Skocz do zawartości

DVB Dream 1.4i na win7 64 bit - brak stabilności


Trisat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem: używałem zwykle darmowego DVB Dream 1.4i (stabilnego) wraz z wtyczkami Poor men cam 2.6 Phoenix na PC w systemie windows 7 32-bitowym. Wszystko chodziło stabilnie, bardzo rzadko zdarzał się jakiś błąd aplikacji. Postanowiłem przejść z duchem czasu na 64-bitowy system win7 i tu pojawiły się problemy. Zainstalowałem sterownik phoenix'a 64 bitowy, sterownik BDA do karty TechnoTrend TT-Budget S2-3200 i kiedy odpalam DVB Dream nie pojawią się nic tylko siła sygnału w dolnej części okna programu. Próbowałem dobrać kodeki wideo te same co chodziły w poprzedniej wersji programu, ale kończy się to zawieszeniem aplikacji. Nie rozumiem co może być przyczyną tego ? Na krótko instalowałem DVB Prog 7 standard i sprawdziłem odtwarzanie kanału TVP kultura z pozytywnym wynikiem. Czyżby to była za stara wersja DVB Drem na systemy 64 bitowe lub sterowniki BDA do karty nieodpowiedni, że zwiesza DVB Dream'a bądź nieodpowiednie kodeki audio i wideo? Bardzo zależy mi na tym programie bo jest on dla mnie najstabilniejszy z programów DVB.

 

P.s. jakim programem do obróbki video można przycinać pliki mpg ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na x64 sensownie z DVB Dream działają LAV Video/Audio. Zdarzają się tylko problemy na kanałach, gdzie nie ma audio (tylko samo wideo, np. jakieś plansze) i czasami na włoskich śmieciowych FTA. Nie testowałem zbytnio innych rozwiązań :/

 

Do przycinania: Avidemux - jest wersja x64, przycinanie (także MPEG) bezstratne (tylko trzeba przypilnować, aby wideo i audio ustawić na Copy i wyjście na MPEG PS), szybki.

Instalator ostatniej stabilnej x64: http://sourceforge.net/projects/avidemu ... e/download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, zapomniałem, że nie ma go domyślnie w guids.ini. Żeby nie pisać na piechotę jak to zrobić, wrzucam swoje guids.ini: http://www81.zippyshare.com/v/H4slrao1/file.html

 

Plik zamień w katalogu instalacyjnym DVB Dream, pojawią Ci się dwa kodeki - LAV oraz oryginalne kodeki Microsoftu, które są w systemie, a też nie były ujęte na guids.ini w DVB Dream 1.4i. Przetestuj sobie, które lepiej działają, ale uwaga - przy LAV musisz zrobić jeszcze małe oszustwo. Gdy je wybierzesz - kliknij Zastosuj i zamknij okno krzyżykiem u góry, a nie OK. OK zwróci błąd, że niby nie może zbudować grafa, co nie jest prawdą - kanały będą działać ;) Zaznacz też "Przebuduj DirectShow po zmianie kanału" - ale tylko dla LAV. Bez tego LAV ma problemy, jeśli przełączasz kanały między MPEG-2, a MPEG-2 lub MPEG-4, a MPEG-4. Przy Microsoft nie trzeba tych tricków - "Przebuduj DirectShow po zmianie kanału" odznaczony (tylko bufor ma być zawsze zaznaczony), OK można kliknąć.

 

Jako filtr wideo wybieraj Video Mixing Renderer 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Genialny !!! Mam obraz i dźwięk. To duży przełom w sprawie. Wiem, że to jeszcze nie koniec, gdyż mam zwieche po jakimś czasie i obraz jest trochę jak VHS ale jest trop. Teraz kwestia dobrania odpowiednich kodeków. Świetny pomysł z tym "zastosuj" i "X", ja zwykle dawałem "OK" i to był koniec. Masz sporą wiedzę w temacie. Dziękuję :):brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z satelity, zwłaszcza z SD, nie urywa czterech liter. Tu wyjaśnienie - najczęściej mamy monitory już w HD i rozdzielczość w systemie ustawioną na 1920x1080 (HD) lub coś tego typu. Kanały SD na satelicie są w porywach w 720x576, a czasami słabiej. To oznacza, że dla SD dostajemy stale upscale. Cudów nie ma, wygląda to czasami bardzo słabo. Chciałbym tu coś optymistycznego powiedzieć, ale nie bardzo się da... HD w Polsce też jest nadawane tak sobie, ważniejsze kanały lepiej, słabsze - tragicznie.

