Skocz do zawartości

Openbox - seria SX


zuchnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już rozpracowałem temat, głupi błąd powoduje, że nie ma napisów w Mcas - Mcas wymaga... czcionki SF Arborcrest Medium, która nie wiadomo czemu nie jest dodawana do archiwum do ostatnich wersji Mcas, a ma być...

 

Wystawiam kolekcję poprawionych Mcas oraz samą poprawkę, która powinna po wgraniu odpalić napisy na tym, co jest (po prostu dorzuci czcionkę). Ładujemy po USB wypakowując plugins i automatycznie pojawi się po wykryciu USB okno z propozycją załadowania wtyczki.

 

Zalecam zrobić przy aktualizacji tak (poprawka czcionki tego nie wymaga):

- zatrzymać obecnie pracujący Mcas (zielony)

- wyłączyć start Auto (czerwony)

- odinstalować najpierw Mclient, a później Mcas (żółty)

- zainstalować nowe wersje

- po restarcie odbiornika włączyć Mcas na start automatyczny (czerwony)

- uruchomić Mcas (zielony)

 

Mcas 20.01.2015

Mcas 10.10.2014

Mcas 25.07.2014

Mcas 25.06.2014

Mcas 30.03.2014

Mcas 24.03.2014

Poprawka czcionki

 

Prawidłowy wygląd okna Mcas po wejściu do karty - pod Consultation są uprawnienia ;)

 

Przy okazji pojawią się też brakujące napisy gdy wsadzamy i wyciągamy kartę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za pomoc! Panie Orbito jest Pan wielki. :)

 

Korzystając z okazji, chciałbym zapytać o dwie drobne sprawy:

- przy włączeniu odbiornika pojawia się podłużny szary pas, który znika po wciśnięciu klawisza MENU,

- oraz przy zmienia kanału w prawym górnym rogu pojawia się napis "na żywo (1080i)".

Czy te "ozdobniki" są przypisane do tego softu (56) i czy zmiana oprogramowania (63) pozwoli na pozbycie się ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary pas to zapewne jakiś komunikat, powinien być tam tekst. Może to coś z Mcas-a i gdy załadujesz poprawkę, to okaże się co to jest. Generalnie być może powinna pojawiać się informacja o wykryciu karty, ale powinna sama znikać po chwili. Napis "Na żywo (1080i) wyświetla się normalnie i ma funkcję informacyjną - podaje rozdzielczość obrazu oraz czy oglądamy live, czy timeshift. To samo znika, nie wiem, czy da się wyłączyć, ale ma się tak wyświetlać, to nie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe tunery serii SX

Openbox SX9 HD i Openbox SX9 Combo.

... taka ciekawostka,oprogramowanie od tunera Openbox SX 6 jest wgrywane do tunera Forever 9898 (po modyfikacji box ID za pomocą BoxKit_v 13 ) ,pewnie i "w drugą stronę " można wgrać soft Forever 9898 => Openbox SX 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft 3.01.74 w sieci... Ktoś macał, wielostrumieniowość działa jak trzeba, czy uszkodzona jak w 73?

1. Poprawa stabilności media playera (zawieszenia odtwarzaczy internetowego radia i TV oraz odtwarzacza torrentów, problemy z blokowaniem klawiszy)

2. Szybkie bootowanie (20 sekund szybciej niż do tej pory)

3. Dodane wsparcie dla systemu CCTV Pixie (http://batio.co.kr)

4. Wsparcie wielostrumieniowości (dziwne, to już było)

5. poprawki stabilności dla wsparcia aplikacji Air Tivi+ Apps (iOS, Android)

6. Dodana obsługa serwisu IPTV Moidom TV

7. Drobne poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Szybkie bootowanie (20 sekund szybciej niż do tej pory)

Tak myślałem, że ten odbiornik będzie idealnym następcą Showboxa, ale Ukraińcy potrafią zaskoczyć i nie wiadomo, czy sami wiedzą co robią. 20 sekund szybsze botowanie? To co oni pozmieniali? :shock:

