj oprogramowanie sterownika. W nowym oknie wybierasz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika i dalej podajesz mu ścieżkę do wypakowanych plików, resztę powinien znaleźć sam. Ale na razie bym to zostawił, bo jeśli to się dzieje tylko na kanałach kodowanych, to wina kieruje się w stronę niedogadywania się Phoenixa i PMCAM.

 

Tu wrzuciłem ostatni aCamd 0.6.2.0: http://www3.zippyshare.com/v/2B0LpZfZ/file.html

Przed wrzuceniem wytnij z katalogu PMCAM, bo będą się gryzły, przenieś go sobie w bezpieczne miejsce, aby w razie czego mieć możliwość odwrotu. Po wrzuceniu odpal program, ale trzeba zrobić coś jeszcze - aCamd może nie działać "z kopa" - jeśli tak będzie, znajdź go w menu programu i trzeba w oknie aCamd wskazać pod jakim portem COM (wirtualnym) jest podłączony Phoenix. Trochę z tego nie korzystałem, więc nie pamiętam dokładnie, ale dziś po południu spróbuję sobie odświeżyć jak to szło. Do tego czasu spróbuj sam, może się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem aCamd i nie pojawiła się na razie żadna zwiecha. Kanały odtwarzane są płynnie. Tylko pojawił się inny problem, nie wszystkie kanały odtwarza. I nie wiem czy to problem ze skanowanej z błędami listy kanałów czy inny. Dlatego tak bardzo zależny mi na gotowym pliku z aktualną listą kanałów. Martwi mnie też to, że ręcznie ustawiłem parametry TVP Kultura i nadal tego kanału nie odtwarza. Czasami też dopiero za drugim lub trzecim razie po przełączeniu kanał odtwarza. Jakby nie chciał odpalić za pierwszym razem.

 

Jak będę mieć więcej czasu to spróbuje transedit'a. NA stronie dvb viewer jest wersja TransEdit Scanner & Editor rozumiem, że to ta wersja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po jakimś czasie mogę stwierdzić na podstawie obserwacji, że najlepiej postawić DVB Dream 2.6 wraz z aCamd i to będzie najstabilniejsza wtyczka z programem na tą platformę. DVB Dream jest gotowy do współpracy z wtyczkami. PMCAM to stary soft i źle współpracuje na os x64!!! DVB Viewer też jest dobrym programem ale jego sterowniki do obsługi phoenix'a są mało stabilne i potrafią zwiesić. Ponadto bardzo często nie odpala na przełączony program... bo znowuż pluginy DLL do Phoenix'a w DVB Viewer są niedopracowane. Generalnie Viewer jest raczej chyba przystosowany tylko do modułów CI i nic ponad to!!!

Reasumując ten post sugeruję DVB Dream najnowszy +aCamd lub CI albo DVB Viewer + CI :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak, chodziło mi o starego DVB Dream 1.4i - dzięki :) 

W wolnej chwili to posprawdzam i napiszę co i jak.


No i rozbiłem się o kanały HD - jakaś Al Jazeera English HD oraz PRESS TV HD idą ale pozostałe jak np ARTE HD zrywa i krzaczy czyli chyba sprzętowo za słabo ( ACER AO756 Intel Celeron CPU 877@1.4 GHZ, Intel HD Graphics, 8 GB pamięci, WIN 7 64-bity, karta TT-connect S2-3600 (BDA) na USB widziana w menadżerze urządzeń jako kontroler dźwięku, wideo i gier).Czy na tym sprzęcie jestem w stanie oglądać płynnie programy HD na DVB Dreamie albo jakimś innym? przymierzam się do zakupu laptopa to prosiłbym o podanie mi minimalnych parametrów procesora, karty grafiki, pamięci abym miał pewność że to zadziała. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz sprawdzić w trakcie puszczania kanału we właściwościach LAV Video czy przełączanie wsparcia sprzętowego (o ile w ogóle jakiekolwiek startuje) coś pomoże...

 

Myślę, że jeśli chodzi o konfigurację sprzętową, to najważniejsza w tej chwili jest karta graficzna - musi to być coś dającego gwarancję wsparcia sprzętowego, wtedy procesor nie jest aż tak krytyczny (ale powyżej 2 GHz to myślę że trzeba wejść).

 

Oczywiście zakładam, że nie masz problemów z kartą lub z samym sygnałem - zobacz jakieś inne kanały z częstotliwości, na których masz rwanie, żeby upewnić się, że to nie inny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam sprawdzić to LAV Video bo na tyle się nie orientuję ? 


OK przełączanie na inne kodeki nic nie zmieniło ( jeśli dobrze zrozumiałem tą pierwszą sugestię dotyczącą LAV Video ) - problemu z kartą lub sygnałem na pewno nie ma gdyż potrafię odpalić wszystkie programy HD na AltDVB stosując taką sztuczkę iż otwieram go w małym oknie a następnie porozciągam to okno aby procek wszedł na obroty i wtedy szybko prawym przyciskiem na tym oknie wybieram z menu Ustawienia obrazu ( jak gdyby włączył się drugi program ) co zatrzymuje zużycie CPU na maksymalnych wartość i mogę oglądać - tylko ta sztuczka nie działa 

na DVBDream-ie a to dzięki niemu strumieniuję sobie satkę po sieci. Tak więc pozostaje zakup lepszego lapka z dedykowaną grafiką.

Wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...