Skocz do zawartości

Ariva 103mini


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ariva 103mini

103mini_main.jpg

 

Ariva 103mini to najmniejsza dostępna na rynku wersja w pełni funkcjonalnego odbiornika Full HD z czytnikiem kart płatnych telewizji. Jest to odbiornik, który zapewnia perfekcyjny obraz i doskonały dźwięk odbieranych programów TV i radiowych w nowej telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Idealne rozwiązanie każdego posiadacza dużego telewizora na gładkiej przestrzeni. Ariva 103mini jest na tyle mała, że można ją schować za telewizorem. Poprzez USB możliwe jest nagrywanie/timeshift oraz odtwarzanie muzyki (mp3, ogg, flac), filmów (mkv, avi, xvid) i przeglądanie zdjęć (jpeg, bmp). Jest to również rozwiązanie niezwykle energooszczędne, zaś zasilanie z 12V umożlwia korzystanie z niego np. na kempingu.

 

Full_HD_1080_v2011.jpgyoutube.gifXviD_video_v2011.jpgXviD_video_v2011.jpgdts_pass_through.jpgDVB-S2_satellite.pngcard_reader_v2009.png

 

 

Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p

Obsługa 32 programowalnych timerów

Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)

Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS

Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2

Czytnik kart dla płatnych telewizji

 

103mini_side.jpg

 

 

LNB IN:Â Wejście kabla koncentrycznego z konwertera.

 

HDMI: Wyjście obrazu i dźwięku cyfrowego.

 

AV: Wyjście analogowego dźwięku i wideo.

 

LAN: Port Ethernet służący do komunikacji przez sieć LAN/Internet.

 

SPDIF:Â Cyfrowe optyczne wyjście dźwięku.

 

2 x USB: Porty umożliwiające nagrywanie na zewnętrznych pamięciach.

 

103mini_side2.jpg

 

103mini_card.jpg

 

Ariva 103mini dostarczana jest z wyjątkowo wygodnym i intuicyjnym w obsłudze pilotem o symbolu RCU-540. Pilot ten doskonale leży w dłoni przez co pozwala wygodnie obsługiwać wszystkie funkcje odbiornika

 

rcu540_photo.jpgAriva%20STBRemote.jpg

 

Odbiornik został zbudowany w oparciu o zaawansowaną 400MHz jednostkę główną. Wbudowany w nią procesor obrazu przy współpracy z pamięciami DDR II poddaje sygnał rygorystycznemu, pięciostopniowemu procesowi usuwania zakłóceń, filtrowania, wyostrzania, korygowania i wzmacniania. Dzięki temu zapewnia najwyższą dostępną na rynku jakość dźwięku i obrazu cyfrowego w pełnej rozdzielczości Full HD.

 

WiFi.png odbiornik obsługuje adaptery USB WiFi 802.11b/g/n oparte o procesor Ralink Rt5370, oferowane jako osobne akcesorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Świąteczna aktualizacja dla Twojej Arivy!

Uprzejmie informujemy, że dostępne jest nowa wersja oprogramowania:

 

1.27B9 dla modeli Ariva 103, 103 mini, 203, 153Combo.

 

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji!

Najważniejsze zmiany w aktualnej wersji:

• poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

• poprawiono wznawianie połączeń WiFi

• poprawiono szybkość pracy OSD

• optymalizacja wykorzystania procesora

• kolejne usprawnienia działania timerów

• poprawiono szybkość wczytywania EPG

• i inne poprawki

Instrukcję z procedurą aktualizacji oprogramowania znajdziecie Państwo zawsze w paczce z oprogramowaniem. Przypominamy, że paczkę taką należy rozpakować.[/color]

 

Soft 1.27B9 z 10.12.2014 r. do pobrania tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam jako świeży posiadacz dekodera jak w tytule.