Bardzo dziwne to, że tak grzebią często w tym oprogramowaniu, choć chyba lepsze to, że ten support jest aktualnie, niż by go mieli kompletnie porzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Interesuje mnie model Openbox SX6 HD CI+. Do tej pory używam dekodery wykazane w moim podpisie więc byłaby to dla mnie niewątpliwie zmiana. A na satclubie wiele pozytywów na jego temat :) .Czy może ktoś udzielić mi zatem kilka podstawowych informacji:

-praca jednoczesna kart nc+ (plus kiedyś mtv ) oraz modułu CP CI+ (kiedyś dołożę także moduł Skylink Crytopworks): wymaga wgrania szczególnych pluginów etc..?

-jakość obrazu na kanałach HD oraz SD - teraz Manta u mnie nr 1 w porównaniu całą resztą tunków.

Byłbym wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracę odbiornika z naszymi platformami masz bardzo dobrze opisaną w przed ostatnim numerze SK i tam też znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jakość obrazu na pewno jest bardzo dobra także tutaj nie mam żadnych uwag ale musisz wiedzieć że jak każdy odbiornik model SX6 ma błędy.

Na ostatnim fw odbiornik nie może poradzić sobie z obrotnicą.

Jesli mam być szczery to wstrzymaj się jeszcze bo ostatnio coś prace nad nim utknely również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś wypakowałem z pudełka, wahałem się pomiędzy używanym QBOX HD i nowym MiracleBOX. Nowy soft faktycznie przyniósł znaczne przyśpieszenie uruchamiania tunera. Teraz dopiero przeczytałem o braku napisów w pluginach CAM. Bez problemu przyjął konfigurację xCAM w plikach i wszystko ładnie działa z domową maszyną na enigmie. Brakuje mi w nim tej prawdziwej enigmy, SSH i innych pluginów. Może któraś grupa weźmie ten procek STi w obroty i wyjdzie niezależny soft. Wrażenia bardzo pozytywne jak na pierwszy dzień użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z porad Waszego magazynu co kilka lat zmieniam odbiornik sat.Obecnie chciałbym kupić ,,combo' miracle,xpeed lx2,lub openbox sx9.Posiadam moduł Tnk hd i nie wiem który dekoder wybrać?Kusi mnie openbox sx9 combo,lecz bardzo mało o nim praktycznie jest napisane.Może jest coś podobnego godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info jakby ktoś miał ochotę na DVB-T - MediaTech MT-4171 u mnie działa, ale tylko na przednim USB - na tylnych (SX6) tnie, najgorzej tnie na USB pod sieciowym. Po podpięciu sticka wystarcza przerestartować i w ustawieniach pojawi się wyszukiwanie naziemne - ręczne lub auto ;)

 

Witam

 

Zgodnie z opisem w Satkurierze tuner obsługuje (lepiej lub gorzej) HbbTV z satelity. Czy w przypadku podłączenia powyższego sticka DVB-T jest możliwość korzystania z HbbTV dostępnego w NTC ?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixol - choć to dość zaskakujące, to nie - HbbTV z satelity działa, a po podpięciu sticka na SX6 - nie ładuje HbbTV. Niby wydawałoby się, że to nie powinno mieć znaczenia, bo HbbTV i tak ciągnie po sieci, a potrzebna jest tylko sygnalizacja ze strumienia, to jednak przynajmniej z użyciem MT-4171 to nie działa. Testowaliśmy też sticka od nboxa, ale on całkiem nie działa, odbiornik go nie rozpoznaje, zapewne brak sterowników w sofcie.

 

@zuchnet - niestety nie miałem jeszcze czasu na porównanie. Jeśli uda mi się wygenerować chwilkę, to postaram się wymacać Combo w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...