Skocz do zawartości

Cyferki na CANAL+ Sport


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypilnowałem. I okazuje się że numerki składające 12 cyferek wyświetlanych w kolorze atramentowym na ekranie telewizora, podczas dzisiejszego meczu, nie mają nic wspólnego z numerami kart, które posiadam od nc+.

Projekcja ich trwa około minuty. I znikają tak, jak się pojawiły.

 

Zatem co to jest takiego tajemniczego?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się orientuje jak to jest robione od strony technicznej? Bo muszą każdemu oddzielnie wysyłać odpowiednie cyferki przez satelitę, bo przecież ludzie, którzy udostępniają nielegalnie transmisje robią to najczęściej nie na dedykach tylko na innym sprzęcie, więc współpraca na tym polu z oprogramowaniem dekodera nie jest możliwa. Zresztą na dedykach nie widzę sensu takiej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu na jakimś meczu pojawiło się na box+ chodzącym w muliroomie (i był to numer mojej karty). Czyli conax też. Przełączyłem kanał góra<=>dół i się wyłączyło. Nie jestem kibicem sportowym, więc nie zwóciłem na to bardzo uwagi, ale teraz czytam, że się nasila to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ich informacja na ten temat : podczas niektórych transmisji sportowych na ekranie telewizora mogą pojawiać się na krótki czas rzędy cyfr odpowiadające numerom kart abonenckich.

 

Jest to związane z walką z piractwem i ochroną transmisji na terenie Polski, w żaden sposób nie wpływając na jakość sygnału otrzymywanego przez klientów.

 

Pozdrawiamy!

 

Czyli każdy jest według nich Piratem lub mają tak słabych informatyków i dział bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część osób na w**b.tv/meczykach itp. streamuje wprost z tunera (podłączając go pod video grabber) - odpalają nr karty w danej minucie meczu i mają na dłoni dane abonenta, po tygodniu list z wypowiedzeniem umowy i karą + pewnie sygnał dołoży coś od siebie.

 

Nie zdziwię się jak taką metodę przeforsuje C+/Syngał również u innych operatorów np. kablowych.

Nie mogą się dobrać do portalu/serwera to biorą się za abonentów.

Pozostaje jeszcze kwestia kart nieparowanych/w modułach ci/własnych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już że to co robią to jest totalna amatorka i traktowanie każdego klienta za złodzieja...

Ale nawet średnio rozgarnięta osoba, która streamuje sygnał używa własnego dekodera...

Jakiś [beep] podsunął im genialny pomysł i teraz ludzie cierpią bo co połowę pojawiają się cyferki-nie rzadko na środku ekranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

W nc+ myślą, że poziom inteligencji osób udostępniających streamy jest chyba bliski 0, skoro wierzą, że osoby te będą puszczać streamy w sieci na ich dedykowanych dekoderach. Beczka śmiechu, walka z wiatrakami. Przecież wiadomo, że jak numery się wyświetlają to używane będą tylko tunery uniwersalne. Amatorszczyzna nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój problem dotyczy dekodera Pace PVR 500 GB. Gdzieś od miesiąca na Canal+Sport raz na jakiś czas na ekranie pojawia mi się dziwny numer, 1 24 774 499 030. Po około 1-2 minutach numer znika, a po chwili włącza się belka z nazwą kanału, nazwą obecnie nadawanej pozycji i co jest potem, taka sama jak po przełączeniu na inny kanał. Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego? Nie żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało, ale tego chyba nie powinno być. Załączam zdjęcie .

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...