Skocz do zawartości

Telewizory Samsung – drażniące plamki na ekranie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Od sierpnia posiadam Samsunga h6400 i od pewnego czasu zauwazylem na ekranie przede wszystkim na jasnym jednolitym tle ciemniejsze plamki...Jedna znajduje się tuz obok krawędzi telewizora druga zas(zdecydowanie bardziej denerwujaca) jest prawie na samym srodku ekranu co podczas oglądania jest bardzo wkurzajace tym bardziej ze wiem gdzie ona się znajduje to caly czas rzuca mi się w oczy. Chciałbym się poradzić co to może być i czy jest sens kontaktować się z serwisem bo slyszalem ze z serwisami to sa rozne historii...

 

qfvx7r854vse_t.jpg

 

anii1hl9ki8b_t.jpg

 

Zamieszczam w linkach zdjęcia tych plamek, (na zywo wygladaja one gorzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No slyszalem wlasnie tez o tym...Przeczesalem bardzo duzo forow i wlasnie tez byla o tym mowa ze to jest kurz i ze tego gwarancja nie obejmuje.

Ale z drugiej strony jesli to jest kurz to jakie jest wykonanie tego TV jesli kurz dostaje sie w takie miejsce jak matryca!?Tym bardziej ze powiem szczerze bardzo dbam o takie rzeczy jak TV,itp i konserwacja z mojej strony jest bez zarzutu...

Dzwonilem dzisiaj na serwis i wyslalem im zdjecia, mam dostac odpowiedz do 48godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony jesli to jest kurz to jakie jest wykonanie tego TV jesli kurz dostaje sie w takie miejsce jak matryca!?Tym bardziej ze powiem szczerze bardzo dbam o takie rzeczy jak TV,itp i konserwacja z mojej strony jest bez zarzutu...

Niestety taka jest polityka dużych korporacji, ,,planowe starzenie materiału'' choćbyś dmuchał i chuchał to telewizory są tak produkowane żeby klient znów w niedługim czasie przyszedł do sklepu i kupił. Żle spasowana obudowa, odpowiednie zapisy w gwarancji i użytkownik jest ugotowany. Na szczęście można oddać towar do sklepu, z adnotacją ,,nie zgodny z umową'' i mają prawo wymienić na nowy. Bo na gwarancji, to serwis ma gotową formułkę, oczywiście powołując się na zapis gwarancyjny, nie uznają reklamacji. Wszystko pisze w tym linku co podałem wcześniej, jest dużo do czytania, ale warto. Użytkownicy serii droższych 7 i 8 na razie nie narzekają, są kłopoty tylko z serią 6.

Wyczytałem na jednym z forów ,że jednemu gościowi wymienili matryce w tym telewizorze, nawet zapodał zdjęcie obudowy od wewnątrz, ale to był tylko jeden post taki. Może i ciebie wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No mialem pisac jak otrzymam wiadomosc zwrotna i ... Wszystko poszlo sprawnie:)

Po swietach dostalem maila z informacjami jak postepowac i gdzie dzwonic. Po wykonaniu telefonu po 30 min zadzwonili do mnie z autoryzowanego serwisu z pytaniem czy jestem w domu bo do 10 min beda u mnie:D

Mily pan przyjechal zrobil zdjecie i powiedzial ze do kilku dni przyjada z nowa matryca...