 

Czy jest możliwe stworzenie listy kanałów, z numeracją, że tak napiszę: nieciągłą, zawierającą "dziury"? Np. kanały nr 1,2,3,4, a potem 6,7,8,15,16 itp. Chodzi mi o stworzenie listy zawierającej układ kanałów i numery pozycji dokładnie takie, jak na oficjalnej stronie nc+ :

http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Dokumen ... 015_nc.pdf

Dekoder co prawda funkcją Fastscan wyszukuje kanały dostawcy, ale potem usuwa "dziury" i tworzy numerację ciągłą. W efekcie przykładowo Discovery Science zamiast mieć nr 77 ma np. 64.

Da radę coś z tym zrobić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, trochę kiepsko. Telewizor Panasonic, którego model mam w stopce, pobiera listę i numeruje pozycje dokładnie wg. "rozpiski" nc+. Myślałem, że to standard.

No cóż, w takim razie chyba spróbuję wdrożyć plan "B". Mianowicie miejsca "dziur" powypełniać kanałami, których w życiu nie będę oglądał (jakieś "turbany" w stylu Abu-dhabi tv, itp.), przesuniętymi gdzieś z końca listy. Następnie kanały te oznaczyć jako "pomiń", żeby nie "wpadać" przy poruszaniu się ch+/ch-.

Chyba nie ma innej opcji. No chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

Da się to obejść - można ustawić jakieś kanały (nazwijmy je "śmieciowymi"), które wypełnią te "dziury" i następnie poukrywać je w menu edycji kanałów.

Ups, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi. Widzę, że wpadłem ten sam pomysł ;) W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak tak uczynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t - to jest to! :) Ale... tak pobieżnie sobie przeglądam listę, i na pozycji 71 brakuje TVN Fabuła. Kanał jest o ile mi wiadomo od dosyć niedawna w ofercie nc+, oraz akurat nie bardzo mi na nim zależy... Ale gdyby zależało, to co robić, szukać go po transponderach? Dodam, że Panas sam wykrył, że jest nowy kanał, wrzucił na odpowiednią pozycję i po sprawie.

Niemniej dzięki bardzo, na pewno bym nie wpadł na ten LCN.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panas" kosztuje pare tysięcy,Ariva parę stów i LCN działa w niej jak działa.

Heh, trudno się nie zgodzić. Z tym, że Panas służy nie tylko do odbioru z "satelity" ;) Niemniej wielkie dzięki za podpowiedź. Przynajmniej mam już od razu ułożone niemal tak jak chciałem, bez zbędnych kombinacji. Zdaję sobie sprawę, że jest to tunerek za circa 2,5 stówy i dlatego kupiłem go do tv w sypialni ;) I tak jestem zaskoczony możliwościami tak niewielkiego sprzętu, za stosunkowo niewygórowaną cenę (nigdy nie śledziłem pilnie tematu dekoderów, przez kilka lat miałem "gotowca" od CP, którego w zasadzie jedynym "bajerem" był odbiór tv sat ;)).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam mam problem z kanalem Disney Junior platforma nC+ wyskakuje kanal zakodowany, mozna cos z tym zrobic ? na oryginalnym dekoderze nc+ dziala 

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z istniejącym wątkiem o tym modelu odbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno dobrą kopię wyszukałeś? Bo na HotBirdzie jest też Disney Junior dla włoskiego Sky i ma dokładnie tą samą nazwę.

Jaką masz kartę do dekodera? Niebieski/czarny Conax, czy Cameleon po Cyfrze+? Bo jeśli Conax, to kanał jest parowany i zapomnij o jego odbieraniu na czymkolwiek innym, niż dekoder w którym dostałeś kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte mam cala niebieska z obu stron parametry sa takie same

 

Rozumiem, że karta ta jest z logo dawnej platformy "n"?

Jeśli tak to jest to karta dawnej "n'ki" właśnie. Karta ta działa w systemie Conax. Jest ona sparowana z dekoderem, z którym jest dostarczana i działa poprawnie tylko i wyłącznie w nim. Część kanałów jest jednak dostępna z takiej karty także na niezależnym tunerze lub module CAM obsługującym system Conax. Są to kanały wchodzące w skład oferty prepaid "Smart HD+", które to akurat nie są parowane.