 

Moje zdanie jest takie - LAV - lepszy obraz, ale wolniejszy, Microsoft - słabszy obraz (jakby bardziej wygładzony/rozmyty), ale szybszy. Innych kodeków za bardzo nie testowałem. Ogólnie zasada jest taka, że guids.ini odpowiada za rozpoznawanie kodeków w DVB Dream 1.4i. Jeśli czegoś tam nie ma, to nie pojawi się na liście, nawet jeśli zainstalujesz. Ale zawsze można tam dodać ręcznie kodeki, tylko musisz znać GUID kodeka (po jego instalacji). Plik guids.ini jest tekstowy, otworzysz go nawet w Notatniku.

 

W środku zasady są takie:

VIDEOCODEC[numer]= nazwa, GUID

H264CODEC[numer]= nazwa, GUID

AUDIOCODEC[numer]= nazwa, GUID

 

Numery są kolejne, w moim guids.ini dla VIDEO następny będzie 32, dla H264 - 12, a dla AUDIO 28. Nazwa może być jakakolwiek, obojętne.

 

Natomiast zwiecha to temat ciekawy - nie powinno się tak dziać. Masz to zawsze na jakimś kanale? Po jakimś stałym czasie? Odpalę u siebie i pobadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same ustawienia w systemie x64 jak we wcześniejszym, w którym korzystałem z kodeków Cyberlinka. Te z systemu x86 Cyberlinka chodziły wyśmienicie i z dobrą jakością obrazu na poziomie DVD bardzo rzadko się zwieszając. Tylko nie wiedziałem ze muszę modyfikować plik guids.ini i że jest on odpowiedzialny za kodeki. Cyberlinka instalowałem ale DVB Dream go nie wykrywa. Zatem odpowiednia modyfikacja guids.ini będzie konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CyberLink już jest w guids.ini, więc jeśli zainstalował się poprawnie, to i na liście powinien się pokazać. Potrzebne są jakieś szczegóły - czy masz jakiś instalator CyberLink-a? Jak to instalujesz? Czy dobre wersje? Ponieważ DVB Dream jest x86, to kodeki musisz instalować x86, nie 64 bit, (niestety). Kodeki 64 bit zadziałałyby w ProgDVB 64 bit. Ew. wrzuć instalator na zippyshare.com, a ja sprawdzę GUID-y i ustalę, czy w guids.ini jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem go z Power DVD Deluxe 8 (full wersja oryginał), ale DVB Dream go nie widzi. Natomiast guids.ini mam nadpisany od Ciebie Mr. Orbita lub z wersji starej poprzedniego systemu x86. Ten z 32 bitowego systemu: http://www19.zippyshare.com/v/zwWX8qCY/file.html. Tam instalowałem PowerDVD 7. Nie rozumiem dlaczego w guids.ini jest mnóstwo wpisanych kodeków ale DVB Dream już tyle nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to guids.ini zawiera dane różnych kodeków, także niezainstalowanych w systemie - jeśli ich nie masz, to siłą rzeczy ich nie pokazuje. Ale od razu przestrzegam przed instalowaniem wszystkich po nazwach " na pałę" - zaśmiecisz sobie system w stopniu ekstremalnym. Przestrzegam też przed wszelkimi codec packami itp. - to jest prosty sposób, by zrobić sobie bajzel w kodekach trudny do odkręcenia...

 

Podejrzewam (choć nie mam pewności), że jest różnica wartości GUID w kodekach CyberLink między PowerDVD 7, a PowerDVD 8 (albo PowerDVD 8 nie instaluje tych kodeków?)

 

Ściągnij to: http://www.videohelp.com/download/rlfm_bin1_6.zip - to jest program do robienia listy kodeków itp. w systemie.

