Skocz do zawartości
  • 0

Zlaczki samokompresyjne Cablecon


belliash
 Udostępnij

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pewnie chodzi Ci o złączki firmy Cabelcon ;) Samokompresyjnych jeszcze w ręku nie miałem, ale pewnie tak jak w przypadku kompresyjnych jest ich kilka typów w zależności od rodzaju (grubości) kabla i może tutaj tkwi problem a być może w samym sposobie zarabiania kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy teście tych wtyków self install od Cablecon zauważyłem taki problem: wewnętrzna część wtyku przesuwa się w środku i zachodzi częściowo na gwint. Użyłem zarówno wersji wtyku 4.9 jak i 5.1 na kablu Conotech NS113. Wersja 5.1 przesuwa się luźniej, więc wnioskuję, że jest po prostu za duża, bo NS113 Conotecha ma 4,8mm średnicy dielektryka. Ale dlaczego przesuwa się wersja 4.9? Tak być nie powinno, bo gwint skraca się o 2 zwoje.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, a nakręcenie na gniazdo jest utrudnione przez skrócony gwint.

Nie wiem jak idealnie trzeba by dopasować do nich kabel, bo ułamki milimetrów różnicy w grubościach poszczególnych warstw powodują nakładanie tych wtyków nieznośnym. Jest moim zdaniem za ciężko. Stosowałem ostatnio dwa kable - Digisat 113 i Conotech 113. Digisata źle obrabiać stripperem o stałym rozstawie ostrzy (za dużo obcina), natomiast na Conotecha źle naciskać te wtyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ach, czyli czarny jest jednak trochę za gruby czyli problemy są bo napocić się znaczy mieć pod górkę.

Dla mnie te wtyki zarabia się gorzej niż zakręcane.

A ja przestrzegę przed jednym: znalazłem te wtyki taniej ale w wersji z plastikowym kołnierzem - jest to pomyłka. W jednym na dwa plastikowa część wyskakuje z metalowej i nie da się już trwale złożyć. Choć wszystko trzyma się razem to jednak luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie widzisz rozmiaru? 4.9 jest za mala.

Bez problemu zakladalem na triset-113 (zarowno bialy jak i czarny) zlaczki cabelcon 5.1.

 

 

Wczoraj zalozylem kilka takich zlaczek:

420_330_productGfx_2969dcf32419533d14511

 

Na taki kabel:

1.jpg

 

Poza tym te Twoje sa jakies inne. Samokompresyjne 4.9 wygladaja zypelnie inaczej:

wtyk-f-cabelcon-nakrecan_15068.jpg

Edytowane przez belliash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogą być za małe na ten kabel bo ma średnicę delektryka 4.8, a więc pasuje na niego złączka o oznaczeniu 4.9. Zakładałem również na niego w całości metalowe, jakie przedstawiłeś. Dla próby wziąłem 4.9 i 5.1 - pierwsza siedzi w miarę ciasno, druga się trzyma, ale lata (kabelek mam jako awaryjny).

Wracając do tych z czarnym, plastikowym kołnierzem - po prostu chybiony projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...