Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ferguson Ariva 153 Combo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#141 doonboot

doonboot

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 11 mar 2017

Napisano 11 marzec 2017 - 16:46

Witam, dzisiaj wgrywałem soft do swojego tunera po tej operacji był restart i teraz mam tylko napis "On' na wyświetlaczu tunera, da radę coś z tym zrobić czy mogę już go tylko wyrzucić do śmieci i kupić drugi ?

Pozdrawiam Maciej

#142 hapxx

hapxx

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 106 postów
  • Od: 22 lip 2016

Napisano 11 marzec 2017 - 17:03

Wgraj soft fabryczny kablem rs232.

#143 Eric

Eric

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • Od: 09 mar 2017

Napisano 20 marzec 2017 - 22:08

Witam,

Na stronie producenta pojawiała się nowa wersja oprogramowania

version: 1.33B1

- improved CI+ support for all CI models (beta versions!)
- improved soft standby work
- improved efficiency and stability
- and other minor mistakes...

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć co daje improved CI+ support for all CI models - co zyskuje, jakie karty będą dzięki temu działać Polsat, Nc+ ?

Od siebie mogę dodać, że to pierwszy soft od czerwca ubiegłego roku nie powodujący głośnych trzasków z głośnika tv przy wyłączaniu tunera.

#144 Red.

Red.

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 23 postów
  • Od: 22 cze 2016

Napisano 21 marzec 2017 - 01:51

Jak czytamy z opisu : "-Ulepszone CI+ wsparcie dla wszystkich modeli CI (wersje beta!)".
Obsługa modułów CI+ ,
robią jakieś postępy w temacie odnośnie działania modułów CI+ na Arivie 203/253 np: NC+ Nagra (bez trybu legacy) .
Na tych tunerach ze zwykłym CI : działały moduły : w trybie "legacy" (umożliwia działanie modułu na starszych odbiornikach ze złączem CI) .
A więc : moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu Nagra (rożnie z tym było ) ,
moduł CI NC+ Mix  (NCAM) Conax . Moduły są parowane z kartami , lecz nie wszystkie .
W uniwersalnym czytniku tunera działają karty np : Viaccess erotyka , Seca cameleon Cyfra+ , Conax Smart HD+ , Conax MTV unlimited ,
bez problemu można skonfigurować multiroom  (karta nieparowana) . Funkcja multiroom pozwala na niezależne oglądanie różnych programów z oferty płatnej telewizji cyfrowej np: w dwóch pomieszczeniach jednocześnie w ramach jednego abonamentu. W oryginalnym sofcie działa multiroom jako : Master /Slave , a więc jedno urządzenie główne i podrzędne .

#145 Eric

Eric

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 07:43

Czyli mam rozumieć, że jeżeli mój odbiornik wg specyfikacji wspierał tylko karty CI to po tej aktualizacji może czytać karty CI+?

Co to jest ten tryb "legacy" czy zamawiając np. Nc+ jakaś inną ofertę niż Smard HD ona zadziała ?

#146 Red.

Red.

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 23 postów
  • Od: 22 cze 2016

Napisano 21 marzec 2017 - 15:06

Twój odbiornik ma tylko uniwersalny czytnik kart . Działają w nim karty nieparowane: Viaccess erotyka , Seca cameleon Cyfra+ , Conax Smart HD+ , Conax MTV unlimited . Ariva 153 Combo nie ma złącza CI .
Wersja z poprawkami do obsługi modułów jest dla Arivy 203/253 Combo .Tryb "legacy" (umożliwia działanie modułu np: CI+ na starszych odbiornikach ze złączem CI).

Użytkownik Mr. Orbita edytował ten post 21 marzec 2017 - 19:40
Nie publikujemy reklam - regulamin.

#147 Eric

Eric

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 07:36

Red. dzięki za wytłumaczenie.

Moja uwaga do softu, jest lekki trzask przy wyłączaniu tunera z głośników, a na ekranie pojawia się mozaika. Ostatni wolny soft od tego buga był w czerwcu 2016 każdy kolejny powoduje te niedogodności. Zgłoszone e-mail do producenta ale oni mają klienta .... tam, gdzie ja ich będę miał kupując kolejne urządzenie.