Skocz do zawartości

Wbudowany "dekoder" i problem z odbiorem DVB-T?


trasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Kupiliśmy z przyszłym teściem telewizor Sony z serii W8 (W829 - 42 calowy - KDL42W829 - jest napisane, że obsługuje MPEG4 - telewizor z tego roku).

Kupiliśmy także antenę do podłączenia DVB-T - sygnał według urządzenia dołączonego do anteny uzyskujemy na poziomie 70-80%.

Mieszkamy około 19KM od nadajnika, lecz antena sygnał Ma..

 

Kanały u nas odbierane to 23, 33, 37.

 

Mamy w telewizorze dwa wejścia, jedno wkręcane do anteny, drugie starego typu wciskane.. Próbowałem podłączać pod dwa wejścia lecz sygnał uzyskiwałem jedynie na "Ustawienia Analogowe" .

 

Czy kanałów wyszukiwać mamy tutaj?

Na kanałach gdzie nasze odbierają sygnał jest na czerwono, na większości innych kanałów na zielono, nic nie znajduje..

 

Na ustawieniach cyfrowych w programowaniu ręcznym sygnał jest na poziomie 0%, sądzę że to chyba do odbioru satelitarnego, lecz tam są dwa typy do wyboru w ustawieniach cyfrowych, ustawienie telewizji cyfrowej i satelitarnej, więc całkowicie tego nie rozumiem..

 

Co mam począć? :cry:

 

Panowie pomożecie, bo dwa dni z tym walczyliśmy i nic..

 

Jakim kablem mamy to podłączyć (pod które wejście), w antenie końcówka jest wkręcana oczywiście.

 

Co do anteny to jest tego typu :

DVB-T APACHE kierunkowa (nie mogę wysłać linku) - aukcja na allegro numer: 4487030622 - zakończona a chcę pokazać tylko co było kupione.

 

Wysyłam link abyśmy orientowali się co dokładnie jest na dachu zamontowane..

 

 

Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten telewizor?

Dane techniczne

telewizor LED 3D Sony KDL-42W829B

Obraz

Ekran 42 cale / 106,7 cm, 16:9

Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080

Technologia 3D pasywna (polaryzacyjna)

Zakrzywiony ekran nie

Tuner DVB-C - cyfrowy kablowy, DVB-T/T2 - cyfrowy naziemny, DVB-S/S2 - cyfrowy satelitarny, analogowy

Technologia odświeżania Motionflow XR 400 Hz

Kontrast dynamiczny powyżej 1 miliona

Funkcje poprawy obrazu X-Reality PRO, Deep Colour, Advanced Contrast Enhancer, 24p True Cinema, czujnik oświetlenia zewnętrznego, Tryb Live Football, Live Colour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwiązanie banalne.. Tłumienie gniazdka wyjściowego w domu, są one porobione w całym domu i to było przyczyną braku sygnału.. Sygnał jest na antenie wyśmienity, podłączyliśmy prosto z anteną z pominięciem gniazdka.. Znalazło wszystkie (chyba wszystkie) 24 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwiązanie banalne.. Tłumienie gniazdka wyjściowego w domu, są one porobione w całym domu i to było przyczyną braku sygnału.. Sygnał jest na antenie wyśmienity, podłączyliśmy prosto z anteną z pominięciem gniazdka.. Znalazło wszystkie (chyba wszystkie) 24 kanały.

 

przeszukales DVB_T cyfrowo czy analogowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

 

Parę miesięcy temu zakupiłem telewizor Samsung UE40K5500, odbieram na nim Cyfrowy Polsat, ale czasem obraz zacina, bo brzoza zasłania lekko antenę. Wymyśliłem sobie, że podepnę do tego telewizorka antenę DVB-T, bo powinna odbierać przy gorszej pogodzie, a dodatkowo łapie mi czeskie Muxy.

 

W tym samym domu, mam jakąś starą antenę ze wzmacniaczem, która bez kłopotu odbiera wszystko co mi potrzeba. Zakupiłem porządną antenę ze wzmacniaczem za 200 zł, zamocowałem na dachu, puściłem kabel przez cały dom i pojawił się problem. Mianowicie jakiś super błyskotliwy projektant telewizora tak wymyślił wejście antenowe, że końcówka wzmacniacza się tam nie mieści. Wchodzą jedynie takie proste zakończenia kabla, a to od wzmacniacza ma "główkę", która jest za duża.

 

Dokupiłem dzisiaj kabel (chciałem przejściówkę, ale gość dał mi kabel) i owszem teraz da się to podpiąć, ale łapie mi tylko 2 polskie i jeden czeski MUX. W sumie chyba logiczne, bo ten kabel nie przepuszcza napięcia (czy jak się to tam fachowo nazywa) i dlatego problem.

 

Żeby było jeszcze zabawniej to jak wyszukałem ręcznie MUX 3 z kanału 41 i pokręciłem rękami kablem, to w pewnym momencie złapało piękny obraz, ale potem puściłem kabel i teraz już nie umiem tego powtórzyć.

 

Proszę o poradę jaką przejściówkę dokupić lub jak to rozwiązać.

 

Oczywiście jak podepnę mój kabel do dekodera i później ten dekoder wepnę w telewizor to wszystko śmiga, ale nie chce mi się płacić 100 zł, bo projektant telewizora nie wpadł na to, że ludzie mają wzmacniacze antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...