Skocz do zawartości

Hokej 2015 - MŚ Elity/MŚ 1A


bartolinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie pora wrócić do forumowej dyskusji nt. Mistrzostw Świata w Hokeju. Już jutro rozpoczynają się MŚ Dywizji 1A w Krakowie z udziałem reprezentacji Polski. Głównym celem naszej reprezentacji jest utrzymanie w Dywizji 1A na przyszły rok. Kibice powinni dopisać i naszym lepiej będzie się grało przy głośnym dopingu. Przypominam, iż początkowo te mistrzostwa miały odbyć się w Doniecku, ale przez konflikt domowy i zniszczoną halę przeniesiono mistrzostwa do Krakowa, który w głosowaniu na gospodarza zajął drugie miejsce. Do Dywizji 1B spada tylko jedna drużyna. Awans do Elity uzyskają dwie najlepsze ekipy.

 

Rozpiska turnieju w Polsce wraz z transmisjami w TVP Sport/sport.tvp.pl:

9bb44f6bae9d.jpg

 

Od 1 do 17 maja odbędą się MŚ Elity w Czechach. Niestety po raz kolejny będą to mistrzostwa bez gwiazd NHL, które w tym czasie będą grać końcową fazę play-off Stanley Cup. Oczywiście pewnie kilku zawodników dojedzie na późniejsze fazy, ale w grupach możemy być świadkami niespodziewanych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska przegrała wczoraj z Włochami 1-2. Szkoda, że Polacy zagrali dość słabo bo Włosi też nie grali rewelacyjnie i mogliśmy ten mecz nawet wygrać. Wczoraj wygrały też Węgry i Kazachstan. Myślę, że awans wywalczy Kazachstan i któraś z drużyn Węgry/Włochy. Polska mam nadzieję, że się utrzyma. Dziś o 20 gramy mecz z Japonią i ten mecz trzeba wygrać (bo jak nie z nimi i Ukrainą to z kim?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że Włosi po spadku będą chcieli wrócić do Elity, ale była szansa na zwycięstwo i to najbardziej smuci. Najgorsze porażki są podczas gry w przewadze i tak niestety się stało. Włosi zrobili nam dużo niespodzianek 2 minutowych, ale zamiast coś ugrać to straciliśmy bramkę i zaczęły się niepotrzebne nerwy. W dodatku ostry faul naszego bramkarza i kara meczu. Japończycy będą groźni, wczoraj dwa razy wychodzili na prowadzenie z Węgrami. Dość szybko strzelili pierwszą bramkę i na to trzeba uważać. Ten mecz trzeba wygrać jak słusznie zauważył @Sentorio, bo ewentualna porażka może oznaczać spadek. Wczoraj prawie 10tys. kibiców w Tauron Arenie :)

 

Przejrzałem rezultaty MŚ 1B i tam zwycięstwo Koreańczyków, czyli wracają po roku przerwy do 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze Włochów na Rai Sport ale dziś był zakodowany.

 

