Skocz do zawartości

Polskie Radio Regionalne (Audytorium 17)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam was do rozmowy na temat regionalnych stacji Polskiego Radia. Moim zdaniem najbardziej ciekawe są rozgłośnie z Katowic, Kielc i Krakowa gdyż w odróżnieniu od komercyjnej konkurencji mówią wprost o tym co się dzieje w regionie no i rzecz jasna prezentują dobry poziom zarówno w muzyce jak i w kontakcie ze słuchaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regionalne rozgłośnie, to najwięcej słucham Radia Koszalin i Szczecin. Koszalin już od wielu lat u mnie prowadzi z regionalnych. Dobrze wypełniona ramówka, muzyka nie oklepana, no i przede wszystkim kontakt ze słuchaczem nie koniecznie SMS-owy.

Kiedyś też często słuchałem Radia Pik, ale jakiegoś czasu, to radio obniżyło loty. Z regionalnych jeszcze zaglądam czasami do Rzeszowa (Dino-top)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę Radio Wrocław. Stacja dużo zmian przeszła, większość audycji wypadła, ograniczono ilość prowadzących. Ale trzeba jednak przyznać, że bardzo dobrze sformatowali się. Postawili na Rock, jeszcze zanim był wysyp stacji z takim gatunkiem. U nich Rock to nie granie oklepańców typu Nickelback czy Coldplay. Grają wyszukane utwory z całej klasyki rocka, bardzo dużo rzeczy z lat 70. Potrafią opowiedzieć ciekawostki o artystach, łącznie z genezą powstawania danego utworu. Ostatnio miałem okazję przez godzinę słuchać piosenek Erica Claptona z różnego okresu jego działalności.

Po za tym wypełniają misję - mają np. audycje dla mniejszości narodowych Ukraińców i Niemców. Potrafią tam puścić rocka ze Wschodu. W jaki jeszcze radiu można przez godzinę w tygodniu posłuchać wykonawców ukraińskich?

Jeszcze do tego dochodzi promocja zespołów z Dolnego Śląska w formie "Muzycznej Bitwy Radia Wrocław". Czy Rock Radio czy Muzo.FM promują debiutantów?

I jeszcze jako ciekawostka - mają tam Listę Przebojów Ludowych. Nie chodzi tu o Disco Polo, ale o tradycyjne granie folklorystyczne. W ten sposób mogą zaprezentować się ludowe zespoły wiejskie.

I unikatowa "Muzyczna Cyganeria", czyli poezja śpiewana przedstawiana przez Leszka Kopcia.

 

To właśnie w Radiu Wrocław swoje programy prowadzili Arkadiusz Jakubik, Paweł Kostrzewa (związany później z Trójką i Eską Rock) czy Jarosław Kuźniar (czytał wiadomości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pewien paradoks jest taki, że komercyjne stacje raczej powieści w odcinkach nie emitują, więc i tak by to poszło w Polskim Radiu. Przynajmniej mają 2 w 1: promują czytelnictwo i przyciągają tych słuchaczy, którzy raczej nie odpaliliby w innych okolicznościach stacji publicznej, bo wolą komercyjne rozgłośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

W marcu Audytorium 17 wraz z centralnymi stacjami Polskiego Radia założyło podmiot MOC Radio który to optuje za jednoźródłowym sposobem mierzenia słuchalności radia: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/moc-radio-polskie-radio-regionalne-rozglosnie-co-to-jest

Co ciekawe do projektu mają być zaproszone też stacje komercyjne. Żeby to tylko skończyło się nie wypałem jak Power FM czyli kolaboracja A17 z RMF-em: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/power-fm-nowy-pakiet-stacji-rmf-i-regionalnych-rozglosni-pr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
15 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Mam pytanie czy Radio Kielce inne rozgłośnie regionalne Polskiego Radia grają disco polo lub taneczną dance, disco?

PR Katowice oraz PR Kielce nie grają disco-polo. Nie wiem jak w innych rozgłośniach Audytorium 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR Kielce współpracowało z artystą disco polo a konkretniej z już świętej pamięci Bronisławem Opałką (czyli odtwórcą roli Genowefy Pigwy) więc na pewno grała jego piosenki.

PR Kraków oczywiście nie gra disco polo gdyż celują w muzykę ambitną.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ubiegły rok Audytorium 17 może zaliczyć do udanych gdyż zajęło ono 4 miejsce z wynikiem 4,7% jednocześnie remisując z Jedynką. Względem 2020 roku Audytorium 17 straciło tylko 0,1 procent słuchalności: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sluchalnosc-radia-2021-rok-zasieg-radia-analiza-opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miło mi ogłosić wesołe wieści Radio Opole w dniu 13.03.2022 po godzinie 13:00 nadało Disco Polo.

Polskie Radio Opole stało się pierwszą rozgłośnią Polskiego Radia, która zagrała Disco Polo na swojej antenie od roku 2015.

Wyemitowano w paśmie gdzie lecą utwory co np Polo TV puszcza w niedzielę w tym utwory Teresy Werner.

Będę bacznie się przyglądał emisji DP w Radiu Opole.

https://www.odsluchane.eu/szukaj.php?r=97&date=13-03-2022&time_from=12&time_to=14

W lutym DP było grane już w Opolu.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Radio Opole od dawna puszcza piosenki DP w ramach "Opolskiego koncertu życzeń", zresztą Radio Kielce też czasami puszcza DP w ramach tamtejszego "Koncertu życzeń".

 

Natomiast jeśli chodzi o Teresę Werner, to jej piosenki można często usłyszeć w niedzielę od 8 do 10 w Radiu PiK.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Radio Kraków ma od pewnego czasu zliftingowane logo:

image.png

Jego wprowadzenie zbiegło się z niedawnym wprowadzeniem Radia Kraków Kultura czyli ich trzeciej anteny. Dotycyczas Radio Kraków miała w logo napis pisany "caps lockiem" czyli  wielkimi literami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łódź Extra może miało bardzo podobną muzykę do zwykłego Radia Łódź, ale miało sporo audycji kulturalnych.

A samo Radio Łódź - po zmianach jest to praktycznie Radio Parada bez disco polo (i bardzo dobrze!) - mieszanina gatunków.

Wcześniej to była praktycznie kopia RMF FM.

Za to jestem jeszcze w zasięgu PR Katowice i tam nadal muzycznie jest kopia RMFu, jednak dużo jest słowa.

Wracając do DP - czas dokończyć tą kłótnię poza forum. Zapraszam wszystkich: https://discord.gg/2fvcJ2fd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...