Skocz do zawartości

Jaka Antena DVB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić antenę dvb mam do nadajnika Kraków Chorągwica około 15-16 km dodam ze w pokoju obok jest telewizor z jakim dekoderem i do niego jest podłączona jakaś antena z allegro kierunkowa bodajże w aukcji pisało że do 90 km ze wzmacniaczem i często bywają zakłócenia dlatego nie chce rozdzielacza i do tej anteny się podpinać bo nie wiem w czym tam jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jaki grzyb ci wzmacniacz do tak bliskiej odległości. Za duże wzmocnienie też powoduje problemy. Kup antenę kierunkową z symetryzatorem o dobrym zysku np. (link do allegro) i w zupełności ci wystarczy. Sam posiadam takową i mam do nadajnika ponad 20km, i działa bez problemowo mimo iż mieszkam na parterze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mozna zgadywać, przyczyn może byc wiele np. kable niskiej jakości, za duże wzmocnienie, może źle ustawiona antena. To co piszą na allegro to często chwyt marketingowy. Dziś dvb-t je na tyle rozwinięta że nawet łapie tv nawet z kawałka druta. Dobrze wykonana instalacja anteny daje poprawny odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Wyrzuć wzmacniacz z anteny , załóż symetryzator za kilka złotych. Nowy nie zawsze oznacza dobry, spotkałem się już z tym (tak na marginesie).

Symetryzator: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 8/1802.dat

Zakłócenia mogą być spowodowane słabym ekranowaniem wzmacniacza. Jak wspomniałem przyczyn może być wiele. Może ci sieje coś i wchodzi w antenę stąd te zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ogólny wątek dotyczący wyboru anteny do telewizji naziemnej (DVB-T) jest już tutaj :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/6159-wyb%C3%B3r-anteny-do-dvb-t/

Nie ma najmniejszego sensu prowadzić de facto takiej samej dyskusji w dwóch różnych wątkach jednocześnie.

Dalszą dyskusję w tym temacie proszę kontynuować w tamtym właśnie wątku.

 

Niniejszy wątek zamykam. :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...