Skocz do zawartości

Wykazy kanałów na forum - sprawy organizacyjne


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie można by taki wykaz zrobić, choć już kiedyś rozważałem taki pomysł gdy tworzyłem listę wybranych zagranicznych kanałów FTA, to teraz mógłbym się podjąć tego wyzwania, ;) Ten wykaz byłby bardzo uszczuplony, ale kompletny, mam nadzieję, że też interesujący. Oczywiście byłyby uwzględnione poszczególne kategorie, np. "Rozrywka", "Muzyka", "Sport", "Informacja", "Dokument" itd., ale chyba od razu na wstępie bym zrezygnował z kanałów radiowych. I tak będzie ciężko wtrafić w gusta osoby, która by z tej listy na co dzień korzystała. Wydaje mi się, że w przypadku kanałów telewizyjnych byłoby troszeczkę łatwiej ;)

 

W ramach testów i moich propozycji przygotowałem część takiej listy dla kategorii "MUZYKA", by zobrazować, na czym by ten wykaz się opierał.

Kliknięcie na nazwę kanału spowoduje wyświetlenie się nowego pustego okna. W polu adresu strony internetowej ukaże się link prowadzący bezpośrednio do streamu danej telewizji w internecie. Należałoby skopiować ten link, uruchomić np. WMP i z menu "Plik" wybrać opcję "Otwórz adres URL..." poczym wkleić skopiowany link i zatwierdzić "OK". Wtedy pojawi się obraz transmisji. Przy każdym kanale by były zawarte dodatkowe informacje o pochodzeniu (w jakim języku nadaje), link do strony domowej kanału a także dodatkowe informacje na temat dostępności na satelicie.

 

Jak to widzicie? Akurat ten wykaz zrobiłem w oparciu o streamy internetowe strony wwwiTV.com, można by skorzystać np. z DeliCast, wtedy od razu by się nam otwierał odtwarzacz WMP, ale na tej stronie część kanałów po prostu nie działa, albo nie ma uwzględnionych. W sumie wypadałoby od razu określić, czy streamy internetowe by się automatycznie otwierały w odtwarzaczu, czy by pojawiał się tylko adres streamu w oddzielnym oknie przeglądarki a dalej już ręcznie musielibyśmy wklepywać do swojego programu multimedialnego. Czekam na opinie :)

 

Przykład:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------MUZYKA

 

tmf_be.gifTMF VLAANDEREN - holenderski, strona domowa

satelita: -

 

ocko.gifOCKO - czeski strona domowa

satelita: Astra 1E - 23.5E (FTA)

 

perviy_muzykalnyi_telekanal.gifPIERVIY BALTIJSKYI MUZYKALNYI litewski/łotewski/estoński strona domowa

satelita: Sirius 4 - 4.8E (FTA)

 

the_voice_tv.gifTHE VOICE - szwedzki strona domowa

satelita: -

 

cosmos_tv.gifCOSMOS TV - rumuński strona domowa

satelita: Thor 3 - 0.8W (FTA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka rzeczy w sprawie zagranicznych kanałów FTA:

1. Planeta Sport (Hot Bird, 12597 V) - podobno ma zostać wyłączony pod koniec stycznia. Jest jakieś źródło tych informacji?

2. CNN International (Hot Bird, 12597 V i 11219 H) - Tutaj mała uwaga. Z obydwu częstotliwości przekaz jest niekodowany od 4 sierpnia 2008 roku i nic nie wskazuje na jego ponowne zakodowanie. Dodam, że "główna" częstotliwość CNN-u to 12597 V (GlobeCast). Sky Italia niepotrzebnie go dubluje na 11219 H.