Wypakuj i odpal. Rozwiń DirectShow Filters i szukaj czegoś z CyberLink w nazwie (Video Decoder, Audio Decoder). Jak znajdziesz - prawym przyciskiem myszy i Copy CLSID to Clipboard - skopiuje Ci wartość GUID. Tą wartość możesz później użyć w guids.ini, dodając nowe wpisy. Nie wiem, czy CyberLink ma osobne kodeki do MPEG-2 i H.264 - jeśli znajdziesz dwa wideo, to dajesz je osobno jako VIDEOCODEC i H264CODEC, a jeśli nie, to dajesz taką samą wartość w VIDEOCODEC i H264CODEC.

 

Przykładowe nowe wpisy w pliku będą wyglądać tak:

VIDEOCODEC[kolejny_numer]= CyberLink Video Nowy, GUID (skopiowany z czegoś o nazwie CyberLink Video)

H264CODEC[kolejny_numer]= CyberLink H264 Nowy, GUID (skopiowany z czegoś o nazwie CyberLink H.264, a jak nie ma, to z Video)

AUDIOCODEC[kolejny_numer]= CyberLink Audio Nowy, GUID (skopiowany z czegoś o nazwie CyberLink Audio)

 

Jeśli dasz zły numer - kodek się nie pojawi, jeśli zły GUID, pewnie zawiesi DVB Dream.

 

Sprawdziłbym sam i zrobił gotowca, ale nie mam PowerDVD 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLFM v1.6 wykrył kilkanaście pozycji Cyberlinka w DirectShow Filters. Przesyłam te CyberLink w nazwie (Video Decoder, Audio Decoder):

 

Cyberlink Audio Decoder (PDVD8) {93509808-E912-46EF-BB97-0BFFE8655E60}

Cyberlink Audio Decoder (PDVD8 UPnP) {DC2DF7A9-D527-40E3-BC35-CCAC1E3D58AA}

 

Cyberlink H.264/AVC Decoder (PDVD8) {C16541FF-49ED-4DEA-9126-862F57722E31}

Cyberlink HD/BD Mixer (PDVD8.0) {2D3B9446-DB6C-47E1-AA44-C5C9C76ED3A3}

Cyberlink MPEG Splitter {53C90D60-CE4B-4EF2-9979-0FD232752091}

Cyberlink MPEG Splitter-4 Splitter (PDVD8) {676A7058-2E4B-40C2-873B-086D9D4F3C11}

Cyberlink Video/SP Decoder (PDVD8) {37991D68-42A3-40E3-8C05-037170E1A42A}

Cyberlink Video/SP Decoder (HomeNetwork) {F8BA458F-A753-469C-9AC9-FD69ABFDA421}

 

Korzystam z Twojego guids.ini, które przesłałeś wraz z kodekiem LAV Filters. Chodzi lepiej niż pierwotny, który miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem CyberLink pozmieniał wartości GUID i dlatego DVB Dream ich nie widzi.

 

Z tego co widzę:

VIDEOCODEC - Cyberlink Video/SP Decoder (PDVD8)

H264CODEC - Cyberlink H.264/AVC Decoder (PDVD8)

AUDIOCODEC - Cyberlink Audio Decoder (PDVD8)

 

Gotowiec na próbę - guids.ini do podmiany: http://www16.zippyshare.com/v/NEfBWPFq/file.html

 

Jeśli zadziała i będziesz zadowolony - LAV możesz odinstalować w myśl zasady, żeby trzymać w systemie porządek. Kodeki Microsoftu zostają, bo są wbudowane w system i ma je każdy z Win7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę mnie nie było ale do rzeczy. Mr. Orbita Dziękuję za guids.ini z Cyberlinkiem. Mam wrażenie, że kodeki Cyberlinka dekodują lepiej obraz niż LAV bądź Microsoftu systemowe. Nadal zwiechy pojawiają się po kilkunastu sekundach na prawie wszystkich kanałach. Albo jak dam obraz na cały ekran i powracam z nim do okna ponownie to cały pulpit jest czarny a DVB Dream w oknie. Dziwny błąd.

 

ArrOw nigdy nie korzystałem z DVB Viewer. Nie znam programu, przypuszczam, że kosztuje około 200 pln i nie mam pewności, że będzie chodził wyśmienicie ?!