Wczoraj oglądałem najpierw play-off NHL a potem przełączyłem na te mistrzostwa i byłem bardzo zaskoczony poziomem - początek meczu w ogóle nie odbiegał od tego co jest w NHL. Różnica jest taka że w NHL tak grali przez 60' + kilka sekund OT. A tu ciekawej i szybkiej gry było ok 10-15 minut. 2 i 3 tercja była już ciężka do oglądania i dobrze że był kolejny mecz NHL po 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dużo problemów na początku, czyli tak jak się spodziewałem, ale na przeszkodzie Samurajów stanął Wiedźmin :) Tylko jedna okazja do gry w przewadze, ale została wykorzystana i to cieszy. W pozostałych spotkaniach Kazachowie zlali Węgrów 5-0, a Włosi pokonali po dogrywce Ukrainę 2-1. Jutro dzień przerwy, a w środę walka z Ukrainą. Oczywiście podczas spotkania MŚ Dywizji 1A ;) Martwi trochę frekwencja. Niespełna 3tys. kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Polacy wygrali 2-0 z Japonią czym się przybliżyli mocno w stronę utrzymania w dywizji 1A. Po 2 kolejkach prowadzi Kazachstan z którym Polacy się zmierzą w czwartek. Jutro dzień przerwy. Do użytkownika powyżej w tym roku ani Grecja ani Portugalia nie startowali w mistrzostwach świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja pamiętam czasy że dla Włochów, Francji wygranie z Polską było tylko marzeniem. Teraz nawet kraje południowe, niezimowe zrobiły postępy, a Polska się cały czas cofa. O to mi chodzi. Dziś Grecja czy Portugalia może nawet wcale nie gra w hokeja, ale jak tak dalej pójdzie to za 5 lat nie jest wykluczone, że też będą z Polską wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska wygrała z Ukrainą 3-2 i wciąż ma szanse na awans do Elity w przyszłym roku. Polacy pewni są też utrzymania w dywizji 1A. Jutro gramy z Kazachstanem i tu zdobyć chociaż punkt będzie bardzo ciężko (bo hokej na lodzie to chyba jedyna dyscyplina zespołowa w której możemy obawiać się Kazachstanu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy przegrali po wyrównanym spotkaniu z Kazachstanem 2:3, nasi zawodnicy dwa razy przegrywali, jednak bramki zdobyli Pociecha i Kolusz i wydawało się, że będzie dogrywka, jednak Kazachowie w 56 minucie zdobyli decydującego gola, Polska aby awansować do elity musi jutro wygrać z Węgrami w regulaminowym czasie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie wierzyłem w tak zacięty mecz z Kazachami. Myślałem, że zleją nas z 4-0. Miło było się pomylić, ale też mam trochę żalu o te sytuacje bramkowe Kazachów. Wszystkie trzy z głupich błędów. Ten mecz można było zagrać choćby na 1pkt, szkoda, że się nie udało. Na minus także przerwanie passy bez straconej bramki w osłabieniu, a na plus wykorzystanie sytuacji 5 na 3-ech. Podczas meczu z Węgrami hala ma być wypełniona 14tys. widownią. Teraz tylko spróbować zrobić wielką niespodziankę, bo tak naprawdę to nasz cel na te mistrzostwa został zrealizowany. Kontrowersyjne wybory zawodników przez trenera okazały się jednak miłym zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przegraliśmy 2:1 z Węgrami...bramka dla naszych bardzo ładna. Szkoda tego wycofania bramkarza w ostatnich sekundach i tej straty krążka, bo moglo być naprawde pięknie, a tak jeszcze rok musimy czekać na Elitę, oby wtedy się udało :D Ten turniej wypadl im bardzo dobrze :)

 

 

Oczywiście praca sędziów w dzisiejszym spotkaniu poniżej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, znowu fatalna praca sędziów. Z całym szacunkiem dla Węgrów, ale wydaję mi się, że za rok w elicie zostaną zmiażdżeni przez rywali. Szkoda, gdyż za rok będzie trudniej awansować ponieważ:

1. Jeśli się nie zmienił regulamin (spadkowicz z Elity nie może być gospodarzem 1A) to wydaję mi się, że mistrzostwa zorganizują za rok Włosi.

2. W tym roku spadną mocne zespoły z Elity (Austria, Słowenia, Białoruś czy Niemcy) i będzie o wiele trudniej niż grać z Włochami czy Kazachstanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Węgrów, ale wydaję mi się, że za rok w elicie zostaną zmiażdżeni przez rywali.

Właśnie dlatego uważam, że dobrze się stało. Nie jesteśmy gotowi na walkę w Elicie jakby świetnie nie mówić o przygotowaniu do turnieju. Igor Zacharkin udzielił ostatnio wywiadu w którym mówił, że jako kraj/reprezentacja nie jesteśmy gotowi na dwucyfrówkę od najmocniejszych ekip. Po roku w elicie ktoś mógłby podjąć złe decyzje i znów wylądowalibyśmy w szczerym polu. Nie mówię, że taki scenariusz mógłby się ziścić, ale jeśli nie radzimy sobie z Węgrami, Kazachstanem, czy Włochami to ciężko oczekiwać walki z najlepszymi. Zbyt często żyjemy chwilą, a nie patrzymy na konsekwencje. W PN zakwalifikowaliśmy się do Euro('08) po raz pierwszy i wydawało się, że kolejne eliminacje(MŚ) i turnieje przejdą luzem, a przez 6 lat dostawaliśmy baty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się już plan transmisji hokejowych MŚ na antenie TVP Sport jak i w internecie na sport.tvp.pl: http://sport.tvp.pl/19846308/ms-hokejow ... transmisji

 

Plan transmisji na Sport1, Russia1, CT Sport HD: http://liveonsat.com/los_other_ice_hockey.php Transmisje czasem nie pokrywają się z meczami pokazywanymi na TVP Sport. Niestety oficjalna strona milczy w sprawie listy nadawców. Brak transmisji na kanałach Rai Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie bardzo ciekawe wyniki na MŚ. Można powiedzieć, że dużo się dzieje. Po raz kolejny jednak nie wiem co myśleć o dyspozycji USA i Kanady. Niby mecze idą im łatwo i przyjemnie(szczególnie Kanadyjczykom), a jednak wybiegając już w fazę pucharową nie mam pewności na co ich stać. Najciekawsze mecze fazy grupowej jednak dopiero przed nami. Najbliższe dwie kolejki zapowiadają się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...