Dzisiaj byli,wymienili(10min) i plamek ani sladu:D

Takze jak dla mnie serwis Samsunga spisal sie bez zarzutu, chociaz wiem ze nie we wszystkich przypadkach tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie było podobnie, w poniedziałek telefon na infolinię, dwie godziny później telefon z serwisu, że będą w czwartek (dzisiaj) z nową matrycą w godz. 14.00-1600. Czy mi odpowiada? Pewnie. Dziś o 14.15 podjechał serwis wymienił matrycę, plamy zniknęły. Ktoś powiedziałby: No i fajnie....Problem w tym, że telewizor UE 46F6400 ma wymienianą matrycę z powodu plam już TRZECI raz. Kupiłem go w grudniu 2013, pierwsza wymiana 04.2014, druga- 12.2014 i trzecia dziś. Panu serwisantowi na do widzenia powiedziałem: no to do grudnia. Gwarancja kończy sie w grudniu tego roku, na samą matrycę NIE MA GWARANCJI. Tak więc po terminie gwarancji zostajemy z zaplamionym TV. Na infolinii złożyllem wniosek o wymianę telewizora z powodu 3 naprawy tej samej usterki, Pani przyjęła. Jak serwis zadzwonił, że będzie mi wymieniał matrycę, zadzwoniłem na infolinię i Pan powiedział, że nie mają takiego wniosku bo nie przyjmują takich wniosków ustnie. Ostrzegam wszystkich u kogo pokażą się plamy na matrycy (u mnie dwa razy pionowe smugi z prawej strony i raz pozioma w 1/3 wysokości od dołu) jest to WADA FABRYCZNA dużych matryc. Ja mam zamiar pisać wnioski do Samsunga o wymianę TV na nowy, jak ktoś ma inne pomysły to będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odnowie troche topic bo chyba warto:)

Tak jak pisalem kilka miesiecy temu o tym ze mialem te plamki na matrycy i ze potem serwis bez problemu wymienil mi matryce to ostatnio zas musialem wzywac serwis do tego samego problemu( plamy i przebarwienia byly gorsze niz na poprzedniej matrycy).

Ale tym razem matryca poszla do czyszczenia, nie mialem TV przez 3 dni i od piatku go uzytkuje. Musze przyznac ze obraz teraz jest zdecydowanie lepszy, odnosze wrazenie ze wszystkie kolory przede wszystkim biel jest wyrazniejsze.

Mam nadzieje ze to juz bylo moje ostatnie problemy z moim TV...:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, opiszę swoje doświadczenie z TV marki samsung.

Po 9 miesiącach od zakupu telewizora LED UE32EH4000 na ekranie w lewym dolym rogu ukształtowały się plamki. Przez kolejny miesiąc plamy zaczęły się rozrastać od góry w dół matrycy. Szczególnie drażniące przy oglądaniu skoków narciarskich i reklam polsatu, bo obraz w tych punktach jak za mgłą ;x

Po wyczytaniu wszelkich forów, że samsung odmawia reklamacji z powodu zakurzenia matrycy jednak zaryzykowałem i zgłosiłem usterkę odnosząc się do poprzedniego TV firmy LG który przez 6 lat stoiu mamy w domu przy oknie oraz grzejniku, kdzie kabli masa i kurzu jeszcze więcej i ów problem nie występuje. U mnie w mieszkaniu w odległości 2m jest kominek, więc on też jest powodem takiego zakurzenia. Sprzątamy kurze codziennie a sprzęt czyszczę sprężonym powietrzem by zapobiec takim problemom jednakże Samsung (z własnego doświadczenia) produkuje gorsze matryce, których wnętrze przyciąga brud.... jej, a Tyle osób ma na kominku podwieszony telewizor, w odległości niecałego metra nad paleniskiem...

No cóż. Wizyta serwisanta i wymiana matrycy trwała 15 minut, mam nadzieję, że problem zniknie, bądź nie będzie występował przez kolejne lata, nie miesiące, bo przecież nie po to kupujemy telewizory LED by po roku zmieniać na prądożerne LCD, jednakże z lepszymi zabezpieczeniami matrycy - słowa serwisanta gdy pokazałem mu LG, który przez 6 lat pracuje jak złoto. Chcąc zaoszczędzić, bo taki sam LG był już 250 zł droższy, zdecydowałem się na Samsunga no i mam za swoje. Na szczęście nie miałem problemu z wymianą i jeżeli problem znów wystąpi, znów wymienią mi w domu w ramach gwarancji, bo przecież, nie wyrzucę z domu kominka by mieć telewizor - z uśmiechem na twarzy dodał serwisant.

Także dla osób, u których problem występuje polecam śmiało dzwonić, a jeżeli będą się wykręcać, proponuję powoływać się na sprzęt z innych firm. Pozdrawiam :)

Edytowane przez winczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie  ten przypadek  Samsunga i jego gwarancji?