 

Nenya rozważam taką opcję (DVB Dream 2.6a lub DVB Viewer), ale jak napisałem powyżej nie mam pewności, że to będzie gwarantem stabilnej pracy programu w os 64 bit, gdzie główną kwestią będą odpowiednie dobrane kodeki.

... używałem zwykle darmowego DVB Dream 1.4i (stabilnego) ...

Wersja 1.4 jest zbyt stara, jeśli chodzi o systemy 64-bitowe. Czemu nie użyjesz 2.6a (LINK: http://dvbdream.org/download )? Rejestracja majątku nie kosztuje. :)

 

Czyżby sama rejestracja była wystarczająca do pełnej aktywacji programu ? Myślałem, że DVB Dream 2.6a jest płatny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trisat - jeszcze zobacz, czy jeśli zmienisz Video Mixing Renderer 9 na coś innego to będzie jakaś zmiana. DVB Dream 1.4i nie ma obsługi Enhanced Video Renderer, dopiero nowe, płatne wersje to dodały i jest to ból, bo EVR jest dla Win7 zalecany. Tymczasem w tej starszej wersji nie da się go wybrać. Możesz też zbadać, czy zmiana Filtru dźwięku coś tam zmieni. Obawiam się, że to nie sama kwestia stabilnych kodeków, bo na którychś by Ci się nie zawieszało. Jak Ci się wiesza na wszystkich trzech, to każe podejrzewać, że stary DVB Dream nie bardzo sobie radzi na x64 (chociaż - u mnie na Win7 x64 nie wiesza się, nie robią się też efekty z czarnym ekranem przy przechodzeniu z pełnego ekranu do okna - jeśli nie VMR 9, to może sterowniki od graficznej do aktualizacji?).

 

DVB Dream jeśli się nie mylę, to można jakiś czas testować, ma tylko bardzo okrojone funkcje bez wpisania klucza. Jest też wersja OEM, którą podlinkował @jackop, ale dedykowana dla kart TBS. Nie wiem, czy pokaże kartę TechnoTrend u Ciebie, spróbować możesz, tylko sobie nie nadpisz obecnej instalacji. Ta wersja jest też okrojona.

 

DVBViewer kosztuje obecnie 20 eurosów, czyli nieco ponad 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana filtra VMR9 nie przyniosła oczekiwanych efektów. Prawdopodobnie masz racje ze sterownikami do GPU. Ostatnie jakie zainstalowałem to była wersja nvidia 350.12 z dn. 13.04.2015

i nie do końca pracują w grze jak powinny. W świeżej wersji systemu zaktualizowanej itd. czasem pojawiał się błąd DirectX. Muszę poczekać na nowe sterowniki GPU od nvidii.

 

Tymczasem przetestowałem różne wersje DVB Dream zgodnie z Waszymi sugestiami.

 

DVB Dream v26p2 OEM version kompletnie nie widzi karty TT. Ponadto blokuje wcześniejsza wersje DVB Dream 1.4i. Wyskakuje błąd o kodzie 5 ... Lipa !!!

Mr. Orbita przewidziałeś sprawę z tą wersją poprawnie.

 

DVB Dream 2.6a trial 30-dniowy radzi już sobie zdecydowanie lepiej. Obraz jest dobry z sterownikami Cyberlinka jak na SD. Płynne przejście z okna na cały ekran i odwrotnie. Wbudowanie wtyczki do Poor Man's Cam 2.62 działają poprawnie. Bogactwo filtrów audio/video bez ingerencji w plik guids.ini, którego zresztą bodajże nie ma na pokładzie tej wersji. Zmieniłem również filtr video z VMR9 na Enhanced Video Renderer ale niestety nadal bez oczekiwanego skutku.

 

Odtwarzanie kanałów można by podzielić na dwie kategorie:

- kanały, które zwieszają się po kilkunastu sekundach (po około 15-20 sekundach)

- kanały, które odtwarzane są płynnie bez zwieszki

 

Postanowiłem również przetestować DVB Viewer pro demo wersje. I tu byłem mile zaskoczony. Super narzędzie "Compatiblity tool" do przetestowania zgodności odtwarzania programu z naszymi zasobami sprzętowymi oraz dekodowaniem audio/video. Odtwarzanie bez jakichkolwiek zwiech, szybkie przełączanie kanałów. Bogactwo filtrów audio/video z ustawieniem podczas instalacji. Płynne odtwarzanie kanału HD, jedyny jaki znalazł mi skan to niemiecki kanał WDR HD.

