Skocz do zawartości

Kolarstwo szosowe i torowe


Solderowy123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że Kwiatkowski zajął ósme miejsce, to umożliwi mu później zwycięstwo. Chociaż nie wierzę, że wygra on TdP. To chyba dla zazdrości, że Majka rok temu wygrał wyścig. Tak jak wcześniej wspominałem, niektórzy kolarze sprawdzają formę przed Vueltą. Do tego Tinkoff Saxo na TdP wysłało dwóch kolarzy, tylko polaków. Skoro tej dwójce nikt nie chce pomóc, to Contador nie ma co się spodziewać na ewentualnej pomocy od nich.

Kwiatkowski zajął wysokie miejsce, bo na TdP jest liderem grupy Etix (czy jakoś tak). Michał Gołaś to chyba zawsze w peletonie trzyma się blisko Kwiatkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osiedle od godziny 8:00 do 19:00 nie wjedzie żaden autobus komunikacji miejskiej, oraz od 12:00 do przejazdu ostatniego kolarza żaden z mieszkańców nie będzie mógł wjechać ani wyjechać z osiedla własnym samochodem, w każdym mieście jak organizują TdP nie ma takich problemów jak w Będzinie. Moje osiedle to jednak "mały pikuś" z tym co czeka przyjezdnych zarówno samochodami, jak i podróżujących komunikacją miejską, gdyż główny przystanek w Będzinie gdzie odbywają się przesiadki z podbędzińskich miejscowości do Katowic i Sosnowca zostanie wyłączony, a podróżni chcący dojechać lub wrócić będą mieli do pokonania odcinek 3 kilometrów pieszo gdyż inaczej nie da się poprowadzić komunikacji zastępczej. Dla porównania Katowice jako centrum aglomeracji potrafiło zadbać o mieszkańców i przyjezdnych i takich utrudnień nie będzie jak w Będzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Tinkoff Saxo na TdP wysłało dwóch kolarzy, tylko polaków. Skoro tej dwójce nikt nie chce pomóc, to Contador nie ma co się spodziewać na ewentualnej pomocy od nich.

 

Czyli uważasz, że Majka jest taki super, że wygrałby z Froomem, tylko zły Tinkoff mu zabranił?

 

Skład Saxo-Tinkoff na TDP

1. Maciej Bodnar

2. Paweł Poljański

3. Jesper Hansen

4. Robert Kiserlovski

5. Chris Anker Sörensen

6. Jewgienij Pietrow

7. Iwan Rowny

8. Edward Beltran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja wcale tak nie uważam. O ile rok temu polacy dobrze pokazywali się na wyścigach, w tym roku trochę gorzej. W jednym wyścigu wygrał Paterski, w drugim Kwiatkowski, jeszcze niektórzy etapy, ale nie jest aż tak źle.

Tegoroczne TdP odbywa się pod hasłem "Łączymy stolice", a o Gnieźnie zapomnieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Częstochowie zobaczyć jak wygląda TdP od kuchni i jestem pozytywnie zaskoczony otwartością ekip do przebywających kibiców, którzy chcą zobaczyć kolarzy, oprawę, samochody itp. Nie wiem jak to wygląda gdzie indziej, bo to mój pierwszy wypad na wyścig kolarski, więc być może to normalność. Nie widziałem wzmożonej akcji policji, straży miejskiej, czy ochrony. Dużo swobody, może dlatego, że ekip jest prawie 20, a samych kolarzy 150 więc nie są oni, aż tak oblegani jak np. piłkarze. Nieco płochliwy był tylko Michał Kwiatkowski, ale miał największy tłum wokół siebie. Mogłoby być jednak trochę więcej kibiców na starcie, bo w Dąbrowie na mecie nieco więcej w TV ich widziałem, a może to złudzenie ;)

 

Jeśli chodzi o utrudnienia, to w Alejach były, ale takie całkowite zatrzymanie ruchu na głównych trasach przejazdu początkowego(Jana Pawła II, Wolności) trwało może z 10-15minut. Raczej wszystko sprawnie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Ion Izagirre został zwycięzcą 72. Tour de Pologne. Tym razem dopisało mu szczęście, bo w dwóch ostatnich latach zajmował II miejsca. Czasówkę kończącą wyścig wygrał Marcin Białobłocki osiągając bardzo dobre 28:45min. Maciej Paterski drugi rok z rzędu był najlepszym góralem TdP, z kolei Kamil Gradek został najbardziej aktywnym kolarzem wyścigu. W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków uplasował się Tomasz Marczyński z Reprezentacji Narodowej - na 22. miejscu.

 

Nieco pecha miał Michał Kwiatkowski, który z powodu choroby żołądkowej musiał wycofać się z 6-tego etapu. Kiedy już znalazł przy trasie toaletę to nie chcieli go wpuścić, bo nie miał przy sobie drobnych.... Ludzka zawiść i głupota rozbraja. Pewnie im szkoda, że Michał znalazł za jakiś czas stację benzynową, bo mogliby do SuperFaktu dać zdjęcie kolarza, który nie wytrzymał bólu(sami wiecie o co chodzi, a nie chcę pisać obrzydliwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...