 

Powyższa sytuacja nie ma jednak żadnego związku z samym tunerem Ferguson Ariva 103mini, o którym to rozpocząłeś nowy wątek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Ariva 103 mini. Od paru dni próbuję wyszukać kanały nc+ metodą "włączony LCN i FastScan nc+". Czyli kanały mają być ułożone wg. oficjalnej numeracji dostawcy, tak jak w dedykowanych dekoderach. Kiedyś nawet założyłem o tym topic, ale chyba gdzieś wziął był przepadł w czeluściach forum).

Np. na pozycji 5 pojawia się Nuta Tv (powinien być TTV), na poz. 26 Test3 i komunikat "zakodowane" (Polsat News), na 29 TVN24 i też zakodowane (Food Network). TTV owszem jest, ale na poz. 631. Być może takich "kwiatków" jest więcej.

Kiedyś, tzn jeszcze parę tygodni temu było OK. Listę co jakiś czas "odświeżam", gdyż wiadomo następują zmiany. Dobrze, że przed skanowaniem zrzuciłem listę na pendrive - po przywróceniu jest trochę lepiej, chociaż na 29 nie ma FoodNetwork, na na 126 mam Nuta TV zamiast Active Family.

Pytanie: czy można coś z tym zrobić samemu, czy pozostaje tylko liczyć na poprawkę softu Arivy? A może wina leży po stronie nc+?

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Fergusony korzystały z listy nc+ transmitowanej dla starszych modeli dekoderów. Operator przestał ją aktualizować, obecnie źródłem jest 10,719 GHz, pol. V - potrzebna poprawka softu, bo nc+ nic tu już nie poprawi, prędzej całkiem wyłączy tą starą listę (dotyczy to także innych odbiorników z FastScan, nie tylko Fergusona, jeśli korzystały z tej samej metody).

 

Patrzysz to na aktualnym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyszukałeś kanały przez FastScan , brakujące dodaj sam według  :http://ncplus.pl/sklep/dokumenty/MIX/Parametry%20nadawania%20kana%C5%82%C3%B3w.pdf ,

we wszystkich modelach wybierając opcję FastScan jest ten sam problem , albo brak jest kilku kanałów albo są żle rozmieszczone na liście . Na każdym sofcie był ten sam problem .

Listę popraw sam  następnie zgraj na pendrive , do edytowania użyj A103mini Channels Editor : http://www.ferguson-digital.eu/download-odbiorniki-satelitarne/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Red: po włączeniu opcji LCN (patrz Ustawienia systemowe->inne) nie można zmieniać kolejności kanałów. Powinny być od razu  ułożone według kolejności nc+ i rozpiski, do której podałeś link (nawiasem adres dobrze mi znany). Kiedyś nawet pytałem na forum jak to zrobić, patrz topic tutaj, post #6 i następne: https://forum.satkurier.pl/topic/11440-ariva-103mini/ (posty jednak się odnalazły w czeluściach forum - (nad)gorliwa moderacja przeniosła i dokleiła do tamtego topicu ;) )

 

Generalnie właśnie mi zależy na tym, aby się nie bawić w zmianę kolejności, układnie list edytorami kanałów, itd. Przyzwyczaiłem się już, że np. 1=TVN, 7=Polsat, 77=Discovery Science, itd. Ogólnie odkąd posiadam Arivę, czyli ponad 1,5 roku opcje Fastscan + LCN zdawały egzamin. Może były niewielkie rozbieżności, nie kontroluję przecież dokładnie zgodności wszystkich kanałów z oficjalną rozpiską. Nie wszystkie też mnie interesują, np. sportowe, czy pakiet Canal+ którego nie posiadam. Jednak różnice nie były tak dla mnie odczuwalne jak po ostatnich próbach skanowania.