 

 

Przypadek z TV Samsunga. TV ma 11 miesięcy i na jego obrzeżach pojawiły się plamy, przebarwienia. TV jest na gwarancji więc w czym problem?Usterkę zgłosił, serwis przyjechał, usterkę potwierdził, więc wydawałoby się sprawa prosta. Nic bardziej mylnego. Odmówili usunięcia usterki gdyż jest ona podobno spowodowana kurzem, który UWAGA, zabrudził matrycę od wewnątrz. A tego zgodnie z kartą gwarancyjną samsunga usuwać nie muszą. Może to sobie klient zamówić na własny koszt, ale ostrzegają, że istnieje ryzyko uszkodzenia matrycy.

Tu tekst pisma z serwisu:
,, Widoczne plamy na ekranie, są to wewnętrzne zabrudzenia matrycy powstałe wskutek osadzającego się kurzu. Tego tupu defekt w rozumieniu treści karty gwarancyjnej nie jest usterką odbiornika - punkt 5 i 7 karty gwarancyjnej. Z tego powodu odrzucamy roszczenia klienta, usunięcia tej usterki na zasadach gwarancji. Sporządzono dokumentację fotograficzną.'' Odnosząc się do karty gwarancyjnej i ww. punktów, to: pkt.5 Gwarancja obejmuje wyłącznie wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu, a wszystkie naprawy gwarancyjne muszą być przeprowadzone przez APS firmy Samsung. pkt.7 Gwarancja nie obejmuje: a) okresowe kontrole, konserwacja i naprawa lub wymiana części z powodu normalnego zużycia eksploatacyjnego (zarysowania, trudne do usunięcia zabrudzenia, wytarcia. itp). B) usunięcie lub instalacja produktu, czyszczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego (np. głowic, układów optyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Ręce mi opadają już jak patrzę na produkty marki Samsung. Niespełna dwa miesiące od wymiany matrycy i już delikatnie widać malutką plamkę, tym razem po środku ekranu. (przy słońcu na białym tle) W pełni widoczna będzie pewnie za kilka miesięcy i wiele osób powie że nic nie widać ale ja natomiast jestem strasznym wzrokowcem i nawet najmniejszy defekt i szczegół już widzę z daleka. Jeżeli znów zgłoszę awarię ponownie wymienią matrycę i za jakiś czas znów to samo. Myślicie że istnieje jakiś sposób na samsunga by wadliwy model zwrócić ew zamienić z dopłatą na lepszy z lepszą technologią i obudową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Polsce takie jaja. Niby cywilizowany kraj, ale praca sądów oraz prawodawstwo jak w republikach bananowych. Firmy doskonale o tym wiedzą, dlatego czują się bezkarnie i permanentnie tną w wuja w różnorakich sprawach związanych z wszelaką obsługą gwarancyjną. TVNowska Turbo Kamera wielokrotnie pokazywała tę patologię. Ludzie płacą dziesiątki, a nawet setki tys zł za niby nowe samochody, a jak zaczynają się konkretne problemy, to sprzedawcy lub producenci śmieją się im w twarz. Podobnie z elektroniką i innym produktami. https://pl-pl.facebook.com/SamsungPolska/posts/860388570669565

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

owszem, oddam na gwarancję, dostanę znów nową matrycę, poza tym dzień urlopu w tyłek a za 2 miesiące znów matryca się zakurzy. Aktualnie plamek nie widać, jedynie przy szybkich ruchach kamerą i jak obraz charakrerystycznie przesuwa się więc serwisant pewnie jeszcze nie stwierdzi usterki która spowodwałaby jej wymianę. Muszę za jakiś czas zadzwonić na infolinię i pchnąć sprawę w kierunku zwrotu tego tv. Rozumiem, że inni producenci mają lepszą technologię, ale przecież nie będę kupował telewizora za 3 tysiące o rozmiarze 32-37 cali by w okresie zimowym raz na jakiś czas przed snem puścić sobie film z pendrive, a napomknę że oglądanie filmu z takimi plamkami to nic fajnego, można popaść w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...