Skocz do zawartości

Ciekawostki sportowe


Umkwatata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dawien dawna śledzę te różne piłkarskie rekordy wszech czasów i za każdym razem gdy jakiś znany piłkarz zbliża się do jakiegoś niesamowitego osiągnięcia nagle zostaje odkurzone jakieś nazwisko, którego dotychczas na tablicach rekordów nie było. Tak było z rekordem Messiego, gdy w roku kalendarzowym strzelił jakieś 100 goli. Gdy większość gratulowało mu już rekordu kibice Realu i historycy/statystycy wygrzebali Godfreya Chitalu z Zambii, którego wynik strzelecki był jeszcze bardziej okazały. Tak jest z Ronaldo, który już powinien zostać najlepszym strzelcem w dziejach, ale ktoś odgrzebał Erwina Helmchena, którego jeszcze do niedawna nikt nie brał na poważnie, bo kopał gdzieś w rozgrywkach regionalnych lub niższych ligach. Gdy zacząłem się interesować tymi wszystkimi historycznymi statystykami w każdym tego typu rankingu padało nazwisko Josefa Bicana i to on z reguły stanowił tą najwyższą poprzeczkę. Teraz kimś takim jest Helmchen, który nawet dla własnych rodaków stanowi dużą zagadkę. Niemiec pojawił się gdy Ronaldo przeskoczył Bicana. Podobnie to wygląda w przypadku bramkarzy: Buffona i Fabio oraz wspomnianego CR7, którzy pod względem liczby występów zbliżyli się do TOP 3 wszechczasów. Okazało się, że do TOP3 doszło jeszcze jedno nazwisko, ktoś wyciągnął z kapelusza Paula Bastocka, angielskiego bramkarza który nabił 1284 meczów w klubach z 4-8 poziomu rozgrywkowego w Anglii i tak w kołomacieju. Cristiano Ronaldo zbliżył się też do jeszcze kilku rekordów, ale i tam znowu doszło do przetasowań. W zestawieniu największej liczby występów w historii reprezentacji CR7 już witał się z gąską gdy nagle pojawiło się nazwisko Soh Chin Ann z Malezji. Nowy lider ma obecnie 219 meczów (przy 184 Portugalczyka). Przyznam się, że wcześniej o Soh Chin Annie nigdy nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
58 minut temu, Kiler napisał(a):

Taki wynik meczu trafił się w Pucharze Czech. :D

Nieźle, to prawie jak moja lokalna drużyna przegrała ostatnio 3-11 .W rundzie wstępnej  Pucharu Polski szczebla regionalnego :D

https://regiowyniki.pl/mecz/89454/Pilka_Nozna/Warminsko-Mazurskie/Puchar_Polski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam ciekawostkę dotyczącą reprezentacji siatkówki mężczyzn i tegorocznych mistrzostw Europy, Polacy z Serbią w 3 secie grali na przewagi bardzo dzielnie i było to najdłuższy set tych mistrzostw który skończył się wynikiem 36 do 34 i w rezultacie Polska pokonała Serbię 3 do 1 i melduję się w półfinale mistrzostw Europy w siatkówce. Czy wg zdarzyło się tak np na Mundialu siatkarskim by jakiś set na przewagi trwał powyżej 30 pkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...