Skocz do zawartości

WP Pilot


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osadzenie playera nic nie znaczy, mogli przecież podpisać umowę współpracy itd. Cichy, bo w branży zbytnio o tym się nie mówiło i nikt chyba też nie pisał. A takie rzeczy WP robiła z pompą zawsze, chyba nawet na stronie grupy WP nie ma jeszcze nic o tym, przynajmniej jakiś czas temu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Videostar nie w pełni przygotował się na zmianę dosyłów kanałów TVP do swojej platformy. Z rana TVP1 i TVP2 w SD nie wchodziły (koło 1 w nocy jeszcze wszystko działało), natomiast teraz już w miejscu TVP1 jest emitowana jedynka w HD czyli tutaj jakieś 400p, natomiast TVP2 nadal się nie zgłasza.

 

EDIT:

TVP2 już działa podobnie jak opisana wyżej TVP1... Jakość znakomita. :D

 

Swoją drogą, teraz Videostar zrobił aktualizację, który odbiorca po jej zainstalowaniu jest zmuszony do zainstalowania... drugiej aplikacji. Nie wiem po co to? Czemu to ma służyć? Nie trzeba było rozdrabniać się na drobne, bo co ma nowa apka czego stara nie posiadała? Dizajn wirtualnopolski, jest ok i tam i tu jest. Poza tym w opcjach nie widzę żadnego nowum co było przed dokonaniem tej nieszczęsnej aktualizacji... Lekki zawód, a szkoda...

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Sprawdzał ktoś jak działa pakiet Starter plus albo inne płatne pakiety? Interesuje mnie, czy to tylko taka sztuczka marketingowa, czy naprawdę poprawia to jakość  obrazu. W tym najtańszym pakiecie są TVP1 i 2 w HD i tutaj wydaje mi się, że jakość będzie dużo lepsza. Jak to wygląda w przypadku reszty kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam pytanie do odbiorców tej usługi na Smart TV. Podobnie pytanie zadawałem w wątku z Iplą. Czy żeby przełączać kanały, trzeba wychodzić z obecnie oglądanego i dopiero wtedy można przełączyć? Czy jest może jakaś lista kanałów, jak w TV, czy dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipla niestety pod tym względem się nie popisuje jednak przełączanie w Videostar działa jak w normalnych dekoderach czy telewizorach (P+ i P-). W moim Mi Boxie wygląda to tak, że wciskam górę lub dół pierścienia https://www.fajnieitanio.pl/userdata/gfx/54f0bb62cf999ca2b38c891810213938.jpg
Jednak przy włączeniu Videostar widzimy kafelki kanałów na początku a nie od razu grający kanał więc najpierw trzeba sobie wybrać program i dopiero potem używać przycisków zmiany kanału. Jeżeli nie ma wykupionych jakichś kanałów to są one po prostu pomijane przy zmienianiu kanałów (nie tak jak w dekoderach, że jest informacja o niedostępnym kanale). Mały problem jest gdy pojawia się reklama, wtedy trzeba wcisnąć przycisk wstecz, potem cofnąć się o jeden kanał i wrócić tego na którym wyświetliła się reklama żeby móc go oglądać (reklamy wyświetlają się rzadko i tylko przy zmianie kanałów).
Niestety aplikacja na Android TV jest bardzo uboga. Nie ma tam żadnych opcji ustawień, EPG też nie istnieje. Listy kanałów nie ma, chyba, że uznamy za takowe kafelki na ekranie głównym aplikacji.