 

@Mr. Orbita:  rzecz jasna nie wiem wg. jakiego algorytmu Ariva skanuje i układa sobie kanały (i szczerze pisząc średnio mnie to interesuje...), ale podczas Fastscanu pierwszym transponderem pojawiającym się na liście jest 10719.

Co ciekawe czasami wyniki kolejnego skanowania są różne i przykładowo na poz. 5 "wskakuje" TTV (czyli prawidłowo). Ale na poz 26 wciąż mam zakodowany jakiś Test3 (zamiast Polsat News), na 29 TVN24 (obecnie Food Network). Kiedyś też tak czasami bywało, tzn. skanowanie wychodziło nie bardzo zgodnie z "rozpiską", ale zwykle powtórne (ew. kolejne...) dawało oczekiwane rezultaty. 

 

Firmware najnowsze w chwili gdy pisze tego posta: V1.31B37 z 2016.11.03. Resetowalem dekoder do ustawień fabrycznych - bez efektu.

 

Jeszcze jako ciekawostka: mam telewizor Panasonic, onegdaj reklamowany jako certyfikowany do współpracy z nc+. Jego Fastscan uklada kanały dokładnie wg oficjalnej rozpiski. Zatem również sądzę, że winę tu najbardziej ponosi oprogramowanie Arivy. Wysłałem zgłoszenie do Fergusona. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano trochę z głupia frant zapuściłem skanowanie i... ustawiło niemal dobrze. TTV prawidłowo znalazł się na poz. 5, Food Network HD na 29 i 132, Active Family na 126. Reszta po pobieżnym sprawdzeniu też wydaje się być w miarę zgodnie z oficjalnym układem zawartym w pliku PDF ze strony http://ncplus.pl/oferta/wszystkie-kanaly . Tylko na poz. 26 uparcie pojawia się zakodowany Test3 , zamiast Polsat News HD, który z kolei odnajduje się na poz. 964. Ale chyba jakoś to przeżyję ;)

Co ciekawe, przeprowadziłem potem jeszcze 3 próby skanowania i wyniki były niezadowalające, podobne do opisanych przeze mnie w postach sprzed paru dni. Czyli na poz. 5 znów wpiernicza się jakaś Nuta TV (żeby to jeszcze była moja nuta, no ale o gustach się nie...), na poz. 29 TVN24 (czyli jakby ze starego układu), 126 Active Family raz jest, raz nie, a poz. 26 widnieje Test3. Na szczęście wyniki tego "dobrego" skanowania zapisałem na USB, dzięki temu mogłem bez problemu wczytać.

 

Nie rozumiem tego zachowania dekodera - czasem wychodzi dobrze, czasem źle, choć kiedyś jakby z przewagą tego pierwszego, teraz na odwrót.

W ogóle nie rozumiem idei tego (fast)skanowania kanałów wg. układu operatora. Dotyczy nie tylko Arrivy, ale chyba wszystkich dekoderów/tv/tunerów DVB-S. Skoro dostawca wysyła swoją "listę" (nc+ ponoć z transpondera 10719V, jak wspomniano tu w jednym z wcześniejszych postów), a lista ta zawiera jak domniemywam nr pozycji kanału, częstotliwość/polaryzację, jakieś tam PIDy, sridy i inne niezbędne parametry - to po co potem dekoder jeszcze żmudnie skanuje transpondery? Zdaniem moim powinno załadować tę listę i już, coś na wzór wczytywania pliku z USB. No ale to tylko moje gdybanie, zasady i algorytmy skanowania wg. układu operatora są zapewne znacznie głębsze ;)

Pozdrawiam.

 

EDIT

P.S. Firmware bez zmian: v1.31B7. Zero odzewu Fergusona na moje zgłoszenie, choćby tylko potwierdzający mail wygenerowany z automatu. Ale u nich to chyba standard, kiedyś też coś zgłaszałem i ani przysłowiowego be, ani me, nie wspominając o kukuryku.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...