Problem jaki miałem z DVB Viewer to brak skorelowania wtyczki Poor Man's Cam 2.62 z nim oraz przy skanowaniu Hot Birda 13 nie mogłem znaleźć platformy NC+.

Po kilkukrotnym skanowaniu HB 13 ciągle miałem platformy niemieckie itp. tylko nie NC+ ! Jakie w ogóle wtyczki pracują z DVB Viewer i phoenix'em ?

 

Po tych eksperymentach nasuwa się pytanie, gdzie leży problem tych zwieszek DVB Dream? DVB Viever odtwarza bez problemu

wszystkie kanały FTA jakie znalazł, DVB Dream 2.6a zwiesza, wg powyższego opisu dwóch kategorii, w tym nawet kanały FTA. Nie

mogę doszukać się tu jakies prawidłowości. Nawet możliwy błąd sterownika karty graficznej powinien uniemożliwić odtwarzanie DVB

Viewer, a tak się nie stało ! Dziwne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBViewer może działać z Poor Man's Cam 2.62, ale trzeba mu dodać obsługę MDAPI i przyznam, że już nie bardzo pamiętam jak się to robiło. Było jakoś tak, że do programu trzeba było dodać jakieś DLL i pluginy wsadzać do innego katalogu. Znalazłem gdzieś w starych plikach jakieś resztki opisu, ale nie wiem, czy to zadziała teraz po latach. W każdym razie możesz spróbować:

- ściągasz to: http://www62.zippyshare.com/v/OCOZmsot/file.html

- po wypakowaniu CSA.dll, FFDecsa.dll i MakroCSA.dll wrzucasz do katalogu głównego DVBViewera (gdzie się zainstalował)

- do Plugins wrzucasz SoftCSA.dll i SoftCSA.ini

- wrzucasz nowy katalog MDPlugins i tam dajesz wtyczkę PMCAM.

 

Problem ze skanowaniem: domyślnie DVBViewer ma niestety odwrotnie przypisane porty DiSEqC - Astra jest ustawiona na port 1, a Hot Bird na 2, więc jeśli masz zeza lub monoblocka, to przy skanowaniu łapie Ci złe kanały. W oknie skanowania zmień po wyborze satelity DiSEqC na Pos A/Opt A.

 

Co do problemów z DVB Dream - może masz jakąś listę kanałów zawieszających się i tych działających zawsze bez zawieszenia? Zawieszają się też FTA? Zauważyłeś może zależność MPEG-2 i MPEG-4?

Nowy DVB Dream nie potrzebuje guids.ini - sam buduje listę dostępnych kodeków w systemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nabyłem DVB Viewer pro i dodałem do niego pluginy do obsługi phoenix'a. Działa. Zaktualizowałem sterowniki nvidii. Zeskanowałem wg sugestii kanały w DVB Viewer. Tylko nie znalazło mi wszystkiego. Czy istnieje opcja dodania do katalogu głównego listy kanałów z pliku? Jeśli tak to Bardzo bym Prosił o udostępnienie aktualnej pełnej listy kanałów Hotbirda 13 do DVB Viewer.

 

Lecz główny problem nadal mnie nie odpuszcza czyli zwieszki kanałów. Czy to jest DVB Dream lub DVB Viewer nadal mam zwieszki. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Problem tkwi w systemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku kanałów - jest to trochę dziwne, bo raczej nie powinno mieć to miejsca, ale może DVBViewer ma niezbyt aktualną listę transponderów?

Transpondery jeśli dobrze pamiętam program trzyma w dwóch miejscach, ale nigdy nie wiem, z którego korzysta ;) Ściągnij sobie to: http://www31.zippyshare.com/v/rNur0BNP/file.html - to chyba aktualne transpondery dla Hot Bird-a - po wypakowaniu wrzuć do:

- C:\ProgramData\CMUV\DVBViewer\Transponders (o ile system masz na C:\, katalog ProgramData jest ukryty)

- C:\Program Files (x86)\DVBViewer\Transponders (poprosi o prawa admina)

Po restarcie DVBViewera powinien mieć komplet częstotliwości i wszystko powinno się udać zeskanować. Na wszelki wypadek jeśli chcesz mieć pewność, to z listy kanałów pojawiającej się po prawej wywal wszystko i niech się przeskanuje na świeżo.