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.. Wystarczy nacisnąć przycisk zmiany kanałów i przytrzymać wtedy będą kanału przeskakiwać. Niestety działa to bardzo szybko, tak szybko, że nawet nazwa zmienianego kanału nie zdąży się wyświetlić. Normalnie przy powolnej zmianie kanałów w zaokrąglonej ramce wyświetla się nazwa kanału zanim jeszcze obraz zdąży się pojawić. Oczywiście możesz też wyjść z oglądanego kanału do kafelków i tam zmieniać kanały ale chyba nie o to Ci chodzi. BTW czasami nawet lepiej jest zmieniać kanały w trakcie oglądania bo wtedy przeskakuje na następny działający kanał niż w kafelkach przedzierać się przez masę stacji z napisem "ZABLOKOWANY" (czyli nieopłacony kanał.
Jeżeli liczysz, ze masz jakaś listę kanałów którą jesteś w stanie wyświetlić w tle aktualnie grającego kanału to niestety ale nie ma takiej opcji.
Videostar jest niestety bardzo ubogi w funkcje. Moim zdaniem powinni się wzorować na słowackim AntikTV - mam tą apkę i wszystko działa pięknie, EPG, lista kanałów podgląd kanałów. Przed Videostar jeszcze długa droga a przecież mają możliwości, w końcu aplikacja na zwykłego Androida czy wersja webowa są dużo bogatsze w funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że jeszcze wszystko się będzie zmieniać na lepsze, bo byłoby fajnie gdyby była lista, a każdy kanał znajdował się pod określonym numerem.

A nie wiesz jak w ogóle jest z bitratem kanałów? Jak się kanały HD na twoim Smart TV prezentują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam bitrate kanałów jednak z pewnością nie jest jednakowy dla wszystkich kanałów. Z wyjątkiem Twoja.TV która jest nadawana w HD (w sumie można to nazywać HD ale mogłoby być lepiej) reszta kanałów jest od SD które stara się dorównywać temu w DVB-T (trudno to porównywać bo np. w DVB-T telewizory wygładzają piksele a przy transmisjach internetowych na ogół piksele są ostre, szczególnie przy dynamicznych scenach) aż do stacji które można porównać z jakością do niesławnego kanału Rodin TV.
W ogóle jakość obrazu w naszych polskich serwisach jest dość zła. Iplę 720 porównałbym do YouTube 480. Lepiej radzi sobie VOD.pl czy Player.pl (z tego ostatniego jestem zmuszony korzystać przez wtyczkę w Kodi bo oficjalnej apki na Android TV nie ma). Najlepiej jest z TVP, TVP Stream ma transmisje sportowe w normalnym HD i bez wątpienia przewyższa to co oferuje Ipla. BTW parę razy ściągałem nagrania z TVP VOD (oczywiście metodą nieoficjalną) i potrafią one mieć bitrate na poziomie 10 Mb/s, te z Player.pl chyba 3 Mb/s a z Ipli nie dochodzi nawet do 2 Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nigdy nie korzystałem. Chociaż ciekawe jak wygląda ta "lepsza jakość" o której piszą.
Patrzyłem kiedyś na pakiety kanałów i nie ma tam nic ciekawego dla mnie. Dużo bardziej w moje gusta wpasowuje się Ipla. Pakiet Wiedza i News dla mnie, Sport dla ojca. Za cenę tych dwóch pakietów (specjalnie kupiłem starter Plusa żeby jeszcze koszt obniżyć) w Ipli Videostar nic ciekawego nie daje.
Miałem też w ipli testowo pakiet Rozrywka ale po logicznym przemyśleniu zrezygnowałem. W zasadzie nic poza stacjami muzycznymi i Polsatem 2 nie było. Mało muzyki oglądam w TV (YT to zupełnie co innego, szczególnie jak się nie lubi ani polskiej ani amerykańskiej muzyki) a i tak mam darmowe substytuty w Videostar: po co mi MTV jak jest 4funTV. Z kolei Polsat 2 (i inne kanały powtórkowe) mógłby być super z 10-15 lat temu gdy niewiele osób miało internet a chciało się zobaczyć coś co leciało gdy np. nie było się w domu. Teraz wszystko z Polsatu 2 jest w VOD więc to nie ma sensu, no chyba, że dla osób starszych którzy boją się internetu albo tych których na neta nie stać lub nie mają tych minimum 2 Mb/s bo tyle wystarczy.

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Jest promocja do końca miesiąca. Pełny pakiet za dyszkę. Można wykupić 24x i mamy dwa lata.

Edytowane przez Barti
Znaku kropki nie używamy jako spacji. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...