3. Dr. Dish TV (Astra 1, 12246 V) - ten kanał nie nadaje całą dobę, tylko w określonych godzinach (chyba od 10-17, ale nie pamiętam dokładnie). Jak kanał nie nadaje, wyświetlany jest tylko czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Planeta Sport (Hot Bird, 12597 V) - podobno ma zostać wyłączony pod koniec stycznia. Jest jakieś źródło tych informacji?
Na pewno nie wzięte z kosmosu, źródło jest tutaj i tutaj (patrz post z 30.12.2008r., 23:23).
2. CNN International (Hot Bird, 12597 V i 11219 H) - Tutaj mała uwaga. Z obydwu częstotliwości przekaz jest niekodowany od 4 sierpnia 2008 roku i nic nie wskazuje na jego ponowne zakodowanie. Dodam, że "główna" częstotliwość CNN-u to 12597 V (GlobeCast). Sky Italia niepotrzebnie go dubluje na 11219 H.
Poprawione.
3. Dr. Dish TV (Astra 1' date=' 12246 V) - ten kanał nie nadaje całą dobę, tylko w określonych godzinach (chyba od 10-17, ale nie pamiętam dokładnie). Jak kanał nie nadaje, wyświetlany jest tylko czarny ekran.[/quote'] Zgadza się, nadają od 10-17 - poprawione. A tylko w przypadku tego jednego kanału zauważyłeś? :P Przykładowo z Astry 19.2E też TiMM nadaje kilka godzin dziennie, ostatnio porę emisji wydłużono. A tak w ogóle, to nie wiem pod jaką kategorię ten kanał przypisać :lol:. Inne kanały z Astry 2: Propeller (20.00 – 1.00) - teraz nadaje znacznie dłużej, Nuts TV (program rozpoczyna się gdzieś koło 13.00, trzeba by to sprawdzić), BBC Alba (podobnie jak w przypadku Nuts TV), Anime Central dzielący czas antenowy z PopGgirl - zdaje się, że informacja nieaktualne, ale zawsze zapominam sprawdzić co jest nadawane w miejscu Pop Girl po zakończeniu programu. :woot:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proponuje Wam, aby w liście kanałów, polskich platform cyfrowych, zaznaczyć, które kanały nie emitują przerw na reklamy w trakcie emisji programu, wielu potencjalnym abonentom pomoże to zdecydować się na konkretną platformę. Przeciętnie każdy wie że nie robi tego tylko TVP, o reszcie się zapomina. Przerywanie reklamami według wielu osób to udręka, może kiedyś kanały tematyczne zdecydują się nie przerywać audycji, to zależy od abonentów, jeśli specjalistyczne media się tym zajmą to możemy być świadkami nowego trendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione.

 

Czy jest taka możliwość, żebyś przy edycji wątku z kanałami zaznaczał w jakiś sposób zmiany (wyróżnienie na żółto/pogrubienie)? Wzglednie w osobnym wątku (takim, żeby dało się go zasubskrybować - zamkniętego wątku z listą kanałów się nie da) wypisywał zmiany - coś w stylu:

19.01

zmieniono kanały: BBC, CNN

dodano kanały NBC, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orange, nie sądzę, że jednym z głównych aspektów przodujących w wyborze platformy satelitarnej byłaby informacja dla zainteresowanego, które kanały przerywają swoje programy reklamami, a które nie. Raczej przyszły abonent skupi się na zawartości programowej kanału, a także cenie jaką mu przyjdzie zapłacić za pakiet. Reklamy są wszędzie i w żaden sposób nie jesteśmy w stanie przed nimi uciec.

 

@lukaszg, jest taka możliwość. Zawsze świeżo po aktualizacji w danym wykazie kanałów mogę wysyłać dodatkowego posta wraz z informacją, jakich aktualizacji dokonano. Wtedy zalogowani użytkownicy nie będą mieć problemów z uzyskaniem informacji o update wykazów. Pasi takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwagi do aktualnej listy:

1. Literówka: SOUTHERN AFRICA DIRECT angielski

2. Bubble Hits na 11527 to w rzeczywistości Bubble Hits Ireland, na 12560 jest Bubble Hits UK, na którym zdarza się, że leci co innego, kanały są też przesunięte czasowo względem siebie. Nie jest to więc dokładnie druga kopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Proponuję zmienienie tego wykazu dekoderów platform n - https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=8&t=9613

Gdyż, n posiada od 4listopada nowy TurboDekoder HD.

A tutaj w ofercie CP proszę o dodanie nowego kanału Polsat Jim Jam do pakietu Mini - https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Przydałaby się aktualizacja tego wykazu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=11&t=6932

 

dodać

10719 V 27500-5/6 CSB TV

10719 V 27500-5/6 Rodin TV

11642 V 27500-3/4 TV.Disco

11393 V 27500-5/6 TTV - Twoja telewizja

 

usunąć

11317 V 27500-3/4 CSB TV

11317 V 27500-3/4 Radio Kaszebe

11604 H 27500-5/6 RADIO DEUTSCHE WELLE (ID: DW04)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się tym zająć bo to mój dział, a to jest chwila roboty.

Ale generalnie ktoś inny tworzy oba wspomniane tematy i nie chcę nikomu przeszkadzać ani się zanadto wtrącać do jego pracy. Mogę co najwyżej uaktualnić jeśli dostanę odpowiednie info na PW, że jest taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie zawsze jak coś się długo nie pojawia i nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o logo ;)

Na chwilę obecną brakuje tam chyba tylko zmiany C&I i kanałów HD od C+. Mam logosy, ale z białym tłem, czekałem że może coś się pojawi w necie ale chyba nie ma co dalej czekać rzeczywiście i dać to co jest. Myślałem też że kiedyś znajdę duuużo wolnego czasu i sam zrobię przezroczystość, ale o ile w przypadku logosów bez dopisku HD było to łatwe, tu jest trudniej bo te literki HD niechętnie współpracują i trzeba by nad tym posiedzieć :P Ewentualnie wkleić te małe ze strony Cyfry.

Z kolei jutro dochodzą nPremium - tu brakuje mi logo nPremium 4.

 

Postaram się jakoś niebawem zrobić aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...