 

Co do zwieszek - jeśli kolejny program się wywala, to już niepokojące. Chyba nie zadałem kluczowego pytania - to bardzo ważne - czy zwieszki masz także na kanałach niekodowanych? Czy tylko na tych, które lecą przez Phoenixa z karty?

 

Jeśli tylko na kodowanych, to mam dwie sugestie:

- sam Phoenix ma swoje sterowniki. Wiesz w jakiej są wersji? 99,9% Phoenixów jest robionych w oparciu o chip FTDI i dla niego najnowsze sterowniki to 2.12.00 z września 2014. Wersję rozpakowaną wrzuciłem tu: http://www31.zippyshare.com/v/gVcb9Xrm/file.html - jeśli wiesz gdzie Phoenix jest w Menedżerze urządzeń, to możesz go wskazać prawym przyciskiem myszy i zaktualizować sterowniki samemu (bardziej ufam tej metodzie), ale jeśli jesteś mniej w temacie, to FTDI dostarcza instalator, do ściągnięcia tu: http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

- jeśli o tym nie wspominałem - prawdę mówiąc wtyczka PMCAM jest trochę stara, być może lepiej gadałaby z czytnikiem aCamd? Też jest nieaktualizowana, ale nieco świeższa. Mogę wystawić namiar, ale jeśli zwiechy są na wszystkich kanałach, także FTA, to sterowników od Phoenixa oraz wtyczki nie ma co ruszać.

 

Jeśli natomiast zwiechy są także na kanałach niekodowanych, to zostają w sumie dwa elementy: system (ale ten jak rozumiem masz postawiony na świeżo?) oraz sama karta - jest ryzyko, że sterowniki do TechnoTrenda nie są zbyt udane. Siedzisz na ich aktualnej wersji? Do pobrania są tu: http://www.technotrend.eu/2899/PC-Produkte.html i są tam dwie wersje - 5.0.1.8 i 5.0.3.6, być może warto (w sytuacji, gdy karta wywala się o wszystko) poeksperymentować z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w wypadku DVB Viewer nie da się wrzucić aktualnej pełnej listy transponderów jako plik, jak to miało miejsce w DVB Dream, gdzie był to "chlist.chl" ? Chodzi o to, że lista jest nie chronologiczna w chaotycznym stanie. A chciałbym aby była w jednym folderze z całym pakietem kanałów od "A do Z" dla kanałów nc. Na liście brakuje np. Stopklatki, history itd. Więc myślę o kompletnej liście kanałów od A do Z zaktualizowanymi parametrami by wykluczyć błędy skanowania.

 

Zwieszki rzeczywiście wygląda na to, że mają związek z kanałami kodowanymi, więc nasuwa się możliwy brak 100% współpracy PMCAM z phoenix'em. Co ciekawe to niektóre kanały odtwarzane są przy pierwszym przełączeniu, a czasem dopiero po drugim lub trzecim dopiero zaskakują lub w ogóle. Czasem się zwiesza cały DVB Viewer. Mam kanały, które wszystkie parametry ustawiłem w edytorze kanałów. Mowa tu o TVP kultura, którego w ogóle nie odtwarza a jest kodowany. Czy mam zacząć rozważać zmianę na ACamd'a ?

 

Sterownik phoenix'a zaktualizowałem w Menedżerze urządzeń do najnowszej wersji. System win7 jest "świeży".

 

Sterowniki do TechnoTrenda w wersji 5.0.1.8 i 5.0.3.6 wrzuca się do katalogu C:\Program Files (x86)\DVBViewer czy C:\Windows\System32 ? Ja bodajże wrzuciłem aktualizacje sterownika TT z poziomu menadżera wyszukiwaniem autonomicznym sterowników na dysku, a te były zgrane z płyty instalacyjnej TT, zatem nie najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...